III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
25. čer 2009

s těmi povodněmi je to hrozné... 😖
holky držím palce nech se vás to netýká...
termín 24. - 26.7. je pro nás ideální

jajdaelda
25. čer 2009

super,tak to jsme tři

tanu, radu - co vy na ten datum?

beti - Ty jsi se zatím nevyjádřila,jestli bys vůbec jela 😉

betina
25. čer 2009

holky, vy mě vůbec nečtete! 😀 psala jsem, že určitě a že nevím, jestli MM taky a že pokud by to byl babinec, tak samo jedu s malou sama a že je Vysočina hezká, Litomyšl znám, bydlím 20 km od tam ve Svitavách (teda bydlela jsem) 😀 jen se ještě musím dohoukat s MM na tom termínu, on chtěl dovču poslední týden v červenci a první v srpnu a já taky musím nějak vyřešit dovolenou v práci, ale každopádně udělám pro to maximum, abysme mohly jet 😎

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

radus78
25. čer 2009

datum je mi jedno, jen jsem se včera s těma povodněma nezvládla zeptat MM jestli pojede.

jajdaelda
25. čer 2009

beti...sorryyyyyyyyy 😀 čtu všechno,ale nepamatuji si 😀 😀 máš pravdu,psala jsi,že nemůžeš v úterky a pátky, což je špatná kombinace jak pro to jet v týdnu, tak jet na víkend 😉 tak holt bys přijela v pátek po práci....

radu psala,že víkendy jsou jim jedno, tak ještě tanu - co Ty na toho 25.?

prcek měl dneska tendenci lézt do myčky...vteřinu jsem nedávala pozor a už spadnul ☹ bohužel na dlažbu a hlavičkou,tak ho teď budu sledovat, aby z toho něco nebylo.....to je strašný,jak stačí vteřina 😖

jajdaelda
25. čer 2009

kristo...díky za info...my už fungujeme rok a máme něco přes 5tis...tak jestli to takhle půjde dál, tak tady ještě v klidu s tímhle tématem vydržíme 2 roky 😉

prckům je pře 8 měsíců a my jsme pořád v těhulkách 😀

spetra
25. čer 2009

jajda: právě že stačí....
co má to očičko neustále ho držím, ale to také není ono, už si na to zvyká, a nemá žádné zábrany ví že ho chytnu.... ☹ ale na druhou stranu mám strach, tak nevím co s tim... ☹

tanuki
25. čer 2009

Tomík to bere jako super zábavu, padání na mamku? 🙂

Předevčírem jsem si v obchodě zkoušela kalhoty, ten pohled do zrcadla z těsné blízkosti byl dost hrozný 🙄

Já se obávám, že inkriminovaný víkend tu nebudeme 😒 😖 😠 Chystáme se s babičkou na last minute k moři...

betina
25. čer 2009

no tanu, musím říct, že ted je to s postavou u mě lepší, ale..pomohla mi až lymfodrenáž, sice to není moc příjemný, ale ten výsledek za to stojí. kamoška takhle dala dolů 6 cm přes boky a mně to pomáhá celkem na břicho 😀

tanuki
25. čer 2009

beti, tak to je bezva! Já to nechápu, mám pod 60kg, ale opticky prostě nic moc-povolené, celulitida..bléééé

jajdaelda
26. čer 2009

tanu...tak to fakt už nevím,jak to zařídit ☹ Zase,když už se domlouváme,tak by byla škoda,abychom se nesešly všichni...

jinak s tím díváním se do zrcadla jsem na tom stejně....vždycky mě při nakupování přejde chuť si něco koupit, tedy bavím-li se o kalhotách a sukni
beti...na lymfo se taky chystám,ale až nebudu kojit....začala jsem cvičit na strojích,tak snad to trochu zpevním,ale potřebuji na srpen šaty na svatbu,tak bych to potřebovala zpevnit trochu rychle 😀

ilci
26. čer 2009

jj, já jsem taky nějaká rozteklá, ale teda přiznám se, necvičím, nic pro sebe nedělám, je problém se dokopat k holiči
jsem furt utahaná a nic se mi nechce ...

spetra
26. čer 2009

jajdi: jak se ti líbíla vůbec přednáška o znakování a už znakuješ?
tak já děs běs, 5 kilo navíc stále, ale můžu si za to sama nic nedělám a jenom žeru... ☹ občas si něco koupím, ale to jen z toho důvodu, že do ooblečení před těhotenstvím se prostě nevejdu... ☹
tak to taky nevím co s tím srazem... ☹

betina
26. čer 2009

jajdi, počkej,ta lymfo nějak vadí na kojení? protože samo že si vesele dál kojím, že ☹

spetri, mám 8-9 kilo navíc, aspon, až budeme mít sraz, tak si všechny můžeme hezky postěžovat a zavzpomínat na časy dávno hubené 😀

radus78
26. čer 2009

tak na popud toho co tu probíráte, jsem se šla zvážit, no děs. To co jsem kojením zhubla jsem žraním nabrala zpátky 😠 Podívat se na sebe nemůžu. Stačí jít kolem výkladu, kde se odrazí ta moje postava. Ale nějak pro to nic nedělám, nestíhám a taky se mi nechce. Plně tě chápu Ilci.

ilci
26. čer 2009

tož co jsem skončila kojení, ještě jsem se nevážila
taky mám obavu, že kila půjdou nahoru 😒

jajdaelda
26. čer 2009

beti...no lymfomasáží se odplavují škodliviny z těla a mlíko je jednou z cest jak se dostávají ven....

spetra...jo jo, znakujeme, taky jsem se Tě na to chtěla zeptat...zatím to jde mimo Kubu 😀 ,ale všechno má svůj čas...takže až se sejdeme, tak se nedivte,až budu dělat divný posunky 😀

já mám pořád 3kg nahoře...váha mi ani tak nevadí, ale spíš to, jak jsem rozkydlá 😀

dneska jsem měla sraz s holkama z porodnice...jedna má o den starší holčičku a ta druhá má měsíční holčičku(seznámila jsem se s ní, když jsem ležela na gyndě).....ani není pravda, že Kuba byl taky tak malej ... a není to tak dávno.... byl to pěkný den, až na ten závěr, kdy jsme šly kolem hřbitova, kde měl akorát pohřeb ten chlap,jak se minulý víkend zabil při tandemovém seskoku ☹ ...až mi šel mráz po zádech...

jej...jsem se zase zapomněla objednat k dr. po půl roce 😕 tak příští týden....

betina
26. čer 2009

jajdi, jojo to jě nepříjemný ☹ člověk je pořád ještě nějaký větší cíta, teda apson já jsem

taky jsem se ptala na tu lymfodrenáž a prý se do mlíka nedostává takový množství škodlivin, které by organismus miminka mohl pocitovat. hlavně prostě po tom hodně pít a pít, tak nevím no....

ilci
26. čer 2009

holky a děláte to metodou znakování s miminky nebo baby signs?

jajdaelda
26. čer 2009

beti..já jsem cíťa nějak pořád

jj, jsou názory pro i proti lymfo při koju....asi to nebude tolik, když se nekojí často, ale řikám si, že ještě počkám

tak teď se tady prohnala smršť....během 5-ti minut máme zaplavený silnice...se tedy nedivím,jestli někde takhle pršelo dýl, že je vše pod vodou.... 😒

spetra
26. čer 2009

já hubená nebyla nikdy, teda mimo to když jsem se narodila to jsem měla jen 2,5 kg 😉
ilci: a jaký je mezi tím rozdíl? já myslela že to je to samé...

ilci
27. čer 2009

já četla, že je to jiné - že baby sign je jen překlad z angličtiny a znakování vychází z českého prostředí a je to trochu jiné a mělo by to být na přorozenějším principu

já koukala sem

http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...

ilci
27. čer 2009

proto se i ptám, na jakém jste byli semináři a jak vás to oslovilo
páč to znakování u nás není, ale signs jsem kdysi koukala, že dělají semináře v Olomouci

jajdaelda
27. čer 2009

ilci...já byla na tom baby sign a myslím,že dobrý....ale znaky jako např. prosím,přizpůsobím našemu - packama třít o sebe a ne,jak je to v baby sign pěstičkou po hrudi....

jsem dneska grogy....jsem včera čekala do noci na manžu,jako že něco bude 😉 no a když už se konečně rozhodl jít spát - asi v půl jedný,tak Kuba se rozhodl,že už spát nebude a chce si hrát 😠 .... no asi jsem to přehnala s kafem a kolou ☹ ,protože zabral v půl třetí...no a to už manža spal jak zabitej 😒 😀 ...jo děti.... 😀

ilci
27. čer 2009

jajdi 😀 😀

já jsem taky zjistila, že když si dám po obědě kafe, hůř večer usínám
zase když si ho nedám, jsem ve 4 odpoledne KO

ilci
27. čer 2009

já jsem jenom odkoukala, když ho chválím, že je šikovný, tak tleskat
což dělám, když předvádí letadlo
hrozně se mu to líbí, tak vždycky udělá letadlo a už mi kouká na ruce, jestli mu tleskám 😀

ilci
27. čer 2009

ještě dotaz ohledně zubů : Mikšovi rostou teď ty spodní dva, jsou teda jen vidět bílé čárky (ale na omak ostré) a přijde mi, že rostou křivo, prostě ne vedle sebe, ale trochu šikmo
srovná se mu to ? 😅
možná blbý dotaz, že 😀

jajdaelda
27. čer 2009

ilci...snad ano.. Kuba má zase mezi horníma celkem velkou mezeru...což já mám taky,ale on má mléčný 😕

a už je čistíte?

ilci
27. čer 2009

když si vzpomenem, ale já čistím dásně od začátku (když si vzpomenu), říkala mi to moje zubařka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru