III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
28. zář 2008

radus...no,tak to je super, to bys mohla být i v termínu...hlavně,ať je vše v pohodě ...držím pěstičky

eliotka
autor
28. zář 2008

Ahoj holky,

radus, to je moc dobře, tak třeba nebude muset být vyvolávačka. ještě si zkus dneska přidat delší procházku a bude. 🙂 😉

Mně se po bříšku teda stýskat nebude, budu ráda, když bude mimi na světě a mně že snad přestane nonstop pálení žáhy, tlačení břicha, budu se moct ohýbat atd.
Mám pocit, že mi kleslo břicho, připadá mi, že má jiný tvar. Začínalo mi už pod prsama a teď to tam mám spíš rovné a břicho je níž.
Holky, ale když klesne břicho, neznamená to, že už půjdu rodit, ne? 😕

radus78
28. zář 2008

elliotko, mě kleslo břicho někdy na konci srpna. Četla jsem, že u prvorodiček to bývá dřív, zhruba asi měsíc před porodem, ale je to samozdřejmě individuální 🙂

jajdaelda
28. zář 2008

eliotka...moje mamina mi říkala, že klesnutí znamená blížící se porod....prý y to mělo být minimálně na šířku dlaně...holky...vy se nám rozutečete najednou 😀

betina
28. zář 2008

radus,

uvidíš, třeba to bude ještě dneska a jakákoliv vyvolávačka bude zbytečná. I když se ti určitě nechce, nešel by ještě sexík, když se ty cesty tak hezky přpravují? 😀
radus a kdyby dneska nic, tak na tebe budeme zítra moc myslet! Neboj, zvládnemete to! udělejte si dneska s manželem hezký poslední singles den 😀

lili03
28. zář 2008

Ahojky, já tady pořád ještě nic, to špinění úplně ustalo už v pátek (taky to bylo i občas s cuckama, tak nevím, jestli to zátka byla nebo ne). Každopádně v úterý a středu jsem byla jak na trní, přítel sbalenou i svačinu (namazaný rohlíky🙂 ), bála jsem se vycházet ven, ale teď už jsem se zas zklidnila. Vypadá to, že se ještě dočkám další kontroly (jsem fakt zvědavá, co mi řeknou, jestli to vůbec nějak postoupilo 🙂 ). Včera jsme byli po návštěvách celé odpoledne až do večera, celou dobu jsem měla břicho jak šutr. Ale bylo fajn přijít na jiný myšlenky a být mezi lidma.

Zajímavý je, že já opravdu vždycky pravidelně kolem 11 večer mám takový jako poslíčky, nebo nevím, ale malej se prostě tlačí hlavičkou tak, že mám pocit, že mě rozřízne. Trvá to třeba hodinu, žádná pravidelnost a nejhorší je to, když si lehnu. Je to fakt pravidelně už asi 2 týdny a při tom přes den mě to nikdy tímhle způsobem nechytne. To jsem teda zvědavá, jak budu zvládat porod, když i při tomhle se kroutím 😖 A hlavně jsem zvědavá, jak vůbec ten začátek porodu poznám.

eliotka
autor
28. zář 2008

lili, všude čtu, a na kurzu nám to také říkali, že začátek porodu nejde nepoznat. tak snad. Pokud odteče voda, je to jasné, honem do porodnice, a když začniu stahy, tak snad ty pravé budou pravidelné, tak to také poznáme...

Je to stejně zvláštní, jak se to blíží, co? Začínám se bát. 😅 😕

radus78
28. zář 2008

eliotko, a co mám říkat já? Jsem zvědavá jestli vůbec budu v noci spát. Bojim, bojim čím dál víc 😅

radus78
28. zář 2008

beti,
s tím sexíkem mi to zatím přijde jako sci-fi. Mě by se i chtělo, ale když si představím, co ze mně vychází, tak myslím, že to neklapne.

radus78
28. zář 2008

je to blbost, ale přemýšlely jste nad sms, kterou budete známým oznamovat narození dítěte?

betina
28. zář 2008

radus,

přemýšlela 😀 a těm nejbližším asi pošlu jen mms s mírama 😀 a těm osttaním ještě nevím

spetra
28. zář 2008

radus: zítra držím pěstičky.... třeba to ještě klapne přirozeně bez vyvolávání... 😉 a aspoň trošku se vyspi, na jednu stranu ti závidím, že to budeš mít už zítra za sebou, na druhou stranu.... bych byla hodně nervozní, vědět že už zítra.....
nad sms jsem trochu přemýšlela - napíšu to tak jakoby to psal Tomášek... 😉 ale přesné znění vymyšleno nemám...
eliotko: já má břicho dolů už víc jak 14 dní a zatím nerodím.....
jajda: taky se bojím, že všechny začnete rodit a já si tu budu psát sama, že stále nic.... 😅

spetra
28. zář 2008

radus: dáš po někom vědět, že jsi porodila nebo si počkáme až se vrátíš z porodnice?

radus78
28. zář 2008

obávám se, že až po návratu z porodnice. Nechybí nám dneska Ilci?

ilci
28. zář 2008

jejda, akorát nakukuju a dočítám 😉

spetra
28. zář 2008

neva my si počkáme.... 😉
jj, chybí a ta píše poctivě každý den...

ilci
28. zář 2008

dneska jsem spala jak mimino od 22 do 8:15 s jednou zastávkou na WC
a je mi fajn, akorát bolí kříže 😉

radus, obavy chápu, ale aspoň to budeš mít brzo za sebou
že nepoznám porod, mám taky obavy 😒
a jak se znám, budu panikařit 😀

nad sms jsem taky dumala, ale ještě nevím, co tak napsat
a myslím, že asi budu mít jiné myšlenky, až toho drobka uvidím

spetra
28. zář 2008

my o vlku a vlk za dveřmi.... 😉

ilci
28. zář 2008

jj, už mě nebaví furt uklízet, tak jsem sedla konečně k PC 😀 😀

ilci
28. zář 2008

MM je dneska v tahu, a mě se samotné na procházku nechce
k našim se mi taky nechce, páč tata asi chytl střevní chřipku

spetra
28. zář 2008

v neděli se nepracuje, tak neuklízej...
my dneska byli ráno venku, jen na chvilinku....teď už jen odpočíváme.... pro MM je neděle válecí den... 😠

ilci
28. zář 2008

my jsme byli zvyklí jezdit každý víkend - podle počasí - na výlety
ale teď už teda delší dobu ne, to by mě musel MM poponášet 😀
no už mám absťák a těším se, jak budem vyrážet s prckem

ilci
28. zář 2008

tak jsem koukala na netu po oznámení o narození dětátka :

Malá ryba v síti uvízla,
k ránu ve ....(hodina) na svět vylezla.
Jak velká je to rybička?
Měří ... cm a váží ... kilíčka.
A jaké je jméno té naší ryby?
Je to ...(jméno), bezpochyby!

bříško dnes opustilo miminko,
protože místa tam už mělo malinko,
od 18,30 sladce spinká,
v náručí u tatínka
filípek,který měří...,váží..

ilci
28. zář 2008

Tak už konečně vím, jak vypadá máma zvenku!
+ jméno a míry

Ahoj,dnes v.... k nám přiletěl čáp a přinesl nám ......,váží....,měří....

....míry jako modelka sice nemám, ale 3,65kg a 51 cm taky není k zahození.
+ jméno

Dnes v 9.10 hod. k vám letí zpráva, že nás navštívila vrána. Nechala nám v uzlíčku krásnou zdravou holčičku. Říkáme jí Adélka měří... cm a váží...

Narodilo se nám sluníčko, budeme jí říkat Aničko. Měří ... a váží... Narodila se dnes o páté ráno

Ahoj všem, dneska v 9,39 hod jsem se stal konečně právoplatným členem naší rodiny, jmenuju se Mireček, vážím 3540 g a měřím 51 cm

mila12
28. zář 2008

ilci, díky za tipy 🙂
jajda, jsem z Rožmitálu p. Tř.
jinak u mě nic nového, dneska mi bylo dobře, břicho mi asi taky trochu kleslo, ale jinak žádné příznaky blížícího se termínu...asi třetí v pořadí dle tabulky nebudu
jinak radus, držím palce, budeš to mít aspon už za sebou. Mě už okolí dost drtí otázkama...kdy už to bude, že se to blíží, jestli už nerodím apod.. 😠

betina
28. zář 2008

tak si myslím, že dneska se u nás taky nic dít nebude. Z dnešního náročnýho dne už prý porodí i manžel a já nic 🙂 vždycky je to stejný, začne mě bolet břicho, pak v zádech, tak si už začnu říkat že by?...a ono za chvilku zase klid. Ještě budu při televizi žehlit a pak teda ten zápas sumo 😀 a jestli nic z toho nezaberem už na to prdím a nechám to na středu

radus....ještě jednou zítra hodně sil, snaž se co nejvíc vyspat a budeme na tebe moc myslet!!!!!

eliotka
autor
28. zář 2008

radus, přeji ti, aby to přišlo samo, a když ne, nevadí, na zítřek moc moc moc štěstí, ať je to rychlé a vykoukne zdravý človíček. 🙂 😉 Drž se a až se vrátíš z porodky, dej nám vědět, kočko.

Mně dnes několikrát chytla strašná bolest do čípku, jak řezání nožem, nevím, co to je, jestli mě tam mimčo kope, nebo se čípek zkracuje, nevím. Taky to máte?

betina
28. zář 2008

eliotko jj, mám to a pak mám vždycky pocit, že jsem se z toho musela počůrat 🙂 a dr.při poslední návštěvě říkala, že čipek je hooodně krátký a měkký a tak to připočítám i těmto pocitům, protože předtím jsem to takto neměla.

mila12
28. zář 2008

jo holky, tak tuhle bolest mám taky

radus78
28. zář 2008

všem moc děkuju, budu na vás taky myslet. Za týden už tu budou nějaké maminky.😉 Určitě se ozvu hned jak mě pustí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru