Homeopatika, kdy je začít brát před porodem?

agentkadaisy
19. říj 2013

Ahoj maminky. Snad budete nektera vedet 🙂 Jsem mesic pred porodem a chtela bych zacit brat homeopatika, Arnica Montana samozrejme. Ale nechapu, ze vlastne udaje kdy zacit brat a jake redeni se strasne ruzni. Nekde pisou mesic pred porodem 30ch, nekde 15ch. Nekde zase ze az 14 dni pred 9ch. Ja zila v domneni, ze je to mesic pred porodem 30ch (vzdy je to 5gr jednou denne). Tak co si mam tedy vybrat? 😀

editah222
20. říj 2013

Záleží jak ti to doporučí homeopat 🙂 Já brala nejen před porodem, ale i během porodu a po porodu různá homeopatika, ale už bohužel nemám napsáno která a v jakém ředění a jak často. Porody jsem měla pohodové a skoro bych řekla bezbolestné, druhý i superrychlý a hojení ukázkové. Navštívila bych dobrého homeopata a s tím se poradila.

anehap
21. říj 2013

Já jsem začala brát Arnicu cca měsíc před porodem, ředění 9CH(doporučeno lékařkou homeopatkou), 5 kuliček 1 x denně. Po porodu jsem brala stejné ředění 3 x denně, na hojení je opravdu výborná, k tomu Chinu 5CH také tak(je dobrá na krevní ztráty po porodu, celkové vyčerpání atd, tu jsem brala týden) a Staphysagrii, taky 5CH, protože jsem rodila akutním císařským řezem a je výborná na hojení řezných ran. Vše se mi krásně zahojilo, jizva vypadá dobře 😉

moodymare
21. říj 2013

Ja tedy nevim, Arnicu jsem brala az po porodu na podporu hojeni. Nazor jedne homeopatky je, ze se homeopatiky leci nasledky a neberou se jako prevence. Nespravne zvolene homeopatikum muze naopak uskodit.

anehap
22. říj 2013

@moodymare Mně dr. vysvětlovala braní Arniky už před porodem tím, že je výborná na cévní systém - zabraňuje otokům(je fakt, že jsem nateklá vůbec nebyla), zabraňuje krvácení - což se u porodu docela hodí 😉 Tak proto asi i předem 🙂

anda04
22. říj 2013

taky si chci koupit arnicu,koupím to normálně v lékárně?Ty kuličky se nechají rozpustit ve vodě nebo se polykají?

anehap
22. říj 2013

@anda04 většinou ji mají v každé lékárně, je oblíbená 😉 Kuličky se nechají rozpustit pod jazykem, čtvrt hodiny předtím je dobré nejíst a nepít, ve vodě se rozpouštějí miminkům 🙂

anda04
22. říj 2013

o.k.díky

agentkadaisy
autor
23. říj 2013

Tak já jsem nakonec dostala od mojí PA předepsánu Arnicu 15ch, Caulophylum 15ch, Gelsemium 30ch a Acteu 15ch. Docela jsem koukala, že je toho tolik 😀 A do toho mi gynekoložka doporučila Graphites 30ch 🙂

leejlaa
20. únor 2014

Kdyby někdo chtěl, mám arnicu 9 ch a staphysahgria 9 ch, ještě tam hodně zbylo, stačilo mi pár kuliček po porodu a už je mi úúplně dobře a teď už nevyužiji

malinna
20. únor 2014

@leejlaa :ahoj,kolik bys případně chtěla za ta zbylá homeopatika?

leejlaa
21. únor 2014

@malinna Tak stály 80,- myslím, tak za 100,- oboje

malinna
21. únor 2014

@leejlaa :a to by bylo i s poštovným?

leejlaa
22. únor 2014

@malinna : podle toho, jestli chcete poslat obyčejně, nebo doporučeně - tam je stvrzení podání a je to za cca 37,- a obyčejně jen se známkou a v bublinkové obálce asi 20,- víc to nebude

malinna
23. únor 2014

@leejlaa:tak obyčejně určitě stačí, tak když to bude do 20 Kč,tak si je tedy vezmu..

leejlaa
23. únor 2014

dobře napíšu Vám zprávu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru