III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
19. zář 2008

spetra,
myslím si, že asi kvůli tomu, že tam má už ted méně plodové vody a pak , že nechtějí aby moc přibrala, když půjde zadečkem napřed, ale nevím.

Ilci, jojo, jen si myslím, že do 14 dni nebudu jediná 🙂

radus78
19. zář 2008

tak to já mám teď pocit, že snad budu přenášet. Cítím se čím dál tím líp. 🙂 Nevím, jak dlouho by mě nechali přenášet, protože mám taky cukrovku, ale už bych to chtěla mít za sebou. Dneska se kamarádce narodila holčička.

betina
19. zář 2008

radus,

no to je naprd, ale já si myslím, že je to fakt individuální. kamarádka trpěla jako pes asi 3 dny měla bolesti a dvakrát byly v porodnici zbytečně ☹ a někomu je dobře, praskne voda a šup, jede se do porodnice 🙂

radus78
19. zář 2008

betina,
a neporostla teď nějak víc Verunka? Taky jsem měla plodovku na hranici normy, ale to bylo asi tím, že Anička porostla a voda se ještě nestačila vytvořit. 😉

tanuki
19. zář 2008

Beti, už tě straší tak dlouho, já věřím, že to nakonec zvládneš sama 😉

spetra
19. zář 2008

no do teď byl strach abychom neporodili předčasně a ˇod teď začínáme mít strach z přenášení... 😉

betina
19. zář 2008

radus, je to možný s tím nárůstem, mám pocit a všichni okolo mě to říkají, že mám břicho během chvilky snad dvojnásobný (i můj pupík se ztratil). malou mi budou měřit příští týden, ale kdyby jsme vyrostly, je to jen a jen výborná zpráva.
no ted místo abysme si dávaly rady, jak vydžet, tak si budeme dávat návody na co "nejrychlejší porod" 🙂

spetra
19. zář 2008

no kamarádky co rodili v srpnu obě rodili po sexu 😉

ilci
20. zář 2008

hlavně si neplánovat sexík těsně před 8.10. 😀

jajdaelda
20. zář 2008

Čaute....holky s těmi PA si nelamte hlavu, myslím,že se nás to nijak zvlášť nedotkne...
beti, dobrý zprávy, s tou plodovkou to bude v pohodě a zase máš dobrý, že víš, že Verunku budete mít do 14ti dnů u sebe...
Kámoška zase sexovala každý den týden před termínem a porodila o 3 dny po termínu, takže asi i tohle bude individuální..
já mám od včerejška pocit, že mi malej vypadne za chůze 😅 Musím jet nakoupit, to zase bude na dlouho než se někam dokolíbám...
dneska si dávám za úkol si dobalit tašku a doklidit Kubíkovi pokoj...a myslím, že toho budu mít večer tak akorát dost...

ilci
20. zář 2008

tak u nás šel naštěstí nakoupit MM
úkol dobalit si tašku mám každý den a nějak furt nic 😀

spetra
20. zář 2008

ahojky, tak já mám pocit, že na mě něco leze. 😠 Manželovi je už 4 dny špatně, já se snažím držet. Takže můj úkol je dnes ležet, čajíčky a uvařit obídek... tím končím...

spetra
20. zář 2008

já se schválně v úterý sestřičky v úterý na monitoru zeptám, jestli budou stávkovat a jak to bude vypadat v praxi.... 😉

jajdaelda
20. zář 2008

spetro, tak to se opatruj..teď by to nebylo nejlepší něco chytnout...

eliotka
autor
20. zář 2008

Beti, tak to opravdu vypadá, že malá vyrostla 🙂
Já bych nechtěla rodit dřív jak 6. října,a le přenášet taky ne, kvůli cukrovce by mi porod vyvolávali.
Včera jsem chystla rapla, jestli nevadí, že nemáme zajištěného/zaplaceného porodníka. Snad to není riziko, nechat to jen tak. 😕

Jooo, tašku do porodnice taky plánuju dobalit už 14 dní. Chybí jen drobnosti, ale i tak.
Holky, v čem bude s vámi manžel při porodu? Myslíte, že je blbý, aby měl ten můj tepláky? Jsou mu nejpohodlnější... Mundůr nedávají, tedy ne kalhoty.

jajdaelda
20. zář 2008

eliotko....my se tedy zatím nedomluvili, jestli manža bude u porodu...ale jinak si myslím, že tépláky by neměly vadit...jak jsi to myslela s tím zajitěním či zaplacením porodníka??? To taky jde, když nevíš, kdy to na Tebe přijde? 😲

eliotka
autor
20. zář 2008

jajda: jj, právě, jde to, že se domluvíš s nějakým dr. a on ti přijede na porod, kdykoli. Snad nevadí, že se svěříme do péče komukoli? Ale na druhou stranu se v dnešní době, kdy je zdravotnictví fakt špatné, bojím. 😒

jajdaelda
20. zář 2008

aha, ale když žádnýho porodníka neznám? tak budu muset věřit tomu, který bude mít zrovna službu 😅

ilci
20. zář 2008

u nás stejně rodí PA a dr. chodí jen na konec
můj dr. taky dělá v porodce, ale jaký je porodník, stejně nevím, takže je mi to celkem fuk, kdo tam bude
u nás dávají tatínkům nějaké jednorázové oblečení, ale nějak jsem nezkoumala, z čeho je to složené
v teplákách bych MM nepustila, páč je má ještě snad z doby před vojnou a nechce si pořídit nové 😀 😀 😀

spetra
20. zář 2008

jj, ty modré tepláky dnes manžel vytáhl taky, je fakt sexy 😀 jinak u nás nějaké oblečení dávají, je v ceníku...
přesně tak většinu práce udělají PA a ani vybraný doktor nezaručí bezproblémovost 😖
eliotko: tak to dovoluješ prckovi se narodit pouze v jeden ze dvou dnů...

jajdaelda
20. zář 2008

hlásím sbalenou tašku 😎 tedy alespoň pro mě...jen se mi tam nějak nevejde župan 😠 .....teď ještě pro prcka, pořád nevím, co pro něj připravit

tanuki
20. zář 2008

Ahoj holky, tak my dnes jeli malovat Verunčí pokoj a netekla voda, takže nic 😠 Ale aspoň jsem včera docela žehlila pidivěcičky a vrhla se na obávané hledání oddacího listu. Našla jsem ho za asi 50vteřin, takže obavy naštěstí zbytečné.
Eliot, ono je to dost zvláštní s tím zaplaceným porodníkem - přeci jen, volat mu, když zrovna konečně spí po službě..to je snad bezpečnější mít někoho, kdo je alespoň trochu vyspalý na službu 😀 ne vážně, kamarádce řekl po telefonu, že se otvírá moc rychle a že by to nestihl 🙄 což se může stát, jenže pak rodila dalších 6hodin.. tak jsem se ptala, zda mu za tohle platila..a prý mu něco z té částky dala.
Jajo, gratuluju k tašce 😀

eliotka
autor
20. zář 2008

Tak jste mě, holky, uklidnily, že snad nevadí, když nemám nikoho zajištěného. I když jako, pokud bude porod bez problémů, tak dobrý, to fakt zajistí PA a dr. přijde jen na konečnou část, horší by bylo mít komplikace a mít tam někoho neschopného. Ale kamarádka mi říkala, že prý snad porodník musí mít dvě atestace...

tanuki, teda, takže i když si ho částečně zaplatila, stejně ji nerodil! 😠
Jo, a s tím nevyspáním, to máš taky pravdu.

Manžel má jedny moc hezké tepláky, ale tepláky to holt jsou. Tak to asi nechám na něm, v čem mu bude dobře. Na lístečku, co do prodky, je napsáno pohodlný oděv pro manžela.

Holky, já dneska nedělám vůbec nic, a to jsem měla plánů! Jenže mě celý den bolí břicho, tvrdne anebo takové píchání, které je fakt jak kudlou. Měli jsme jet i pro vaničku, a nic, radši to nebudu pokoušet.

spetro... no 🙂 Myslela jsem od 6. října a dál... 😕 6., 7., 8. či 9. Ale kdo ví, jak to bude, co.

spetra
20. zář 2008

holky já jsem mrtvá, hrozím se že budu rodit s rýmou... 😖
manžel myslím stále doufá, že k porod nestihne nebo tak něco.... ☹

tanuki
20. zář 2008

tak Petruš, pěkně se vyhřívej, ať ty kontrakce hezky prodýcháš pak 😉
Já zas začínám řešit dopravu do porodky, začíná mě štvát představa jet sanitkou ☹ ale jediné auto, které bychom si mohli půjčit (babičky) je v garáži a je před ním totálně rozkopaná silnice do hloubky víc jak 50cm, prostě se nedá vyjet..

Jakou máte matraci pro mimísky? Já teď musím koupit lepší - dostali jsme postýlků od kamarádů, ale matrace je blbá - tenká a měkká, to nechci

eliotka
autor
20. zář 2008

spetro, to je blbý, ale neboj, do porodu se vykurýruješ! 😉
tak s manželem promluv, proč nechce jít k porodu? Asi má strach, že to nezvládne? Může být jen na I. dobu porodní...

tanuki, my máme matraci s kokosovým vláknem, myslím, je dobrá, spíš tvrdší, což má pro mimi být. 😉

jajdaelda
21. zář 2008

dobré ranko...
tanuki...matraci máme kokos pohanka - myslím, že je dostatečně tvrdá....

ilci
21. zář 2008

tak my máme kokos molitan pohanka, snad to bude dobré

tanuki, já taky nemám dopravu jistou, my auto nemáme, tchánovci v důchodě sice bydlí naproti, ale garáž mají na opačném konci města a taky není jisté, že budou doma, páč tchýně má furt nějaké akce
naši bydlí na vesnici, ale možná by tu byli rychleji, než by tchán ev. došel pro auto
ono záleží, kdy mě to chytne 😉
škoda, že je stará porodnice zrušená, máme ji u baráku, tak bych došla pěšky 😀

tanuki
21. zář 2008

tak fajn, mně je právě také sympatická ta pohanka-molitan-kokos 😉 tak nějak okolo 700jste platily? Já jí budu muset objednat přes net - nevím, kde bych to sháněla - tady je to samý superznačkový obchod - chicco, mothercare a spol.

Tak já už mám také ucpaný nos, to se mi bude hezky tlačit 🙄

ilci
21. zář 2008

jj, přes net za 690,-
u nás ji měli za 999 a ve slevě za 799
vzhledem k tomu, že jsem toho ojednávala víc, neplatila jsem poštovné, takže cena dobrá

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru