III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
6. únor 2009

tanu 😀

jadi, tak ať v Brně dobře pořídíte

4.měsíc kojení je zlomovej?
mě se Mikeš už asi 4 večery rozčiluje u prsa, jsem si říkala, že mám asi večer málo mlíka
ráno prso zatvrdlý a nalitý a rozčiloval se zas
tak nevím, jestli mu to už fakt nestačí nebo nechutná

dr. ve 3.měsících kontrolovala pasení, přitahování, malýho prohmátla a poslechla si
takže asi dobrý 😉
poslala nás na krev, že je bledej a na tu rehabilitaci

betina
6. únor 2009

ilci, tak to aby si so mlíka přidala něco ostřejšího 😀 😀

hlavně, že ho máš dost a že se prsa nalijou! a je to úplně stejný, taky mám veer málo a ráno hodně

ilci
6. únor 2009

beti, my stejně dokrmujem UM
takže jsem mu večer dala víc a vydržel skoro do 5 do rána - naposled jedl ve 20h
tož chtěla jsem tak nějak vydržet aspoň půl roku s tím "přikojováním" 😀
uvidíme

betina
6. únor 2009

holky,

kdyby se vám to náhodou stalo...malá dostala teplotu po očkování, což je normální, ale začala se jí propadat fontanelka, tak jsem volala do nemocnice a propadlá fontanelka je při teplotách a značí to málo tekutin, tak prý hodně kojit a nasadit čajíky. se mi ulevilo, já byla strachy fakt vedle

tanuki
6. únor 2009

Beti a kam až se jí ta teplotka vyšplhala? Snad to bude rychlé.
Jsem zvědavá, zda se hexy také někdy dočkáme 😔

Našla jsem Verunce na ruce a zádíčkách ekzém 😢 ale vůbec to nevypadá jako ten atopický - ten má začít v obličeji a být červený, tohle je spíš do žluta. Mažu to konopnou mastičkou, která pomáhá mně.

betina
6. únor 2009

tanuki, nemá moc má 38 a už jde dolů, první hexa byla v poho, druhá je prý horší a je ☹

a jejej, tanuki, kyžtak ještě zkus infadolan, třeba to není ekzém ☹

tanuki
6. únor 2009

Beti, tak snad to neovlivní ten hezký noční režim, který chytá. Co zítra, slavíte? 😀 😀 😀

já mám takový divný ekzém, přijde mi, že ten její je podobný - uvidíme, jak sebude vyvíjet. Ale Martin má teď zrovna kožní, tak jí asi pošlu s ním do školy, ať se k tomu někdo vyjádří 😒
Už mažeme krémem a ne olejíčkem. Pereme pořád v Lovele. Jen občas jí utřu našim ručníkem

ilci
6. únor 2009

prcek bývá občas osypanej v obličeji, ale za 2-3 dny to zmizí

bety a co užíváš na teplotu pro malou?
nebo se dává až od 38,5?

jajdaelda
6. únor 2009

ahoj holky,zdravím z Brna. právě jsem udělala zkoušku. bylo to o prsa a fakt přivřela obě oči. tahák mi byl k ničemu,protože jsem přišla dýl a zbylo na mě místo v první řadě
ilci,tak to je slušnej výkon ;) to by se mi taky líbilo ;)

betina
6. únor 2009

jajdi,

tak velká gratulace!!!!!

ilci, na teplotu jsem jí dala 1/2 dětského čípku Paralen, na pití fenyklovej čajík, ale holky pořídím si domů tymiánovou mast, maže se na hrudníček, na zádečka, ale hlavně na nožičky (na tlapky), odkud odchází horkost. objednávám ji dneska od Just, tak uvidíme

tanuki
6. únor 2009

jájo, tak gratulace. Já nad touškolou budu muset vážně zapřemýšlet - po včerejsší konzultaci 😉 mám zas málo mlíka 😢

spetra
6. únor 2009

jajda: my máme problémy s odkrkáváním pořád.... ☹ V noci se ani nesnažím... přes den ho nosím nebo dávám na bříško... hodně dlouho.... a někdy se to taky nepovede... a nebo blinkábez krkání...
ilči: mě se vsteká u prsa hodně často, ale bylo mi řečeno protože chce ještě sát ale ne už pít, že je unavený tak nevím...

betina
6. únor 2009

tanuki,

jj slavíme 😀 musím ještě rychle zítra ráno do hračkářství, tatka už koupil malé srandovní tričko, tak musí dostat taky něco od mamky 😀

ilci
6. únor 2009

jajdi, tak gratuluju
zase si užíváte na hotýlku? 😉
no, on prcek bez jídla vydržel jednou i do půl 7, ale kdyby tak chtěl dřív spát, potvůrka 🙂

bety, dík za info

radus78
6. únor 2009

beti, tak tymiánovou mast mám. Mazala jsem jí pod nosíkem, když měla rýmečku. 😉
a my zareagovali už i na první hexu. ☹ Měla 37,5 a má tam červený tvrdý flek. Nevím jestli je to normální.

betina
6. únor 2009

radus,

asi bych se zeptala, jak půjdeš za dr.

jajdaelda
7. únor 2009

ahoj holky,tak nakonec jsem dala 2 zkoušky a jednu si budu muset zopáknout v Praze,ale s tím jsem počítala....

ilci...jj,byli jsme na hotýlku ;) a ted jsme v Dolnich Vestonicích,kde jsme se přesně před rokem s manžou pěkně zhulákali ;-D to byl už Kubíno v bříšku ale my netušili....
tady je tak nádherně....

radus78
7. únor 2009

beti, určitě se jí zeptám, dneska už je to menší

jajdi, gratulace. Taky jsme s MM řešili, že už je to rok co jsem byla naposledy v práci. Pak už jsem byla na neschopence a na mateřské 🙂

spetra
7. únor 2009

jajda: jak to prosím Tě zvládáš školu a práci? já nezvládám ani tu školu... mám chut s ní praštit...

ilci
7. únor 2009

já bych nezvládla ani školu ani práci
ten den tak strašně rychle utíká, nestíhám pořádně ani domácnost 😀
u PC jen snídám, obědvám a momentálně si čistím i zuby, jinak nestíhám

spetra
8. únor 2009

ilci: no právě - když jsem u pc, tak zároven při tom ještě něco dělám, nepořádek tu máme věčně, učit se tedy stíhám díky tomu, že T. chodí spát dřív než Mikuláš.... takže to je můj jediný čas... ale štve mě že ho musím věnovat zrovna učení a ne třeba manželovi, nebo jen tak flákání.... ☹
Hezkou neděli...

jajdaelda
8. únor 2009

holky, díky za gratulace,ale ten jeden předmět byl opravdu o prsa...spíš mi to dala,žejsem se vzdělávala sama doma,když jsem nechodila na přednášky 😅

spetra....musím to zvládnout,protože mi to platí firma a kdybych to ukončila,tak to musím zaplatit ☹

holky,tak já pořádně zvládám tak Kubu...domácnost mi stojí,práce je jen na pár hodin týdně a o škole nemluvím 😔

radu...na tu reakci na hexu mi dr. radila studené oblakdy,pokud je tam červený flek

ilci
8. únor 2009

tak dokrmuju u PC, mikeš už je skoro samostatnej, drží si flašku sám 😀
akorát ho teda baví ji furt vytahovat a dávat zpátky do pusy a občas se netrefí 😀

ilci
8. únor 2009

jo a dneska si ten expert nacpal ruku až do krku a pak zvracel
tatínek mu včera řekl, že má barokní tvary, tak chce asi zhubnout a bude z něho bulimik 😀 😀

tanuki
8. únor 2009

tak já jsem se dnes rozhodla, že udělám velký úklid - vytřídila jsem ještě 2krabice ze stěhování 😅

Předevčírem jsme se s M pohádali, že mi doma málo pomáhá a on se dušoval, že občas umyjje nádobí, vynáší kočičinec a koš ..

ilci
8. únor 2009

tanu, tak my plánovali, že dnes vyklidíme lodžii, v úterý ji budou zasklívat ( v 7:30 - asi mě klepne) a zatím jsme nezačali 😀
za chvíli jdem ven, tak možná pak

ilci
8. únor 2009

tak oproti včerejšku je tam pěkná kosa
včera u nás bylo jarně, 13st. svítilo sluníčko a dneska leje
hned bych zalehla do peřin 😀 s nějakým svařáčkem 😉

tanuki
8. únor 2009

Tak za nás můžu potvrdit, že teorie - první 3měsíce jde hlavně o dost mlíka asuchý zadek a je jedno, kdo to poskytne.. ale pak.. funguje. Veru začíná být zaražená v cizím prostředí, z cizích lidí. Když se ale tváří dost afektovaně a hrozně se na ní smějí, tak to přejde 😀

betina
8. únor 2009

ahoj holky,

byli jsme o víkendu mimo. tanuki, asi je to prostě po určitých fázívh, Verunka občas miluje lidi (to převažuje), ale někdy je toho na ní moc a pak béká a béká. my jsme měli přelomový víknd, v sobotu verunka zjistila, že se ze slin dělají bubliny, takže ted neustále vrní a vyrábí bubilny, které samozřejmě pak prská. a dneska si začala dávat hlavičku dosedu z lehu a je z tho nadšená a my z toho celý vykulený 😀

ty naše mimiča opravdu překvapují každý den

ilci
9. únor 2009

bety, tak to je šikulka 😉
my jdem dnes poprvé na rehabku, už začínám být nervozní
navíc noc nic moc, takže jsem nevyspaná, ale aspoň že prcek teď usnul, ať tam neřve z nevyspání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru