III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
8. říj 2008

rehos a mikulko: mooc gratluji...a nech se koliky zlepší... 😉
Já chci taky.... 😢

spetra
8. říj 2008

O Eliotce a Lili nikdo nic neví?

betina
8. říj 2008

ahoj holky,

takže znova píšu...malá chrupe. Moc gratuluji rehos a mikulko k miminkům!!! at jsou miminka zdravá a nezlobí lumpíci 😀

holky, čekatelky, ono to přijde každým dnem a pak to bude mazec, že se divit nestačíte 😀 je pravda, že jsme dneska s MM říkali, že i těch 6 hodin, co nás nechali rodit normálně uteklo hrozně rychle-mně teda určitě, měla jsem kontrakce po 1-2minutách 😠 a taky jsem si třeba říkala, jak ocením teplou sprchu a vůbec...bylo mi to protivný, raději jsem seděla na tvrdým 🙂 anebo skákala na balónu, sprcha mi prostě dobře nedělala.

ted už jen aby se zahojil ten císař blbej. Co bych dala za to, abych mohla rodit normálně až do konce ☹ ale vy jste holky šikulky, drobky vytlačíte ven a až na vás vykulí očička, nebudete vědět, že jste rodily!!!!!

spetra
8. říj 2008

beti: to víme, že to bude mazec, ale stejně si nenecháme říct.... 😉 už aby to bylo.... 😠
s tím císařem je mi to líto.... at se brzy zahojí... musím říct, že jsi mě ale trochu uklidnila... když čtu tvé srovnání CS s normálním porodem... 😉

tanuki
8. říj 2008

ahoj holky!!!!! člověk tu pár (hodně dní není) a miminka se tu kutálejí o 106!!!!! Strašně moc gratuluju!!! a co Chiwule, v kolikátém to teda na ní přišlo?

spetra
8. říj 2008

tanuki: a jak se vede? jak pokračujete s bytečkem? co internet, kdy bude? Aby jsi si s náma mohla víc povídat.... 😉
To víš čas letí, však ty to máš už taky za dveřmi.... tak se hlavně pak co nejdřív ozvi... ať tě můžeme zařadit mezi maminky... 😉

jajdaelda
8. říj 2008

ahojky...tak další mamina! Mikulko moc gratuluji!!! Jak řešíte ty koliky?? Prý to chlapečky trápí víc....
Beti...je zvláštní, že Tě nevzali rovnou CS, mohli Tě ušetřit těch bolestí....ale jsi šikula....
Spetra...neboj, dočkáš se...určitě brzo 😉

Já jsem zpět z nemocnice...kožní v pohodě, monitor také, i když oproti minule je znát na pohybu dělohy posun...
A vedle v ordinaci to akorát přišlo na nějakou maminu 😅 , tak to se mi už stalo podruhé, že jsem byla na kontrole a někdo jiný začal rodit....

Sestra na ambulanci byla na pěst...nejdřív mě zaměnila kartu, pak když zjistila, že jsem od minule shodila půl kila, a já na to, že to je tím, že jsem míň oteklá a nemám teplé oblečení jako minule, tak mi dala několika minutovou přednášku 😠 , že to může znamenat blížící se porod ...pak vzala to chytré kolečko s termínama a vypočítala, že dle MS, jsem v 38+1...když jsem jí řekla, že dle UTZ jsem 40TT, tak mi dala další několikaminutovou přednášku, že v ČR se to počítá tak a tak...ale že primář z té samé nemocnice mi potvrdil na monitoru 40TT jí nezajímalo a tak mám už třetí týden za sebou v průkajdě, že jsem ve 38TT ☹

Jinak mi dr. řekl, že minimálně do 25. se mnou nic dělat nebudou ☹ Já chci Váhu!!!!
Jo a zítra musím na krev, kvůli tomu,, jak mě svědí celý člověk, jestli to není od jater...Pokud ano, tak možná půjdu do nemocnice a možná budou vyvolávat ☹ Tak doufám, že to je jen od toho otýkání.... Když už jsem měla celé těhu v pohodě.....

tanuki
8. říj 2008

no já mám už 20minut internet 😀 tak hned koukám, co je nového 😉
U nás dobré, nic moc se neděje - dvakrát jsem si už říkala, jestli se to nerozjede, ale poprvé pomohla jedna sprcha, podruhé až 3...
Takže teď chodím do školy, je to sranda, všichni se mě ptají, kdy mám rodit.. Jé Spetro, to zní fakt vtipně "dnes čekáme Tomáška"

mila12
8. říj 2008

Tak blahopřeju Mikulko i Rehos k miminkům, ať vám dělají jen radost a je vše jak má být.
Já dneska monitor dobrý, prohlídku mi nedělal, jen prohmatal břicho a měl spoustu otázek. Jinak prý vyvolávají po 10 dni po TP, takže to mám ještě čas 😉 . No a tady se teda asi na ctg po termínu nechodí ob den, ale mám přijít v SO, pak případně ve ST a to rovnou i s poradnou. To je doba....

spetra
8. říj 2008

Mili: a od kdy ti počítají tedy těch 10 dnů?
jajda: já ted přibírám nějak divně, za týden jsem přibrala 3 kg,pak za týden 1 zhubla, teď jsem přibrala zase 2 kg... tak nevím....
no koukám,že to fakt všude řeší jinak.... ☹
zrovna si dávám trošku svařáku.... 😉 sem se na něj "9. měsíců" tešila... 😉
tanuki: co teprve až mi to bude posát včera čekáme Tomáška 😀

tanuki
8. říj 2008

Mně také říkali, že nechávají 10dní..nicméně v průkajdě mám TP 8., takže nejpozději 18.!
S tím CTG nevím - představte si, že před 2týdny jsem měla dělohu aktivnější než před týdnem! Potvora...
No a začaly mi natýkat kotníky, je to fuj

mila12
8. říj 2008

no mě to počítají od 04.10., to mám v průkazce. Tady mám, že "03.10. čekáme chlapečka 😀 "...
Mě to taky přijde, že jsem měla před tím křivku aktivnější než dneska...ale nateklý nohy jsem měla teda v létě, teď ne, no ale nebudu moc křičet..

spetra
8. říj 2008

já to mám stejně jako tanuki, takže do 18.10. bychom měli být mamči.... 😉 😉
já mám pocit že na ctg je moje děloha pořád stejně neaktivní...

ilci
8. říj 2008

mě sice dneska tvrdlo břicho a prcek sebou nějak moc mlel, ale jinak žádný posun k porodu nevidím
navíc mě naši denně večer volají, už mě to štve, furt odpovídat na dotazy 😉

spetra
8. říj 2008

jj ilci, mě chodí každé ráno sms od kolegyně z práce: Ještě si celá?, samozřejmě mimo jiné... Mamka má dnes svátek.... těšila se na dárek a musí si ještě počkat.... 😝

spetra
8. říj 2008

MM chce abych porodila zítra, přítelkyni jeho kamaráda budou vyvolávat zítra porod....
já bych si to nechala teda "až" na ten ilči termín.... 10.10....

ilci
9. říj 2008

dobré ráno, tak furt žádná změna
už vidím i ten zítřek bledě 😉

jajdaelda
9. říj 2008

dobré ranko...u mě taky nic...jen večer píchání a dloubání....tak nakonec budeme všechny 13. 😀 😉 Jedu na ty odběry, tak držte pěsti, ať sou v poho... ☹ To svědění je ale k zbláznění...nevím, kde se mám škrabat dřív 😅

rehos
9. říj 2008

Dobré ráno,všimla jsem si že jste řešily první foto Marušky a že nesedí ten datum.Musím vysvětlit,manžel byl z porodu celej nějak popletenej,dělal ty fotky ještě tu noc co jsem rodila a povedlo se mu tam napsat tohle nesmyslné datum.Ty fotky už tam nejsou ale máme nové jestli jste nekoukaly.Jinak všem k mimčům moc gratuluji a ostatním ať už to máte za sebou a vše je bez problémů.Naší malou jinak bříško trápí dost a to každý den ☹

spetra
9. říj 2008

ilci: já tomu zítřku taky přestávám věřit, dala jsem mu termín skoro 14 dní na to aby se narodil a ten mu zítra vyprší.... 😠 sem to tušila že neposlechne.... 😠 teď si říkám, kéž by to bylo tento týden....
Ale někomu se porod rozjede fakt nečekaně, bez zátky, poslíčků....

jajdaelda
9. říj 2008

Holky, neklesejte na mysli....opravdu to někdy přijde dost náhle....však se dočkáme 😉

spetra
9. říj 2008

jajda: jj, 13. 😀

spetra
9. říj 2008

on má Tomášek větší rozum než já... 😅
v porodnici nemají místo... tak Tomášek čeká až se uvolní.... mamka je takový blázen, že si nedá říct a bude "radši ležet na chodbě...."
Ale musím říct, že třeba před 14 dny jsem to řešila víc, sem si říkala, že to může trvat ještě 14 dní + 10 dní....
Dnes už by to nemělo trvat dýl jak 9 dní... tak to už není tak hrozné.... 😉

jajdaelda
9. říj 2008

spetra 😀 ...no vidíš, jaký máš pozitivní přístup 😉 On Tě prcek chce nechat ještě o víkendu odpočinout...pak se v pondělí rozhodne, že chce ven, ve čtvrtek vás pustí a na další víkend vás má taťka doma 😎
no vidíš, to jsem se ani včera nezeptala, jak jsou na tom s obsazením šestinedělí....

spetra
9. říj 2008

on by nás tatka měl radši na víkend v porodnici, aby mohl v klidu slavit... 😝

jajdaelda
9. říj 2008

spetra...aha..no,tak to bych pak tedy viděla na toho 10. 😉

spetra
9. říj 2008

toho 10. bychom potřebovali, to by nádherně s datem zapadl do rodiny 😉 líp by to ani nemohlo vyjít... taky jsem sestřičce říkala v úterý, když mi říkala že mám ještě počkat že mají plno, že příjdu v pátek, ale ne na ctg ale rodit... 😉 takže jsem objednána.... 😀

ilci
9. říj 2008

no, poslíčky jsme párkrát sice měla, ale teď je pár dní klid
tak uvidíme ....

spetra
9. říj 2008

no myslím, že nám nic jiného než uvidíme nezbývá.... 😀

jajdaelda
9. říj 2008

tak zítra nastupuji do nemocnice ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru