Hypotrofie plodu ve 34tt, máte zkušenost?

orchidejka
27. únor 2014

Ahoj holky, dnes mě dr. vylekal. Jsem ve 34tt a velikost bříška u miminka je o 3 týdny menší ☹ Prý se tomu říká hypotrofie...
Máte s tím prosím zkušenost? Jinak hlavička, ručičky i nožičky odpovídají 34tt.
Díky moc za vaše odpovědi.

dadushe
27. únor 2014

Budou tě honit po vyšetřeních, cukr, placenta, průtoky....taky tě teď budou hlídat a pokud by se miminku nedařilo, nechají tě porodit (nebo říznou, ale tuším se vyvolává). 3 týdny ještě nejsou tak strašný, je to ale už na hranici. Blbý je, že jestli se ti to potvrdí, budete malýho muset hlídat i potom, aby náhodou nezaostával v dětství v růstu (hypotrofické děti někdy bývají adepty na růstový hormon, ale není to pravidlo, tak zatím netřeba stahovat kalhoty🙂) Každopádně někdy posílají takové maminky na rizikovku, aby byly pod dohledem....měla jsem v prvním těhu malou dceru, takže jsem to tak nějak zkoumala, doufám, že u tebe to prcek ještě dožene a v bříšku si pošušňá🙂 @orchidejka

terezapetrova
27. únor 2014

@orchidejka Muj syn Vojtisek zacal byt hypotroficky cca 12 tydnu pred porodem, znamenalo to castejsi sledovani ale protože percentil byl stále nižší /jinak průtoky i pacenta ok, ale bohužel ne vse doktori pred porodem muzou odhalit/ když jsem byla 38+0 byl porod vyvolany a od zacatku života Vojty s nim mame potize. Nicmene zatím mu zadnou diagnozu nenasli a výsledky všech vysetreni byly negativni - tim se snad uklidnim. Toto cele je ma osobní zkušenost a zrovna my jsme zadne rustove hormony nepotrebovali a to byl pry na tom V. ještě hur nez hypotroficky. Vim, ze tady jsou i mamky jimz se narodili hypotroficke deti ale zaroven byly naprosto zdrave. Kde budes rodit? Tak hlavu vzhuru 🙂 ve 38tydnu budete donoseni a vse urcite dobře dopadne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru