III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
16. zář 2009

rodinou máme taky i černobílé, nějakou tam kdyžtak pozděj přihodím... 😉

radus78
16. zář 2009

holky s tím přebalováním. Viděly jste reklamu na bepanthen? To dítě tam musí být na sedativech, jinak to není možný 😀

tanuki
16. zář 2009

to nevím, mě akorát pobavila reklama na Pampers, že až na 12hodin 😅

Nemáte chuť se příští týden někde slézt?

radus78
16. zář 2009

Tanu, jo klidně dojeď 🙂

jajdaelda
17. zář 2009

beti..já už se na ten víkend i těším, fakt ten odpočinek potřebujeme oba a jižní Moravu milujeme,jen nevím,jestli si odpočineme 😀 burčáček...vinařská stezka (asi 10km pochod s ochutnávkou vín) a kámoška,která jede s námi má zítra narozky,takže bude veselo...ale pravda je,že snad v noci nebudu muset vstávat a hlavně ráno můžeme spát dlouho 🙂

radu,tak tu reklamu jsem zatím neviděla....ale zrovna dneska pěju ódu na Weledu...zatím,kdykoli byl Kubík opruzený,tak stačilo večer namazat a ráno to je fuč,to se mi u Bepanthenu nestává

tanu...taky jsem se divila,že až 12 hodin by mohlo být mimi v suchu....
tu dovču vám přeju - to jedete s tou babičkou?

příští týden myslíš jako v týdnu? My nemůžeme zatím snad jen v pondělí .... jinak víkendy už jsou teď u nás zabitý do konce října.

jajdaelda
17. zář 2009

holky...už máte srovnaný hormony??? Mě pořád rozbrečí fakt zvláštní věci,hlavně,když se to týká dětí.. 😒

spetra
17. zář 2009

jajda: mylím že se ty hormony nikdy už pplně zpátky nesrovnají...

lestep
17. zář 2009

holky, těch 12h vydržíme my v látkovkách. Ondrášek se v noci neprobudí, tak ho nechci kvůli přebalování budit. myslíte, že je to špatně?

tanuki
17. zář 2009

lestep a co máte za svrchňáky? tak kdyby měl problém, tak by se oprudil 😉 tak by to mělo být ok.. No my už to ani nezkoušíme, přebalujeme po každém učůrnutí 😀

Hormony? dnes jsem shledala, že bych dokázala spáchat sebevraždu! Verča sezobla kus lusku akátu, volali jsme na toxikologickou linku..a dopadlo to dobře. Ale kdyby třeba umřela - mou vinou- že jsem jí to nesebrala dřív.. nedokázala bych s tím žít! asi kdyby bylo další mimi, tak bych to kvůli němu neudělala, ale za této situace 😔 fuj, no, naštěstí je to ok. 😵

tanuki
17. zář 2009

a dovolená se nakonec nekoná ☹ tak někdy píště 🙂

radus78
17. zář 2009

tanu, Anička v těch Pamperskách klidně těch 12 hodin vydrží. To se spíš pročůrá bokem. Ale je fakt, že ona by klidně spala pokaděná. Jí prostě nevadí nic. Oprudí se někdy trochu, ale to spíš když je pokaděná a měla nejaké agresivní jídlo. 🙂

radus78
17. zář 2009

a mě Anik zbaštila kus listu fíkusu. Přišla jsem na to hned, tak jsem ji strčila nadrsno prst do krku a ona ho vyblila 😔

tanuki
17. zář 2009

to jsem se taky snažila, ale nešlo to ☹

ilci
17. zář 2009

a neukously vám děti prst?

spetra
17. zář 2009

fikus ale není jedovatý ne?
Tomáškovi taky v plence nic nevadí v noci má jednu celou noc...

radus78
17. zář 2009

Spetro, fikus jedovatý prý není, ale má dráždivou mízu. 😉

radus78
17. zář 2009

Ilci, naštěstí má málo zubů a jak řvala tak nestiskla. Takže neukousla 😀

lestep
18. zář 2009

tanuki- máme tots bots a imse vimse. jsem s nima moc spokojená. jen 1x jsem dala malýmu na noc papírovky. jinak je od malička na látkovkách. Přes den občas dám papírovku, ale tak jednu denně. více ne.problémy nemá. jen 1x jako miminko byl po papírovkách opruzený, jinak ok. 🙂

ilci
18. zář 2009

tak jsem si dneska u vaření vzpomněla, jak jsme tu nedávno diskutovali o jídle našich ratolestí
na jiné diskuzi, kam chodím, nosí maminka dceři obědy ze školní jídelny, teď je jí čerstvě 9 měsíců
asi to jídlo moc řeším 😉 😀

ilci
18. zář 2009

tak máme za sebou první krvavý karambol
Mikšík dělal kravinky, lítal po čtyřech, ujela mu ruka a práskl sebou na obličej
a já za chvilku koukám, že mu tečou krvavé sliny
pravděpodobně si prokousl spodníma zubama dáseň, má to pěkně krvavé kolem těch horních zubů, vypadá to, že je vyražené nemá, tak snad to bude OK

betina
18. zář 2009

ilci, jojo to ted asi bude pořád, ale člověka to furt stejně vyděsí. Verunka sebou taky třískla a asi se kousla taky do rtu, tekla jí trochu krev.
jajdi, jen ti chci napsat, jak píšeš o tom druhém mimi, já o tom začínám hodně přemýšlet, ale v tom slova smyslu, že asi eště počkám. Prostě jsem z Verunky tak vyčerpaná, že ještě nějaký další miminko bych nedala. jsem asi padavka 😠

radus78
20. zář 2009

Tomáškovi a Verunce opožděně všechno nejlepší k 11 měsícům. Snad aspoň ty vaše ročky zvládnu popřát včas 😀

My měli včera první oslavu a doufám, že ty další budou teda lepší. Moc se mi nepovedl dort, švagrové se nepovedl chleba a když jel můj taťka pro bráchu na hasičské závody, tak do něj cestou zpátky narazilo auto. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale auto je na odpis. 😒

radus78
20. zář 2009

Ilci, jukla jsem na tvoje nové albíčko a jsi fakt strašně šikovná. Budu se muset začít učit ve photoshopu a taky něco vyzkoušet 😉

spetra
20. zář 2009

radus. To je pech ☹
my byli včera na svatbě celý den, byl to záhul náš aktivista se tam nudil a to tancoval, cpal se.... pořád někde chodil... ale nemohl lézt... 😉 začal opět hrozně pištět, i celou kapelu překřičel.. chudáci lidi... mi už jsme zvyklí ale nestěžovali si, tak snad dobrý....

rehos
20. zář 2009

Ahoj holky,tak jsme dneska oslavili včerejší Mařenky 1 narozky 😉 nějaké fotky jsme dala do alba.Dlouho jsme nebyla tak musím nejdřív dočíst ale spíš zítra dnes už nemám sílu 😉

ilci
20. zář 2009

opožděně gratulace Mařence k ročku !!!!

já právě teď hledala nějakou tabulku, jak jsme před rokem rodili a nostalgicky se samozřejmě začetla
kdeže loňské sněhy jsou
hrozně rychle to uteklo .....

ilci
20. zář 2009

Naše dětičky 🙂

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS)
Ilči - Mikuláš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm
Jajdaelda – Kubík, 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm

vymazala jsem, kdo už sem nechodí a zbytek se kdyžtak dopište 😉

spetra
20. zář 2009

ilci: pěkný, děkujeme... tak bychom tam mohli pak dopsat míry v roce... 😉
Mařence taky gratulujeme! Krásné fotky, vypadá dost dospěle.... 😉 koukala jsem že máte skákací zebru taky uvažujeme o koupi právě k prvním narozkám..... jak se Mařence líbí?

jajdaelda
20. zář 2009

tak my přejeme Tomáškovi, Verunce vše nej k 11 měsícům a Marušce k roku!!! To je fakt neskutečný...

tak jsme se vrátili z Moravy, bylo náááádherně...počasí vyšlo naprosoto úžasně, víno bylo skvělý a suprově jsme si odpočinuli..dneska jsme spali skoro do osmí!!! 😀 Kuba s babi to zvládli taky skvěle,jen mi přišlo,že nějak za ty dva dny přibral a zakulatil se 🙂

beti...já nezvládám jen domácnost a to mě fakt netrápí..s prací pomalu končím a musím říct, že už se na to těhu a druhé mimi fakt těším...v životě bych si to nepomyslela 😀 ... o víkendu mi kámoška prstýnkem vyvěštila,že budu mít dva kluky 😀 ...asi máme fakt štěstí,že je Kuba zatím v pohodě...ale i kdyby nebyl,tak bych to raději měla "rychle za sebou" 😉 Ale hlavně jen kvůli věku..Ty jsi přeci jen mladší 😉

ilci
20. zář 2009

jo, ty míry mě taky napadli 😀 😀

jajdi, neber to tragicky, já jsem tu určitě nejstarší 😉
já si to teď s malým užívám a uvidím za rok, jestli už se mi bude chtít do druhého

jajdi a kde konkrétně jste byli?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru