• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Homeopatika, kdy je začít brát před porodem?

23. února 2014 
Ahoj maminky. Snad budete nektera vedet :slight_smile: Jsem mesic pred porodem a chtela bych zacit brat homeopatika, Arnica Montana samozrejme. Ale nechapu, ze vlastne udaje kdy zacit brat a jake redeni se strasne ruzni. Nekde pisou mesic pred porodem 30ch, nekde 15ch. Nekde zase ze az 14 dni pred 9ch. Ja zila v domneni, ze je to mesic pred porodem 30ch (vzdy je to 5gr jednou denne). Tak co si mam tedy vybrat? :grinning:
19. říj 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží jak ti to doporučí homeopat :slight_smile: Já brala nejen před porodem, ale i během porodu a po porodu různá homeopatika, ale už bohužel nemám napsáno která a v jakém ředění a jak často. Porody jsem měla pohodové a skoro bych řekla bezbolestné, druhý i superrychlý a hojení ukázkové. Navštívila bych dobrého homeopata a s tím se poradila.
20. říj 2013 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já jsem začala brát Arnicu cca měsíc před porodem, ředění 9CH(doporučeno lékařkou homeopatkou), 5 kuliček 1 x denně. Po porodu jsem brala stejné ředění 3 x denně, na hojení je opravdu výborná, k tomu Chinu 5CH také tak(je dobrá na krevní ztráty po porodu, celkové vyčerpání atd, tu jsem brala týden) a Staphysagrii, taky 5CH, protože jsem rodila akutním císařským řezem a je výborná na hojení řezných ran. Vše se mi krásně zahojilo, jizva vypadá dobře :wink:
21. říj 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tedy nevim, Arnicu jsem brala az po porodu na podporu hojeni. Nazor jedne homeopatky je, ze se homeopatiky leci nasledky a neberou se jako prevence. Nespravne zvolene homeopatikum muze naopak uskodit.
21. říj 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moodymare Mně dr. vysvětlovala braní Arniky už před porodem tím, že je výborná na cévní systém - zabraňuje otokům(je fakt, že jsem nateklá vůbec nebyla), zabraňuje krvácení - což se u porodu docela hodí :wink: Tak proto asi i předem :slight_smile:
22. říj 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
taky si chci koupit arnicu,koupím to normálně v lékárně?Ty kuličky se nechají rozpustit ve vodě nebo se polykají?
22. říj 2013 v 11:14  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anda04 většinou ji mají v každé lékárně, je oblíbená :wink: Kuličky se nechají rozpustit pod jazykem, čtvrt hodiny předtím je dobré nejíst a nepít, ve vodě se rozpouštějí miminkům :slight_smile:
22. říj 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
o.k.díky
22. říj 2013 v 15:08  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já jsem nakonec dostala od mojí PA předepsánu Arnicu 15ch, Caulophylum 15ch, Gelsemium 30ch a Acteu 15ch. Docela jsem koukala, že je toho tolik :grinning: A do toho mi gynekoložka doporučila Graphites 30ch :slight_smile:
23. říj 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kdyby někdo chtěl, mám arnicu 9 ch a staphysahgria 9 ch, ještě tam hodně zbylo, stačilo mi pár kuliček po porodu a už je mi úúplně dobře a teď už nevyužiji
20. únor 2014 v 17:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leejlaa :ahoj,kolik bys případně chtěla za ta zbylá homeopatika?
20. únor 2014 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinna Tak stály 80,- myslím, tak za 100,- oboje
21. únor 2014 ve 13:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leejlaa :a to by bylo i s poštovným?
21. únor 2014 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malinna : podle toho, jestli chcete poslat obyčejně, nebo doporučeně - tam je stvrzení podání a je to za cca 37,- a obyčejně jen se známkou a v bublinkové obálce asi 20,- víc to nebude
22. únor 2014 v 17:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leejlaa:tak obyčejně určitě stačí, tak když to bude do 20 Kč,tak si je tedy vezmu..
23. únor 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobře napíšu Vám zprávu
23. únor 2014 ve 12:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek