III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
15. zář 2008

tak to by byl opravdu dáreček.... 😉

betina
15. zář 2008

radus,

no tak to by se ti opravdu povedlo. MM má narozeniny 3.října, takže zase chce, abych to jaksi směřovala k tomuto datu 🙂 no bych chtěla vědět, jak si to jako představuje něco směřovat 🙂

spetra
15. zář 2008

každá máme nějakou představu, ale ti prckové už maj svoji hlavu.... 😠

jajdaelda
15. zář 2008

koukám, že se tu sešly nejen ty, co rekonstruují, ale i ty, co mají termín kolem nějakého významného data 😉

ilci
15. zář 2008

jinak mě po večeři začala opět dost pálet žáha, dala jsem si od MM hlt piva a je mi fajn
kam se hrabe rennie, to chce prostě alkohol 😀 😀

betina
15. zář 2008

ilci,

tak to teda zkusím i v noci a nedej bože abych musela jet rodit a táhlo ze mě pivo na sto mětrů 🙂 🙂 😀

ilci
15. zář 2008

jejda, ne celou flašku, fakt mi stačil hlt a přešlo to
no uvidím, jak to bude vypadat třeba za hodinu 😉

spetra
15. zář 2008

jj, to já si hlt preventivně dávám od manžela skoro každý večer... 😉

betina
15. zář 2008

no takže tady budou samý maminy alkoholičky 🙂 ale kamoška, jak ted chuděra přenáší, si dává každej den sexík a decku červenýho a malýmu se prostě stále nechce 🙂

spetra
15. zář 2008

já alkohol normálně moc nemusím, ale teď mám na víno chut už několik dní... tak ještě pár dní počkám a dám si s manželem taky decku....

eliotka
autor
15. zář 2008

ilci, tak super, že je vše v pořádku: Ono když máš křeče do nohou, tak by to to magnézko chtělo a jedno, dvě neuškodí. Mně teda dr. říkala, ať už ho neberu, ale na břicho.

žáha mě pálí každý den, a to by už měla přejít, prý jak mimčo sestoupí níž. nevíte, kdy má sestoupit a jestli to nějak poznáme? Že jako třeba budeme mít níž břicho? 😕

Streptokoka budu vědět za týden. Takže se to řeší tak, že při porodu mi dají kapačku antibiotik do žíly? Nebo se berou už předem, což teda není ale jisté, kdy to bude, že jo.
beti, to je zajímavé, že se v tom případě musí jet do nemocnice dříve, než když jsou kontrakce co 5 minut.

ilci, mně poslouchají srdíčko vpravo od pupku, ale děcko je k břichu zádama, tak někdy není srdíčko hned slyšet. Ty budeš mít mimčo asi trošku nakřivo, což je normání, hlavu dá úplně k porodním cestám až těsně před porodem.

ilci
16. zář 2008

dobré ráno
tak prckovi se nějak přetočil denní režim, vyváděl skoro do půlnoci a ráno vyspává 😀

eliotko, jj, právě jsem se radši dr. ptala i kvůli těm křečím v nohách, já na to trpím i normálně, ale ne tak moc
ale dávala jsem si ty šumivé tablety, které mi ale během těhu přestaly stačit, takže jsem měla hořčík od dr.

s tím sestouplým břichem - taky jsem o tom přemýšlela, ale já to na sobě asi nepoznám

dává se kapačka před porodem, protože právě dřív to nemá cenu, a zase musíš přijet dřív, aby to stihlo nakapat a zapůsobit, protože jinak to má vliv na mimčo při klasickém porodu

spetra
16. zář 2008

no já mám pocit, že mi kleslo břicho už tak před 14 dny (aspoň jsem měla pocit, že má jiný tvar), trochu ustoupili potíže s dýcháním a možná o to víc chodím na wc... ted už mám ale pocit, že se roztahuje všude....
včers došel manžel z práce a nutil prcka kopat... pak jsem z něj dostala, že mu kolega z práce povídal, že známé umřelo mimčo 3 týdny před porodem... tak to vypadalo, že tatka si začíná uvědomovat, že se může něco stát a že má strach...

ilci
16. zář 2008

spetro, tak to je fakt smutný
já taky furt prcka kontroluju, hlavně přes den, páč jinak se ozývá sám

baji
16. zář 2008

ahojky vespolek 🙂
mě na tu žáhu pomáhá napít se mlíka, když je to jen trochu... jinak taky rennie nebo ty mlíčka... jo někde jsem četla že sodu by těhule neměly... no a taky mi pomáhá omezit bílé pečivo - po tom to začne vždycky spolehlivě... 😠
na ten horčík se taky budu muset poptat, břicho mi tvrdne nějak čím dál tím víc, ale už jsem taky 36tt...

ilci
16. zář 2008

baji, tož uvidíš, mě řekl, že teda ten týden ještě můžu

baji
16. zář 2008

a kolik ho jíš?
já 2x denně 500 mg - to podle mě není moc (taky už to moc nezabírá, ale je fajn, že mě aspoň nezlobí ty křeče v nohou... chytlo mě to teď jednou po docela dlouhý době...)

ilci
16. zář 2008

aha, tak já koukla na lahvičku : 1tableta = 51mg ionizovaného hořčíku a beru max. 6 tablet za den
i na té lahvičce je napsané, že je to dávka v případě nedostatku hořčíku v těle

baji
16. zář 2008

jé já se přepsala, taky mám těch 51mg... 😀 tak to ho beru o dost míň, no však už to taky na to břicho moc nezabírá...
nic je devět, snídaně zbaštěná, musím jít vlítnout na to učení, ať mě zítra nevyrazí 😝
tak papa

ilci
16. zář 2008

baji, tak ať je to zítra na výbornou 😉

baji
16. zář 2008

ilci díky, za tři stačí 😝

ilci
16. zář 2008

jj, to je fakt, hlavně že to člověk udělá 😉

eliotka
autor
16. zář 2008

Ahoj holky,

spetro, fuj, to jsem ani neměla číst, už takhle se nervuju, jestli je vše v pořádku. Uf. To jsem nevěděla, že se to může stát i takhle před proodem, fuj fuj fuj!

Mně se taky o něco lépe dýchá, tak je možné, že mimi sestoupilo, ale břicho má stejný tvar.

S tím magnézkem, když jsou křeče, svědčí to o nedostatku hořčíku, pak by se mělo doplňovat. Když je ale pouze tvrdnutí, to je v našich týdnech normální, tam už by magne být nemuselo a možná i nemělo.

baji, ty děláš zítra zkoušky?

betina
16. zář 2008

baji, s těma zkouškama teda bych asi nedala.

jsem včera zaměstanavateli slíbila nějakou práci, že udělám a tak tady sedím od rána a už se mi zavírají oči 😀 asi si budu muset jít natáhnout, s takovou to nedodělám. Takže je mi jasný, že kdybych se učila, pamatovala bych si tak akorát obležěniny ze skript 😀

ilci
16. zář 2008

jo, k tomu pálení žáhy - prý to můžou způsobovat rajčata, což by tak u mě sedlo, páč je v posledních dnech dost baštím, na zahrádce jsou jich kvanta

spetra
16. zář 2008

holky, já vás nechtěla strašit, možné je vždy všechno, ale pravděpodobnost velmi nízká....
myslím, že nejvíc za to pálení žáhy můžou ti naši drobečkové... 😉
já se teď vrátila z porodnice, sestřička super, ale doktoři se všichni poztráceli.... na monitoru jsem byla asi 3/4 hodiny, protože to zlobidlo tolik vyvádělo, že měl vysokou srdeční akci... tak jsme se sestřičkou natáčeli, abychom našli uspokojivý úsek... po půl hodině shánění doktora, přiletěla doktorka, která mě vyšetřila za 10 vteřin, řekla že je hlavičkou dolu a že dnes rodit nebudu a už zase letěla pryč...
dostala jsem pozvánku na přednášku o kojení dnes na 14:00, tak tam vyrazím....

spetra
16. zář 2008

baji: ze zkouškama tě obdivuju, držím pěsti. Z čeho budou?

baji
16. zář 2008

ahojky, hlásím návrat z poradny, tak jsme na CS1, že by maliník? 😉 doteď jsme byli na nule... ale jinak zatím ticho po pěšině, žádný rození 😉 jo a to magnézko ještě můžu, ale příští týden už taky vysadit...
jinak cukr taky dobrý, akorát jsem vyfásla další rozpustnou bílkovinu a musím maso 2xdenně... ne že bych teda neměla maso ráda, ale jednou za den mi stačilo 😝
a s těmi zkouškami, no je to sice otrava, když je zkouškový, ale jinak mě to baví, začla jsem dělat psychologii na UK - jako koníček k mateřský, abych se dostala mezi lidi a úplně nezakrněla... teď končím prvák, tak jsem zvědavá, jeslti to budu při malé zvládat, ale zas když už jsem se tam dostala, tak by mi to bylo líto vzdát a MP mě podporuje, takže snad to půjde... min. týden jsem byla na neuropsychologii (to bylo jak v básnících u sejkory 😝 😀 ), zítra obecná psycho a AJ

tanuki
16. zář 2008

ahooj holky, tak já mám teď s rekonstrukcí trochu útrum..naštěstí vše důležité jsme už vybrali s mužem, ostatní ať si klidně dělá sám 🙂 Zašla jsem dnes k praktičce, protože mě už dva dny bolí asi žíla, tak aby se z toho nerozjela trombóza..tak mám mast a mám si nohu obvazovat a hodně ležet. Ale před měsícem mi brali na gyndě krev a Dr. říkala, že APTT je v pořádku, což je právě srážení..tak asi jen shoda okolností. Njn, všechno jsem dělala špatně - hodnějsem pracovala, sprchovala se hodně teplou vodou, protože to mám ráda a je fakt, že ta noha mě bolí od toho dne, kdy jsem vlezla za mužem do vany 😒 a přitom mi to teplé je tak příjemné 😠
Jájo, tak si je nechám raději obvázat i k porodu, to bude teda sexy 😝

Baji, k mateřské??? Jako v té době plánované mateřské nebo je už nějaké jiné mimčo? 😅

baji
16. zář 2008

tanuki, jj, v té době plánované MD, Týnka bude první mimi 😉 já totiž nepočítala loni s tím, že mě hned vezmou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru