Hlenová zátka + poslíčci??🤔🤔

4. črc 2021

Ahoj devcata,mam asi trochy blby dotaz😞😞ale jako prvorodicka se ve vsem docela topim...Dnes v noci me asi 4x vzbudila neskutecna menstruacni bolest podbrisku...normalne sem musela jit na wc zkontrolovat jestli jsem nedostala MS🤦🤦🙈🙈pak dobry..no a rano na zachode ze me vypadl takovy divny cucek...barva bila mozma takovy lehoucky nadech do zelena..Neni to klasicky vytok ale proste hlen cucek nebo nevim jak to popsat a uplne do detailu to zas rozebirat nechci...Muze to byt hlenova zatka?musi byt zatka vzdy krvava?od rana jsem zase v pohode,delam generalni uklid,varim a s pritelem proste pohodicka...ta bolest v noci,muzu si rikat ze to byli poslicci? Aktualne jsem 36+4 a do dneska jsem zadne bolesti ani poslicky nemela...cele tehotenstvi byla jedna velka pohoda,ale ted ke konci se to mak vsechno kupi...omlouvam se za asi blbej dotaz...

autor
4. črc 2021

Jeste se zeptam...vsude ctu o piti caje z maliniku...muzete mi rict k cemu presne je dobry a v cem pomaha?

martinajarolimkova
4. črc 2021

Ahoj

martinajarolimkova
4. črc 2021

Čaj z listů tlumí křeče a nepohodu v době menstruace.
Působí i na plodnost, jelikož podporuje dozrávání a uvolnění vajíčka, upravuje sliznice.
Dokonce se doporučuje pít v posledních měsících těhotenství, stimuluje pohyby hladkého svalstva, a tím urychlí a ulehčí porod. Vždy je ale potřeba poradit se s lékařem, protože pro nějaké případy není vhodný - např. při zkráceném děložním čípku nebo pro ženy, které rodily císařským řezem atd. V začátcích těhotenství se samozřejmě nedoporučuje.
Po porodu pomáhá ke stažení dělohy.
Podle bylinkářky Jarmily Podhorné dokonce staví krvácení.
Dobře se uplatní po antibiotikách naordinovaných na záněty vaječníků či dělohy.
Výborně působí i jako prevence - pro dobrou kondici ženských orgánů.

ellyem
4. črc 2021

Hlenová zátka to být může, ale neznamená to, že hned rodíš. Někomu odchází i několik týdnů 🙂 Maliník je dobrý na uvolnění porodních cest, prý by měl i nějak zkrátit první dobu porodní. Jsem teď 39.tt, čaj z maliníku piju. Jestli zabere nevím, ale pro své psychické uklidnění si 2-3 šálky denně dávám 😀

martinajarolimkova
4. črc 2021

Ahoj jsem po 4 těhotná a s prvním dítětem mi hlemova zátka odešla měsíc před porodem takže to může být klidně to co popisuješ...
Avšak porod může přijít i po termínu

Držím ti palce ať vše dopadne jak má

autor
4. črc 2021

@ellyem to ze zatka odchazi nekolik tydnu vim,to mi rilal lekar a i sem toho dost nacetla...ale ve vetsine pripadech zensky pisou ze ma krvavou barvu tak proto se ptam zda vzdy za kazdou cenu musi byt krvava..

ellyem
4. črc 2021

On ti možná odešel zatím jen kus, další část může být s krví 🙂

autor
4. črc 2021

@ellyem aha...taky dobry ja myslela ze zatka odchazi cela najednou ale zase na druhou stranu toho bylo malo...ja prave vsude ctu jak to vsichni pijou ze to usnadni porod ale jak presne ho usnadni nebo cim to uz sem se nedocetla...ale uz ho asi tyden piju taky 2-3 salky denne jak rikas asi pro tu psychickou podporu protoze ja na ulehceni porodu nedelam vunec nic...krom toho ze sem porad v zaprahu a dost chodim na prochazky..nechavam to ciste ma prirode...🙂

autor
4. črc 2021

@martinajarolimkova dekuji za krasny popis a upresneni..👍👍👍kdyz sme se zavali snazit o mimi tak jsem si koupila malinovou smes od dedka korenare ale uz sem ji vubec nevyuzila...tam je napsano presne to jak upravuje cyklus atd...ale o uzivani behem tehotenstvi nebo po porodu tam psano neni tak sem nevedela zda to muzu uzivat tak sem si radsi poridila v bylinkarstvi caj z maliniku🙂

autor
4. črc 2021

@ellyem ted na me vybehl tvuj prispevek na zdi tak koukam ze sme terminove temer nastejno👍👍🙂

markii30
4. črc 2021

Jsem 37+5, hlenová zadka odchází už týden , poslíčci mě trápí hodně často a pravidelně někdy i po teplé sprše . Vše je krásně připraveno na porod a zatím je to jen takové bububu .... Čas s maliníku jsem u tohoto trhu začla pít 36tt 2 šálky denně , u předchozích 2 tehu jsem ho nepila a oba porody od první větší kontrakce do 3 hodin . Takze ho piju ani nevím proč 🤣

martinajarolimkova
4. črc 2021

Není zač, já ho pila vlastně při prvním od 35 tt a u druhého ne protože dcera musela císařem, u třetího jsem začala at ve 38 tt a 39 se mi syn narodil teď jsem 31 tak počkám a na konci července zacnu zase pít....

anet_98
4. črc 2021

Měla jsem to samé co ty. 3 týdny ze mě odcházely takové cucky bílé až lehce žluté a do toho poslíčci silnější den co den. Pak jednou ráno odešel jeden velký kus a s krvavýma nitkama a už se začali rozjíždět bolesti. Sprchovala jsem se ten den asi 7x 25 minut a bolesti se nezastavily ani nestupnovali. Za 18h od odešlého kusů zátky byl malý na světě 🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru