III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
3. zář 2008

bety, dík
tož já přemýšlela, jestli se mám vůbec ptát 🤐
on ten porod taky nebude bůhvíjak estetický zážitek 😀

betina
3. zář 2008

no to nebude, dneska nějaká maminka v rádiu popisovala, že jak měla taťku při porodu a vylezly ji hemeroidy skoro ke kolenům 🙂 bylo mi jí teda líto, ale jak jsem to slyšela, tak jsem se musela smát. Můj MM se na mě podíval a říkal, se mám na co těšit, že? 😉
upřímně řečeno, taky mi nebude příjemný, jestli se tam třeba pokakám-prostě to neudržím, ale na druhou stranu si říkám, že v téhle chvilce je to prostě jedno 😉

ilci
3. zář 2008

bety, jj, ale doktoři už na to jsou zvyklí a MM to hold přežije
proto dávají ten klystýr, ať ji to tam nezaneřádíme ze všech stran
když se to stihne, že 😀

betina
3. zář 2008

ilci,

nám právě PA říkala na kurzu, že listýr je na tohle dobrá věc, ale že ne vždy se jaksi z tebe dostane úplně všechno na záchodě a po klistýru je to potom echt sranda na tom porodním sále 🙂

ilci
3. zář 2008

on ten klystýr musí v těle určitou dobu vydržet, takže možná, když to není dost dlouho, hold v těle něco zůstane až na porodní sál
ale co, tam bude plodovka, krev, to už se ev. ztratí 😀 😀

tanuki
3. zář 2008

a necháte si udělat normoš klistýr nebo si koupíte ten Yal? Já nevím - kdybych na to slyšela jen dobré reference. ale to ne..

betina
3. zář 2008

Tanuki,
na ten Yal jsem právě zase neslyšela moc dobré reference. Každopádně si nechám dát klystýr v nemocnici. Měla jsem jej už víckrát 🙂 a fakt to nic není.

ilci
3. zář 2008

ono je prý toho klystýru objemově víc než yalu
měla ho jen jedna kámoška a byla spokojená, ale rozdíl ve výsledku asi nebude

tanuki
3. zář 2008

no já jsem četla, že je ho příjemně málo, ale právě že někdy zcela nezabere 😅 ale já jsem takový pokakánek, že když se něco děje, jdu sama i bez kystýru 😀

spetra
3. zář 2008

ilci: mě kočárek přišel včera a nezdá se mi, že by smrděl...

ilci
3. zář 2008

tož mě teda smrdí novotou, stejně tak zbytek nových věcí
ale většinu vyperu, takže to tak neva
postýlku větráme v obýváku a ráno to jde taky cítit, přes den víc větráme, tak to nepozoruju

spetra
3. zář 2008

holky to září si z nás dělá srandu, tskové vedra a snad má být ještě k 30 ☹
yal nebo klistýr - to fakt nevím...

tanuki
3. zář 2008

Mně dnes teda moc dobře nebylo - srdce bušilo fakt rychle a pod. No, takhle to opravdu nejde, k porodu bych potřebovala být odpočatější, dnes jsem opravdu vyřízená!

Ilčo a cítí to i manžel nebo je to spíš těhotenský citlivý nosánek 😀

mikulka
3. zář 2008

Ahoj kočiny,

tak z toho, že bych se poka.. mám taky strach (a jsem ráda, že nejsem sama 😀 ), ale tam už mě to asi zajímat nebude.
Klystýr klasika vyprázdní víc, tekutina se dostane hlouběji do střev, než při tom gelu. U klasického klystýru se chodí pak na wc častěji, jak ej toho víc, u gelu méně. Ten je prý dobrý při rychlém porodu, když se nespěchá, je lepší klasika.

Ty jo a hemeroidy... uf, to snad ne! 😢

beti, šetři se a odpočívej, ať může mimi ještě zůstat v bříšku. A kdyby ne, teď už je dostatečně vyvinuté 😉
Když odejde zátka, je to u každého jiné. Někdo má porod za den, někdo za více a někdo i za pár týdnů!

My kočárek ještě nemáme, čekáme, ale třeba matrace nám naštěstí vůbec nesmrdí.

tanuki, právě chce to odpočívat, já to před časem přehnala, jak jsme se stěhovali zpět do bytu po rekonstrukci a byla jsem na tom špatně, měla jsem špatný tlak, krev a bolelo mě pořád břicho. Tak radši neriskovat.

ilci
4. zář 2008

tanuki, smrdí to i mamce 😉
ale naštěstí se to lepší

jinak teda už je tu pěkný hic, navíc rachot z rekonstrukce, naštěstí jdu odpoledne na oslavu narozenin, tak si dám do nosu a trochu se odreaguju 😀

spetra
4. zář 2008

ahojky, tak snad v čechách dnes nemá být vedro...

ilci
4. zář 2008

tu na Moravě je, navíc mi tu praží do bytu ☹

betina
4. zář 2008

ahoj holky,

tady vedro je navíc nějakej debilní tlak, jsem jak po opici ☹

no my budeme asi taky s barvama smrdět. Mám postýlku ještě pro sebe takovkou tu hnědou sto let starou 🙂 , prvně jsem ji tak chtěla nechat, ale ted jsem se rozhodla, že ji nabarvíme na bílo. Takže MM kopil šmigl a barvu. No jen doufám, že se ta postýlka odsmradí rychle 🙂

chiwule
4. zář 2008

ahoj holky, my si tu taky budeme smrdět. ukecala jsem malíře na co nejdřívější termín - dal nám 24 a 25. ovšem až října. Mám takové obavy, že malá už tou dobou bude na světě ☹ taky nám zbývají natřít ještě dva radiátory, jeden v budoucím dětském pokoji. no super...
taky mě malá docela v poslední době tlačí na čípek, jako když bych měla dostat menzes. to asi není úplně ok 😖 nebo to patří k tomu, jak se miminko připravuje na výsadek hlavičkou dolů? já fakt nevím... jinak ztrácím pojem o tom co je za den, takže rizikovou poradnu v Krči jsem prošvihla, byla včera, zas až za týden 😒 ach jo!

ilci
4. zář 2008

jo, radiátory nás taky ještě čekají, aspoň už máme na ně barvu a štětec
mě hodně tlačí mimčo, když si večer lehnu, musím třeba 2x za sebou na WC, mám pocit, že to nevydržím

dny si pamatuju, protože mám vždycky plán, co který den budu dělat nebo zařizovat, ovšem s datumem je to horší
včera jsem ženské na VZP tvrdila, že ještě nejsem na MD 😀 😀
pak jsem si vzpomněla, že už je září 😀

chiwule
4. zář 2008

ještě jsem tam pro jistotu zavolala a chvíli to vypadalo, že mě tam do 36tt nechtějí ani vidět 😒 přitom u Apolináře mi kladli na srdce, ať přejdu rovnou do rizikové v Krči, ať už nechodím ke své gyn. Ach jo, kdo se v tom má vyznat - tak jsem rizikové těhu nebo už zase ne?! 😖

betina
4. zář 2008

chiwule,

já si myslím, že když seš jednou na rizikovým, tak to by tě museli upozornit, že už riziková nejsi 🙂

spetra
4. zář 2008

já musím zaklepat, ale ve dnech se kupodivu orientuju. Asi je to tím jak "počítám" dny do porodu. Protože já měla vždy problémy s orientací ve dnech a to stačilo, abych byla 3 dny doma... Navíc se nedá orientovat ani podle manžela, protože ten chodí do práce často i o víkendu....
Já mám problém když se v noci vzbudím, že jse mi chce na záchod doběhnout... Jakmile si sednu, stoupnu... je to obrovdký tlak na močák, mám to 10m a už i tak se mi to podařilo nestihnout.. 😒
Občas mám zase pocit, že se mi chce hrozně na záchod a nic.... ☹

chiwule
4. zář 2008

beti 😀 😀 😀

spetro, to já když začnu pšíkat s těma mejma alergiema, tak teda už párkrát jsem učůrnula 😖 😕 a občas teda taky dobíhám fest na poslední chvíli 😀

jajdaelda
4. zář 2008

Ahoj holky...koukám, že už se začínáme, jak já řikám - rozpadat 😎 . Mě malej už od soboty tlačí děsně na spodek, až to někdy nechutně píchne. Takže na rychlý pohyby mohu zapomenout. Mám pocit, že cítím každý den a to mi každej řiká, jak mám malý břicho, na to, že za měsíc bych měla rodit. Jsem od pondělí na mateřský a zatím jsem doma neudělala skoro nic...jsem ráda, že pokojík a téměř vše okolo jsme zařídili v srpnu,teď už jen oblečení pro prcka a připravit věci do porodnice...dneska jsem koupila Labelu aviváž, tak jsem zvvědavá, jak to prádýlko změkčí...máte s tím zkušenost?
Vy co jste ve 36TT už vám dělali ty stěry na streptokoka?

spetra
4. zář 2008

mě stěry na streptokoka už dělali, výsledek budu vědět v úterý....

betina
4. zář 2008

takže znova:

jadalejda: na stěrech jsem byla tento týden, výsledky budu mít příští středu. ten prací prášek a aviváž je super, hezky zjemní, jen jak je člověk zvyklý na hodně navoněný prádlo pro sebe, tak tohle voní čistotou, ale ne tak výrazně. Ale poslední dobou mám úchylku,že se s oblečkama mazlím-jnj, už ta mozková kapacita není co bývala 🙂

eliotka
autor
4. zář 2008

Kočky, ale aviváž se miminkům dávat nesmí, byť tam výrobci píší, jak je zrovna ta jejich šetrná.
Já teda peru v Lovele balsam, je to prášek, ale tekutý. Dokonce se mi zdálo, že i po tom prášku prádlo voní, takže jsem k přidanému máchání přidala ještě další. Prádlo pro mimi by právě nemělo vůbec vonět. Tedy aspoň úplně zpočátku ty první týdny i měsíc.

Já ještě u dr. nebyla, až další týden, tak snad ten stěr bude dělat.

Mně taky mimi tlačí na spodek a někdy se v noci probudím bolestí, jak se mi chce na wc.

chiwule, už se mi to taky stalo s tím kýchnutím a učurnutím 😕 Snad to po porodu nebude. 😅

spetra
4. zář 2008

já peru stejně jako eliotka

jajdaelda
4. zář 2008

eliotka: tohle je právě ale aviváž také od Lovely, tak předpokládám, že je pro děti OK..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru