• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

29. ledna 2010 
ahoj Eliotko,borovou vodu na vytírání oček,naší Vandě docela dlouho hnisaly takže jsem jí je každý den několikrát vytírala.Zásyp a mastičku používám občas na zadek,mě se malá po Bepanthenu osypávala a to jsem si ho vzala sebou do porodnice a na nic.Ale uvidíš, co ti bude vyvhovovat. :wink:
8. zář 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ilci, ano, jen vodou, ale prý 1x týdně se mýdlo (samozřejmě pro děti) může přidat do vody, tak nevím :confused: . Hovínka asi jen vodou nepůjdou? :confused: Ado, co ty na to? Nebo jdou omýt jen vodou?
8. zář 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli v porodnici hned od začátku koupání přidávali do vody tu Weledu tak si myslím,že to neškodí a malá má krásnou čistou plet bez pupínků.Když je hodně pokakaná tak jí omývám vlažnou vodou a jde to krásně dolů,jinak používám navlhčené ubrousky :slight_smile:
8. zář 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ado: díky za názory jako novopečená maminka :wink:
8. zář 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Moc díky, ado :slight_smile:
8. zář 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetra:já toho taky moc nevím,pořád se mám co učit :wink: Přeju vám hezký zbytek těhotenství a rychlý porod jako jsem měla já a hlavně krásná zdravá miminka :slight_smile:
8. zář 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ado, díky :wink:
8. zář 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tanuki
nikdo mi neříkal nic o tom, že by to mimču nějak vadilo. Řešili jen abych předčasně neporodila. Když mi vysadili kapačky, tak jsem pak šla na monitor a ejhle tvrdnutí co 6 minut, tak mi je hned dali zpátky. A měla jsem je až do 36 tt. Primář mi řekl, že by nerad rodil v 35. tt a bylo vymalováno.
8. zář 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se právě vrátila z města a udělala si radost a koupila jsem prckovi mikinku, pojede v ní z porodnice...
já mám poslední dny nějaké depky, jetli ten porod a starost o mimi zvládnu... :frowning2:
8. zář 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetro, neboj, příroda už to zařídí, že budem vědět co a jak a všechno zvládnem :wink:
8. zář 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilci, jak jsem dočítala, tak jsem ti chtěla napsat - jaký sis tam vyplnila ten průběh porodu :grinning: ale pak jsem koukala, že ses opravila sama. Nevím jak tam, kde budu rodit, ale v naší fakultce se vyplňuje až když tam přeijedeš rodit - prostě tu první hodinu zabiješ klystýrem, papírováním...

Já koupila v lékárně slunečnicový olej - 80g, taková menší sklenička a stálo to 25. Spíš mě překvapilo, jak jsem měla drahý líh - podobná lahvinka, a skoro 100! Je pravda, ale, že to není plněné v lékárně (i když se to tak na první pohled tváří) ale prostě dovezený výrobek z Hradce.

Já tomu tvrdnutí opravdu nerozumím. Řekla jsem si, že to schválně dnes budu počítat. Tak od 4ráno do 14.00 5krát a za poslední hodinu teď taky asi 5krát. Opravdu nevím, na co si to ta děloha hraje :wink:
8. zář 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki: s tvrdnutím břicha ti neporadím... :frowning2:
ilci: asi nám ani nic jiného než to zvládnout zbývat nebude :sweat_smile:
nosní odsávačku budete kupovat až bude potřeba?
8. zář 2008 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My asi jo..

A jak jste na tom s dudlíkama? Berete do porodnice??? My máme jeden a ony prý existují cca 3typy a každému miminku vyhovuje jiný a ty zbylé 2typy většinou odmítá. Říkám si, že pár věcí nechám na těch, co nás budou chtít obdarovat - aby nenosili oblečky a hračky, těch máme hafo. Takže třeba tu odsávačku, dudlíky, lahvičky, šňůrku na dudlík
8. zář 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
já do porodnice dudlík neberu, u nás v porodnici to nevidí rádi. Já taky nejsem nijak zvlášť zastánce dudlíku, ale uvidím co prcek, ten to rozhodne... :wink: Jinak doma ho koupený mám....
Já se to taky snažím s nákupama nepřehánět, ale dává mi to docela zabrat... Oblečení a hraček máme kopu jen po nás... :wink: Takže já koupila jen jednu mikinku a overalek... a co bude chybět dokoupím až když to bude potřeba. Přece jen mám obchod s mimi oblečkama blíž než obchod s rohlíkama... :wink:
8. zář 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: to jo, to je těžké...já jsem se vrhla alespoň na nakupování látkových plen, abych jako něco :wink: teď se můžu vyřádit alespoň trochu v novém bytě.
8. zář 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já řádila v dětském pokojíku dokud to šlo, ale teď už mě nic nenapadá, aby to nebylo až přehnané... tak mi to chybí...
8. zář 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dudlík jsem jeden pro jistotu koupila a další byl v tom prenatal boxu
já se taky těším, až se vyřádím s dekoracema, ale až zamalujem
snad to tento týden bude
jinak nemáme co po kom dědit, tak všechno nové
hračky teda nemáme, ale začíná se nám to scházet, budoucí babičky vozí suvenýry z cest
8. zář 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme dnes koupili barvy na stěny :dizzy_face: Já jsem žádný box nedostala a mám pocit, že ani nedostanu..
8. zář 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vím, že některé holky ty boxy dostávaly normálně na začátku těhu v poradně
tož nejvíc mě v něm potěšilo zářijové vydání časopisu Moderní byt :grinning:
8. zář 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki
mě to taky tvrdne tak různě. Půl dne třeba nic a pak třeba 10x za hodinu. Do 10-12 tvrdnutí za 24 hodin je to prý v pořádku, ale nesmí to být častěji. Může to způsobit zkracování čípku a předčasný porod.
Myslím, že když už je miminko vyvinuté, tak to nevadí.
Mě když primář vyšetřoval před propuštěním, tak mi jen řekl, že až to bude pravidelné a bolestivé, tak ať přijedu. :wink:
8. zář 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči, tak to bych tam nečekala, ale taky by mě to potěšilo! :slight_smile: Já tu mám několik starých výtisků, tak si tím občas listuju. Naší ordinaci mám zkouklou - když mi minule brali krev, tak jsem to tam nenápadně prošmejdila okem i vedle sesterny a nic :wink: žádná zásoba krabic...ale tak třeba ještě něco dostaneme v porodnici.

Radus, tak to budu dnes určitě přes 10, ale nebolí to a rychle to odezní. Na CS jsem zvědavá - naposledy před třemi týdny jsem byla pořád 0. teď už jsme v týdnech a obzvlášť ty, kdy už je to celkem jedno, kdy se to rozjede. Já bych hlavně preferovala porod, který se rozjede sám a žádné vyvolávačky :wink:
8. zář 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tanuki
taky si myslím, že je to už jedno. A s těma vyvoláčkama máš pravdu. Dneska jsem se byla podívat za kamarádkou v porodnici, která porodila v pátek a je z toho pořád úplně vyřízená. Říkala ať doufám v přirozený porod. Bylo to její druhé,tak může srovnávat.
8. zář 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ilči: to vůbec koukám, že se takový box někde dává....
mě břicho netvrdne... já asi rodit nebudu :sweat_smile:, já se spíš obávám toho že budu přenášet než že to bude dřív...
cs mám ale 3
8. zář 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám břicho třeba ztuhlé hodinu v kuse, některé dny furt, pak mám zas pár dní klid

v tom boxu byly různé létáky, brožury o těhu, ten časák, pak časák Maminka, nějaké vzorky ubrousky, nápoj pro těhule v litrové lahvi apod. a ten dudlík
8. zář 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radus, přesně takovou mám taky kamarádku. Říkala, že být ten první porod takový, jako ten druhý, tak další dítě nemá. Má z toho ještě teď po roce docela trauma :frowning2: ale jedna známá si zas libovala, že to s vyvoláním měla rychlejší než ten první porod - prdla jí voda o měsíc dřív a jinak se nic nedělo, tak museli vyvolat.
8. zář 2008 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nám dnes na kurzu říkali, že zadeček mazat bepanthenem, ale spíš rybí amstí (je levnější), záhyby slunečnicovým či olivovým olejem.
Taky mluvili hodně o kojení. Myslela jsem, že po každém kojení se má prso omýt vodou a prý ne. Stačí omýt ráno a večer.

Odsávačku mám na vysavač.

Hračky teda nemáme, ale radši koupím. Děti mají prý rádi červenou a žlutou.

Dudlíky mám dva, silikonové. Ale pokud nebude nutné, nebudu dávat. Ještě jsou kaučukové, ale ty trochu dítěti smrdí. Asi jak komu.

Já s tím tvrdnutím pořád nevím, někdy to mám tvrdé už jako od žaludku třeba půl hodiny a je to takový pocit, jako když jsem něco špatného snědla. někdy mám tvrdou jen část břicha. A někdy mě to břicho jako tak bolí, třeba při delší chůzi či jízdě autem, tak nevím. Dřív jsem myslela, že každá bolest břicha je tvrdnutí, ale není to tak. A já vždy honem letěla pro magnesium.
8. zář 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no budeme doufat, že naše porody budou relativně v pohodě... dobrou...
8. zář 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetro, žádný jiný než pohodový porod se nepřipouští :grinning:
9. zář 2008 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem byla na poslední kontole u svého doktora, vše v pořádku, streptokok negativní, prý tam sice bylo něco jiného ale to není tak důležité... cs 5, za týden jdu do porodnice....
9. zář 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
spetro, tak bezva
mě teda CS neříká, tož uvidím v pondělí
9. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek