III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
25. led 2009

mě píchá jako by celé prso, nejenom bradavka... třeba zrovna teď a to je od kojení 3 hodiny.. ☹
ilci: blahopřeji k pasení... ono to dítě prostě začne kdy chce ono ne kdy chcem my... má svoji hlavu... 😉

spetra
25. led 2009

jajda: já otěhotněla dokonce 30 dní od prvního dne MS... takže bacha na to... 😉

jajdaelda
25. led 2009

spetra...no bacha si už dávat budeme...jestli tedy nebude už pozdě 😅

jajdaelda
25. led 2009

počkej,já myslela,že ovu je právě v tomhle rozmezí10-12 dnů...samo při pravidelné MS... no já doufám,že když to byla první MS,tak se tělo teprv připravuje a ovu nebyla či nebude...

ilci
25. led 2009

jajdi, tak Kubulín má naději na sourozence, jo 😉

spetro, dík
Mikše spíš baví do hraček mlátit, než na ně koukat, ale hlavně, že tu hlavičku zvedá 😀

jajdaelda
25. led 2009

ilci....mno,snad časem,ale teď by to byl záhul 😔
Kdy usíná Mikeš naposledy před noním spaním?

tanuki
25. led 2009

Jájo, Veru je 21. den cyklu 🙂 Joo holky, před rokem touhle dobou jsme měli pár buněk a dnes máme párklové prcky!!!
tak Verču už mlácení nebaví a pouze aktivně okusuje, olizuje a vysává co potká 😅 no a u nás je teda pravděpodobně laktační krize. Včera večer jsem dala z obou a docela dobré..dnes jsem dala 60ml rozmraženého a zbytek z prsu..další mlíčendo si připravím na noc a jsem zvědavá.

jajdaelda
26. led 2009

tanu..kdyby ovulka přišla dýl,tak je to v poho,tak dlouho ty spermoškky snad nevydrží aktivní 😀 ....taky jsem zrovna včera přemýšlela,jak to rychle uteklo....

taky máme růstový spurt....včera přes den pil co 1,5-2 hod. a v noci co 2,5-3 hoďky 🙄 ještě,že jsem šla spát brzo..

tak Kubulín strká do pusy co se dá a ke všemu nechce ani ležet ani moc nosit,ale sedět 😖

ilci
26. led 2009

jajdi, on se vzbudí tak v 16-17h po procházce a usíná pak mezi 22-23h
někdy ještě usne na 20 minut kolem 20h, ale jak kdy

spetra
26. led 2009

my měli dnes ošklivou noc... hodinu a půl se spalo a hodinu a půl se bylo vzhůru... 😠 pořád dokola.... a ráno samozřejmě protivný... takže jsem vyjímečně vyrazila před 9 ráno s kočárem a teď chrápe.... ale co já?.. ☹

tanuki
26. led 2009

tak Veru v noci spinká, vzhůru není, ale budí se furt a stačí jí pak prso/dudlík. Normálně jsem jí experimentálně vzbudila ve 23:30, dostala z lahvičky i z prsu..a stejnak se vzbudila v půl jedné ☹ Pak "až" v půl třetí, apk po hodině.
Ráno protivná.. Holky řekněte mi, že je to krizové období a bude to zas dobrý ☹ Dudlík vyplivuje a přitom když ožužlává hračky a nežužlá se jí do podle jejích představ, tak se vzteká 😔 Jestli je tohle jen ukázka, jakou má povahu, tak to se tea máme na co těšit!

A jak jste na tom s tím ožužláváním? Kousátka nebo kousací části jí moc enjedou a preferuje látkové!?! ožužlaný ocásek od králíčka 😀 soba by nejraději snědla celého 😀 Což mě těší, protože já se do soba Edy od lamaze zamilovala ještě v těhu..a její je také nejoblíbenější.

Dnes jsem se teda yvbodla na zk, asi ani nejsem nemocná, jen ěm v sobotu přepadla totální vyčerpanost, projevující se třeštěním hlavy (jak viróza)

ilci
26. led 2009

prcek taky rád žužle, ale zatím ruku, plínku, deku
hračky jsem chtěla napřed oprat, takže zatím nic, páč maminka nějak nestíhá 😀
... spíš se jí nechce

spetro, tak zalehni taky

tanuki
26. led 2009

já jsem něco oprala, něco ne a hlavně se to tu a tam vyválí po zemi..kde chodí i číča, jsem z toho špatná..

ilci
26. led 2009

tanu, nám se taky všechno válí po zemi, dost se práší a nemám dobrý pocit
ale co, aspoň budou mít prcci vybudovaný obranný mechanizmus proti bacilům 😉

tanuki
26. led 2009

jojo, tím se utěšuju 🙂 Manžel spadl ve třech letech do močůvky (což může být smrtelné..) nicméně to dopadlo dobře a není vůbec nemocný, na nic alergický, ačkoliv oba rodičové i bratr jsou..
S tou kočkou je to taky sranda - ve škole nám říkali o dvou odlišných teoriích a)kočka v útlém dětství= astma b) =nebude mít astma 😀

ilci
26. led 2009

pokud s ní prcek vyrůstá, tak by podle mě být problém neměl 😉

radus78
26. led 2009

ahoj holky, nevím jak vy ale my máme doma malou hysterku 😠 Je to s ní fakt hrůza. Včera usla až o půl dvanácté.

S těma látkovýma hračkama, jsem slyšela, že stačí dát je na noc do mražáku, kde je pod -18.Prý to zničí všechny mikroby a podobné potvůrky. Doporučovali to teda u těch co nejdou vyprat. 🙂

radus78
26. led 2009

holky, když odsáváte mlíčko, podaří se vám to prso úplně vyprázdnit? Mě jde vždycky ještě něco ručně. Odsávačkou mi to už nejde a nevím, jestli je to tou odsávačkou nebo ne. Mám totiž půjčený nějaký starší typ a možná už tolik netěsní

tanuki
26. led 2009

radu, to zadní mlíčko vycucaj jen prcci.

To je bezva, tady se člověk vždycky uklidní..že v tom není sám 🙂

Jájo, hlásím se do soutěže o sourozence 😝 byl by to u nás teda fakt gól a trefení se do první ovulace, páč MS ještě žádná nebyla

ilci
26. led 2009

jj, dneska jsem právě četla, že ovulka je ještě před první MS po porodu
to jsem ani nevěděla 😀

no jo, a kolik já tak v mražáku můžu mít stupňů?
dneska jsem zas byla nějaké hračky okouknout, moc jsem jich prckovi nekupovala, že něco dostane
a od tchánovců dostává knížky pro děti od 10let, takže mu něco koupím já 😉

betina
26. led 2009

ahoj holky,

radus, tanuki, přidávám se do klubů hysterek. jsem psychicky už úplně v prdeli, protože mě malá za den i s nocí spí dohromady 10 hodin, což je enormně málo a jinak chce jenom hraní a nějakou akci, běda když ji položím, řev,ev,řev. taky se ptám, jak dlouho se to dá vydržet...v pátek jsem zařvala ticho a potom se z toho rozbrečela, jaká jsem múra hnusná, že na ni řvu..

snad je to jenom období ☹

u nás taky letí látkový hračky a nic jinýho taková ta šustivá knížka hraje prim

jajdaelda
26. led 2009

ilci...to jako fakt??? 😨 😅 No,tak v nejbližší době zajdu do lékárny a o víkendu udělám testík 😔
tanu...já Ti výhru klidně a ráda přenechám 😀

radu...myslím,že odsávačkou taky nedostanu s prsu všechno,ale taky myslím,že jde i zadní mlíčko....

tak Kubulín byl dneska odpo u babi...vše v pohodě,až na to,že mu špatně dala plenku a celej se pokadil 😅 no a přijeli jsme domů,tak jsem ho nakrmila a od tý doby zvrací...a to tak, že mě i manžovi poblinkal dvě trika,tak do třetího se převlíknu až usne....jen teď nevím, kdy ho mám nakrmit ☹

ilci
26. led 2009

beti, Mikeš taky spí tak 10h denně, ale naštěstí se zabaví i sám, samozřejmě ne pořád, ale stíhám jíst a chodit na WC, dát prádlo do pračky a tak
ale jsem pořád nevyspaná a bývám večer taky podrážděná

holky, jste se teda s těma sourozencema nějak rozjeli 😀

jajdaelda
26. led 2009

no ilci..to je to nerozvážné mládí 😀 😀

jajdaelda
26. led 2009

Zítra jedeme do toho Motola,tak jsem trochu nervozní 😔

ilci
27. led 2009

jajdi, tak ať je všechno v pořádku

prcek usnul před půlnocí, ve 4h krmení a pak už jsem nezabrala
takže jsem spala necelé 4hodiny
navíc sebou Mikeš děsně mele v postýlce
takže snídám a chystám prádlo do pračky

beti, takže klub hysterek, jo?
myslím, že dnešek to teda u mě jistí 😀

spetra
27. led 2009

tanuki: T. taky zajímají jen plyšáci, plastové hračky ty jsou prý jen pro mamku aby mi s nima dělala randál... 😀
Ilči: T. mi přes den spí v náručí tak 10 minut, a po kočárkování sicve vydrží i hodinu a půl, ale stejně se mi 4-krát zbudí a já ho musím uhoupat... 😠 takže já než bych usnula on je vzhůru... ☹
radus: díky za mrazákový typ, já mu teď jednu novou vyprala... dokonce na ní píšou že se může prát a po praní vypadá jak 20 let stará... 😠 odsávačka tolik nevytáhne jako dítě...
já to věděla že ovulka je i před první MS, i gynekolog mě na to upozornil... takže dáváme opravdu bacha.... to by bylo nezvládatelné... vždyt byxh se s břichem a kočárem nevešla ani do výtahu.... ☹ a podruhé břicho roste většinou dřív...
jajda: držím palce...
my dnes jdeme na kontrolu k dr. ohledně té hlavičky, stále to neumí ☹ tak jsem zvědavá co nám řekne....
T. teda chodí spát v 8, ale dnes se do půlnoci vzbudil 7-krát- takže jsem jenom uspávala... ☹ ale pak naštěsti spal s jednou přestávkou až do 7....

betina
27. led 2009

ahoj holky,

jajdi at vše dopadne dobře, ne jenim v MOtole,ale at se neobjeví 2 čárky na testu 😀

ilci, to mě teda mrzí, 4 hodky je hooodně málo, Mikuláš je taky číslo 😀 mít takový děti dvě jako je verunka, tak teda nevím, nevím....

verunka se dneska poprvé přetočila, tak mi i slza ukápla 😀

spetri, 7x za noc, to je taky hodně.

jsem četla na kojeni.net, že od 4,5 měsíce mohou děti spát celou noc bez probuzení 😀 😀 😀 by mě zajímalo, podle kterých dětí to psali, u nás to teda nehrozí.

spetra
27. led 2009

nám se to už několikrát povedlo pokud se tedy celou noc znamená do 5... 😉
Tak nás doktorka poslala na Vojtovku, ted jsem tam T. objednávala, tak máme přijít přesně za měsíc - první volný termín... 😲

ilci
27. led 2009

spetro a vy jdete na vojtovku kvůli čemu?

prcek v 7h vstával, ale zalomil to zase v 11, teď jsme po jídle, kojo progřímal, takže dokrm do něj zahučel, a půjdem ven

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru