Hypotrofie plodu. Kdo si tím prošel?

kapecko22
18. bře 2023

Dobry den. Chci se zeptat, zda si tu nektera z vas prosla diagnozou HYPOTROFIE PLODU. Byla jsem na ultrazvuku 34+5 a miminko melo. Necelych 1,6kg... S partnerem jsme oba mali - ja 156cm, on 165cm. Gynekolog me ale uz radeji poslal na vysetreni do porodnice, at nas tam zkontroluji. Prutoky PI / RI v norme...

betelgeuzz
18. bře 2023

@kapecko22 ano, já, ale je to už 13 let.

knuffel
18. bře 2023

Klid, mně teda doktor na tomhle posledním ultrazvuku říkal, ať nic nedělám a láduju se dobrotama. Narodil se hypotrofický zdravý, čilý novorozenec. V termínu, 2,58 kg. Holčička. Prostě malá holčička. U nás to nikdo neřešil, to jsme oba urostlí, chlap má přes 1,9 m. Budeš mít malé miminko, jenom malé miminko, nic to neznamená, nestresuj se a dej si dobrůtku. Už je to 15 let, má 1,6 m, víc už asi neporoste.

kapecko22
autor
18. bře 2023

@knuffel Dekuji za uklidneni. V pondeli jdu teda na kontrolu, tak uvidim, co nam reknou

knuffel
18. bře 2023

@kapecko22 Vy oba jste malí, bude to v pořádku. Mimochodem miminko v bříšku nabírá nejvíc ten poslední měsíc. 😘

kapecko22
autor
18. bře 2023

@knuffel Ja vim. Tak snad bude vse ok. Jako cekali jsme prdolku. Ale az takovou asi ne. Na to nejsme asi vybaveni obleckama 😆😊

kapecko22
autor
20. bře 2023

Tak jsem dnes byla na kontrole. Za vikend jsme neporostli, stale kolem 1500g... Prutoky a srdicko ale v poradku, v norme... Tak jsem rada, ze alespon neco. Mam pry vic jist. Ale nemyslim si, ze bych jedla malo nebo se nejak omezovala...

madamas
22. bře 2023

@kapecko22 Výškově jsme na tom stejně jako vy s manželem. Syn se narodil ve 36 tt s váhou 2000g (akutní císař pro špatné průtoky) a o sedm let později dcera ve 37 tt s váhou 2 100g, to už byl přirozený spontánní porod, průtoky v pořádku. Syn má teď necelých devět let, 128 cm a 24 Kg, patří k těm drobnějším ale né nějak moc viditelně. U dcery s váhou bojujeme stále, má teď 19m a 7,5 Kg. Je stále kojena, ochutná cokoliv ale ne ve velkém množství. Veškerá vyšetření v pořádku.

ivi88
22. bře 2023

@kapecko22 Dcera se narodila v 38+1 tt, vážila 2,300 g a měřila 45 cm, drobek. Teď je jí 8,5 let a má 19kg, asi bude drobek napořád. Jinak naprosto zdravá a bez problémů.

kapecko22
autor
22. bře 2023

@madamas
@ivi88
Holky, dekuji. Presne takove slova jsem potrebovala ❤️ Uvidime za 2 tydny na kontrole, jak jsme porostli... Snad jsme teda nejak porostli

ewistat
22. bře 2023

@kapecko22 ahoj, mám 154 cm, manžel 183. V obou těhotenstvích hospitalizace, že nerostou jak mají (i když to tedy hypotrofií plodu asi nenazvali), že budou malé, jestli nebudou mít vady apod. Já na nervy, brečela. Nakonec první dceru mi vyvolávali 42. týden a měla 3,5 kg a mladší dcera na termín 3,6, odhad byl v den porodu 2,9. Doktor řekl, že asi při mé výšce neporodím obra. No nakonec teda jo a dva 😁

kapecko22
autor
23. bře 2023

@ewistat co se tyce porodu, tak bych asi radeji rodice 2,5kg 😆 To je pravda...

adela1995
23. bře 2023

Mě také doktorka strašila hypotrofií. Dcerka měla při narození krásných 2810g a 50cm. Zdravá holčička🙂

tereza0111
23. bře 2023

@kapecko22 meli vsechny deti, pritom ja mam 180 a manzel 200m, deticky byly dlooouhe, ale strasne vyzable. Vse bylo v poradku, pricina proc to tak mam nezjistena, jen me vic sledovali. U druhe dcery udelali velke halo, merili ji nekdy od 28tt co 2 tydny (tj. kazdych 14 dni takovy ten velky, kompletni screening na premereni vseho, kontrolu vsech prutoku...) a pak jim najednou vyslo, ze za 14 dni vubec nenarostla, vyvolali proto porod drive aby ji meli pod kontrolou... (podle me to bylo tim, ze na jednom screeningu si to doktorka trochu zaokrouhlila nahoru a na tom dalsi si to jina zaokrouhlila dolu... ). Kazdopadne, vsechny deti mam v poradku (tedy prvni dve meli dlouhodoby odpor k jidlu, zjevne dano uz prenatalne :D)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru