• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

29. ledna 2010 
ilci: to nám připadá asi všem šejdrem :wink:
Mě se zdá, že mám opět mykozu, pěkně mě to svědí :angry: Tak jsem vydržela týden bez ní.... :angry:
25. srp 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti: dej vědět jak se tatínkům líbilo :wink:
25. srp 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, my to máme s tatínkama ve čtvrtek :wink:
25. srp 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci...tak to je dobrá zpráva....taky mi prcek přijde šejdrem..ono by to asi nebylo ono 6 týdnů viset vyloženě hlavičkou dolů :wink:
Já dojíždím 30km autem, ale už je to pro mě taky dost náročný, ale ty 4 dny to už snad vydržím...horší je to už s motivací...
dneska jsem koupila lehátko do vaničky a cestovní postýlku...holky, kde budete koupat prcka? - mám dilema na co dát vaničku...jestli kvůli tomu kupovat speciální stojan či to vyřešit nějak jinak...
25. srp 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě radili třeba dát na 2 řžidle vaničku, nebo na stůl, nebo možná by šlo i na zemi, kdyby si člověk k tomu sednul... stojan kupovat nebudu... cestovní postýlku jsi si koupila spíš domů nebo opravdu na výlety?
25. srp 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty židle mi přijdou dobrý nápad, ale vzhledem k naší výšce, dost nízké...napadlo mě žehlící prkno, jen budu muset zkusit stabilitu...anebo nějaký ten menší stolek....nechci mít zase přeplácanou koupelnu
tu postýlku plánuji k babičce...ze začátku k nám do ložnice, pokud malej nebude chtít spát ve svém pokojíku, ale protože od půl roku plánuji, pokud to půjde, částečně pracovat a hlídat bude babička, tak bude zejména k ní, ale na výlety ji budeme také brát...je dost velká, tak může být i jako ohrádka..a Patron má na ni dokonce srpna akci...
25. srp 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilčo, gratuluju k úspěšné kontrole! a co CS?
Co se týče té vaničky, tak já mám zas od mamči doporučené, ať manžel stluče prkenou desku se zarážkama (2prkénka zespoda kolmo na ostatní, aby se to zaseklo na rozměr vany) , která se nasadí na vanu a na ní pak vanička, ať se nemusím tolik ohybat. Koukala jsem, že se už prodávají i vaničky, takové výlisky, které se rovnou nasazují na vanu. Ten stojan se mi zdá divný - kdybych ho postavila do vany, byl by nestabilní..a abych manipulovala s těžkou vaničkou plnou vody někde mimo vanu?! :astonished:
25. srp 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mno,nad tím prknem jsme také přemýšleli, jenže do rohové vany, která má výlisy a ještě je nad ní skosený strop...nějak nám to tam nepasovalo :unamused:
26. srp 2008 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki, CS nevím
možná to mám napsané v průkazce, ale ten škabopis od dr. nejde přečíst :grinning:

nám říkala PA na kurzu, že nedávat vaničku přímo na zem, špatně se manipuluju s mimčem a není to pohodlné
to samé přímo do vany, člověk se musí ohýbat atd.
26. srp 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jakpak se dnes po ránu máte? jdu se podívat, co jste napísaly :slight_smile:
26. srp 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že probíráte kam postavit vaničku - my dáme do dětského pokoje jeden starší stůl co máme, na něj přebalovací podložku a taky všechny potřeby aby byly po ruce a večer pak na něm bude stát vanička. Až vykoupeme, půjde pod stůl. Když malá vyroste, že zvládne sama sedět, tak budeme vaničku dávat do velké vany...
26. srp 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak řešíte vylévání vody? chodit s vaničkou s vodou pobytě není to pravé ořechové
i když té vody tam ze začátku asi není moc
26. srp 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě ilci, pro malé miminko ti stačí tak centimetr až pět vody na dně - což není ani těžké ani nesnadné na mainupulaci. navíc vanička je malá a taky se mimi nekoupe každý den... malá bude mít pokojíček navíc přesně proti koupelně, takže vylévání vody se nebojím...
26. srp 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
my jsme koupili koupací kyblík, doufám, že se v ní malé bude líbit a kyblík dám do vany, ale je pravda, že se budu muset dost ohýbat...takže ještě dneska zkusím vykoumat jiné alternativy :slight_smile:
26. srp 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já počítám s tím že na vylévání vody budu mít manžela :wink:
26. srp 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ted letím k doktoru pro papíry na mateřskou - nastupuji zítra, hrozně to uteklo....
26. srp 2008 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mám v tom pořád chaos. Před porodem je mateřská a a po porodu taky? a co rodičovská? kdy se na ní nastupuje?
26. srp 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule: na mateřskou můžeš nastoupit 8 až 6 týdnů před plánovaným porodem. Celkově máš nárok na 28 týdnů. Poté si buď můžeš vyčerpat starou dovolenou (doporučuji vzhledem k výši průměru a i vzhledem k přpadnému krácení, pokud si ji nevyčerpáš) anebo nastoupit přímo na rodičovskou dovolenou, délka - dle své volby
26. srp 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky jajdo, takže když si nastoupím 8 týdnů před tak po to je ještě 20týdnů...to je hodně!
26. srp 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, přesně pokud nastoupíš 8 týdnů před TP, zbývá ti 20 po TP.
Holky a jak dlouho rodičovskou si vyberete? Máte představu nebo čekáte až se mimi narodí?
Jinak se mi zase vrací mykoza, takže jsem z toho otrávená, ale prý to dítěti ani při porodu nijak nevadí, tak aspoň tak...
26. srp 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem vám chtěla říct, že se dnes kamarádce narodila holčička. Hrozně mě to dojalo... byl to šok ještě včera odpoledne jsme byly venku a vše se zdálo normální...
26. srp 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetra: já tím, že plánuji po půl roce se vrátit na částečný úvazek, tak si beru tu nejkratší...
Jinak takhle jsem přesně byla před 3mi měsíci s kámoškou jeden den v curkárně a druhý den mi psala, že je Karolínka na světě :wink: I když ona tedy přenášela, ale v ten den, kdy jsme se viděly, byla taky v pohodě...jo, to neví žádná z nás, kdy to přijde... :sweat_smile:
26. srp 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já mám radost, dneska začínáme 32tt :slight_smile: tak už jen 3 týdny a bude vše mnohem lepší!
jinak rodičovskou chci taky tu nejkratší, do práce půjdu jen co to půjde, takže je mi to jedno...
26. srp 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy jste pracantky... :wink: já přemýšlím taky o dvouleté, ale ještě uvidím. Pracovat dřív neplánuju, ale ráda bych studovala....
26. srp 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
chiwule, taky se upínáš k 34.týdnu, že by mělo už být miminko "vývojově dozrálé"?

mateřskou si budu brát 3 roky, dnes je prý možné si přivydělat, kolik zvládnu, tak jsme se s MM domluvili, že to dáme na 3 a když budu moct něco zvládnout z domu, tak to udělám.
26. srp 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tak u nás jsou org.změny, takže během MD mi končí pracovní poměr, ale já bych se do staré práce stejně nevracela
uvažuju o 3leté variantě, kdyžtak by ke konci hlídala babička a já si můžu hledat práci - pokud se nezmění zákony a můžeme si přivydělat :wink:
26. srp 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajda, tak mě napadlo a prcka dáte do jeslí nebo máte hlídání?
u nás byly jedny jesle, ale samozřejmě totálně nacpané a nejsem si jistá, jestli je opět v rámci úspor nezrušili, jako se ruší školky :angry:
26. srp 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ilci,

tak o tom jsem ještě nepřemýšlela, pořád si říkám, jak to bude vypadat, že to radši nechám být. Od září mám začít studovat VŠ :slight_smile: ale když to nepůjde, tak to prostě nepůjde :wink: a vyprdnu se na to.
26. srp 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
je, tak do školy už by se mi nechtělo, to jsi dobrá
já tak max. oprášit jazyky, protože jsem to v práci nepotřebovala
26. srp 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti: já jdu taky na navazující studium VŠ, beru to jako ty, když to nepůjde tak to nepůjde. Ale na druhou stranu si říkám když jsem z prací zvládla školu proč se s mimčem... no uvidíme
26. srp 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek