III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

eliotka
autor
28. črc 2008

Aha, díky za info. Tak já myslela, že se to dělá nějak zvenku, a ono zevnitř. Je fakt, že dnes se už nastřihávání nedělá automaticky u každého a může se i odmítnout. ALe já si říkám, že když to má pomoct, ať radši nastřihnou.

ilci
28. črc 2008

nástřih je lepší, než když tě mimčo roztrhne
apoň teda co jsem slyšela

mila12
28. črc 2008

ahoj, já jdu taky na první hodinu kurzu už příští týden, jsou celkem čtyři, taky mi říkali, že můžu přijít až v září, ale to bych skončila týden před TP, tak raději vyrazím už v srpnu

spetra
28. črc 2008

ahojky, my byli dnes na předporodním kurzu v porodnici... u nás se dělá jednorázový s prohlídkou sálů.... bylo to docela příjemné - myslela jsem si že příjdu víc postrašená...
Co manžel bude s vámi u porodu?
já mím pocit, že se masáž hráze může dělat od 36 tt

mila12
28. črc 2008

u nás je taky předporodní kurz spojený s návštěvou sálů, manžel jít na kurz nemusí, k porodu půjde, takže pak zaplatí jen za vstup na porodní sál

ilci
29. črc 2008

tak u nás je jedna lekce v kurzu i pro tatínky, aby byli na porod taky přpraveni
manžovi se napřed k porodu moc nechtělo, ale jsem ho přesvědčila, že nemusí být do konce, ale hlavně jako moje psychická podpora 😀
takže se chystá a uvidí se podle situace

jajdaelda
29. črc 2008

ahoj holky, tak konečně jsem našla téma, které časové odpovídá mému těhu...mohu se přidat?

eliotka
autor
29. črc 2008

Ahoj kočky,

ano, přidej se jajdaeldo 🙂
Jak se vede, jak snášíš těhotenství?

Se mnou jde na ten předporodní kurz i manžel a k porodu taky. Ani jsme o tom nemluvilo, bylo to tak nějak automatické od začátku. 😉
Já jsem taky pro nástřih.

spetro, ano, masáž od 36 tt.

ilci
29. črc 2008

tak manžel byl při prvním dotazu, jestli půjde, na omdlení 😀
ale už si na to zvykl 😉
na něho se musí pomalu

jajdaelda
29. črc 2008

eliotka: díky 😉
těhotenství snáším celkem dobře. Zvládla jsem i svatbu ve třetím měsíci, bylo to super...Ve druhém měsíci mi moc nechutnalo jíst, tak jsem dala něco dolů, teď to jde zase hezky nahoru 😎 Nemusím moc tyhle vedra a trochu mě pobolívají lýtka a občas kříž, když hodně stojím, ale jinak si to užívám. Prcík dává o sobě vědět, tak nějak rozumně. Byla jsem minulý týden na kontrole, vše je v pořádku, jen je prcek zadečkem dolů, zatím to není takový problém,ale měl by se do příští kontroly otočit. Tak mi na to dr. dala nějaký cviky, který se nelíbí ani mě ani malýmu 😉
Jinak s manžou jsem se o jeho přítomnosti u porodu bavila, byl z toho na rozpacích, ale tohle nechávám čistě na jeho rozhodnutí....
Holky, musely jste se do porodnice zaregistrovat? Taky jsem si říkala, že v říjnu by nemusela být porodnice plná a mohla bych mít nadstandart, ale byla jsem sestřičkou ujištěna, ať s tím moc nepočítám, že je strašně těhotných,tak uvidíme. Naštěstí v té porodnici jsou pokoje po dvou, jen jeden čtyřlůžák, tak to snad ty čtyři dny nějak vydržíme...

ilci
29. črc 2008

u nás se neregistruje, ale v Praze určitě, tam tuším kolem 12tt

ilci
29. črc 2008

těhotných je všude fůra, hlavně že tu před pár lety zrušili porodnici ve vedlejším městě
o školkách apod. ani nemluvím

spetra
29. črc 2008

u nás manžel taky nemusí, kurz je za stejnou cenu pro 1 i pro 2. Ale pokud manžel jde, tak má slevu u porodu.
Mému manželovi se taky nechce (je trošku padavkav 😉 ), ale nezavrhl to zátím kvůli mě. Na jednu stranu je pro mě pochopitelné, že se mu tam nechce (nechci ho tam nutit), na druhou stranu mě děsí to že tam byla sama ☹. Tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne. Na to že nemusí až do konce mi řekl, že když tam půjde, tak už tam zůstane.... V porodnici taky říkali, že se jim ještě nestalo, aby tatínek odešel na 2 dobu porodní.... Prcek se dnes v noci opravdu vydováděl, nenechal mě vůbec spát.... Stalo se vám, že muá tak rychlé pohyby že to cdítíte něco jako vybrace?
Jajdaeldo: vítej mezi námi 😉 Já se do porodnice registrovat nemusela. Záleží kde chceš rodit. Jen je potřeba se tam ve 36 tt zastavit sepsat porodopis....
Jak přežíváte tyhle vedra? Já se na nic než polehávání nezmůžu.... ☹ A ta předpověd mě děsí...

spetra
29. črc 2008

no ilci: jsem zvedavá kam ty naše děti dáme, když uiž ted jsou školky plné a bum těhotných je teprve rok ☹

ilci
29. črc 2008

no u nás je se školkama problém už snad 4roky
a v nové porodnici museli přidělávat pokoje z nějakých společenských místností 😀

mila12
29. črc 2008

no a u nás jsem zrovna včera četla, že budou přistavovat druhé patro na školce a tím jí rozšíří o dvě další oddělení, to je super.
Jinak to horko je fakt úmorný...

mikulka
29. črc 2008

Ahoj holčiny,

v Praze je registrace nutná a to co nejdříve!
Holky, u porodu může být jakákoli osoba, nejen manžel, kamarádka, máma, kdokoli. 😉
U nás jsme brali automaticky, že manžel půjde k porodu. Vše se mnou prožívá. Ale u nás je trochu jiná situace, protože manžel nemůže mít děti, tak jsme měli umělé s použitím dárcovsných spermií. 😔
spetro, někdy mívám v břiše takové chvění jako by vibrace. 🙂

Vedra snáším špatně, bydlíme teď u našich, protože u nás probíhá rekonstrukce a ty mají strašně horký byt, ani spát se nedá. Ale snad by mělo ve st zapršet a púak teda nevím, co hlásili, snad už nebudou tropy!!!

jajdaelda
29. črc 2008

Já chci do Hořovic, tam mi sice řekli, že se registrovat nemusím, že vždycky nějaký místo najdou 😒 Tak to jsem zvědavá, abych neskončila třeba na chirurgii 😀
Vedra jsou šílený i pro mě....v práci mi nejde klimoška, tak mám pocit, že se mi občas přehřívá proces - a to jak na počítači, tak ve mě 😉 Dneska pracuji z domova a nevím, kam se před vedrem schovat...za normálních okolností bych byla vyvalená a opalovala se....

mikulka
29. črc 2008

No právě! Já jsem první léto bílá. A to tak miluju léto, opalovačku, koupačku. 😉 Holky, co vy, opalujete se? Já právě nemohu ani z města kvůli bolestem břicha, musím mít klidový režim a nejezdit autem. Nesmím mít žádné otřesy dělohy. Co vy?

jajdaelda
29. črc 2008

mikulka...já se neopaluji...nedělá to dobře ani mě ani prckovi...začne s sebou vždy šíleně šít...a taky se chci vyvarovat nadměrné pigmentaci...

spetra
29. črc 2008

já vím k porodu může kdokoliv komu je víc než 18 🙂 ale když já chci jen manžela ☹
No mě to vedro tak zabíjí, že na sluníčko pokud nemusím nevylezu... ne tak se ještě opalovat...
Jajdaeldo: to že jsi registrovaná v některé porodniícic neznamená, že tě vezmou - pokud mají plno pošlou tě jinam....řeknou ti kam máiš jet....

ilci
29. črc 2008

já se neopaluju ani normálně, natož teď
ale opálím si ruce, nohy při turistice a to mi stačí
takže letos jsem opálená jen tak mírně, páč teď už nevylízám ani pod pohrůžkou násilí 😀

bufi
29. črc 2008

Ahoj holky, tak já se zas hlásím po delší odmlce. Dělali jsme úpravy v bytě. Taky jsem byla na pohotovosti v porodnici, protože jsme měla zaražené větry, nemohla jsem ležet ani chodit, jen stát v podřepu mezi futrama a houpat se jako při kontrakcích ☹ To byl nácvik na porod... Jen trval 12 hodin a pak mamka řekla, že radši máme odjet. No, chtěli si mě tam nechat, ale překecala jsem je. Dala jsem si projímadlo, které po 6ti hodinách konečně zabralo.
Jinak k masáži hráze, my máme dobrou por. asistentku na kurzech, ta to při 2.dítěti dělala od 28 týdne. Ale nám doporučovala od 32. Já to ze začátku dost šidila a dělala to taky jen zvenku, protože to bylo hrozně nepříjemné. Teď je to lepší, těžko říct, jestli by se to tam všechno roztahovalo i bez masáže.

Dneska jsem docela vyřízená, břicho teď roste hodně rychle. Ale podbřišek přestal bolet, což je fajn, trošku líp spím, ale záchod 6x za noc je pěkný opruz. 😠
A pijete někdo maliníkový čaj? Nám doporučovala por. asist. 1l i víc/den, a k tomu ještě min. 2l čisté vody.

K těm porodnicím, ségra rodila u Apolináře -hrůza. Zrovna se všichni rozrodili, ji dostal na starost nějaký černoušek, neměl ani atestaci. Špatně ji zašil, takže teď, 3roky po porodu se trhá a bude asi muset na plastiku. Další zkušenost z Phy, myslím taky Apolinář: holka byla zaregistrovaná, ale samozřejmě nerodila v termínu, takže neměli místo, dali ji do kumbálu na čisté prádlo, kde ani neměla židli, manžel ji pak po 2 hodinách sehnal. Doktoři pořád měli čas, až když zjistili, že má zkalenou vodu, tak začali jednat. K tomu dali tatínkovi podepsat papír, že nemůžou za vzniklé komplikace.
Já teda jedu do malé porodnice, tam je přístup lidštější, i když člověk nikdy neví.

Doufám, že to nebyl příliš dlouhý a únavný příspěvek. Mějte se 🙂

spetra
29. črc 2008

Mě další rostení břicha dost straší, už ted si vsichni myslí, že budu každým dnem rodit...

betina
30. črc 2008

ahoj holky,

ty vedra nás prsotě trápí 🙂
dneska jsem byla na UTZ ve 30.týdnu, celá natešená, že uvidím malou. Ale malá je prý o 4 dny menší, než by měla být (odpovídá TP+4 dny). Prý jsem bud nahlásila špatně poslední MS anebo mi nepracuje placenta tak dobře, jak by měla. byla jsem v šoku, prý to není nic vážnýho, ale ve 34.týdnu musím znovu na UTZ. Brečela jsem celou cestu domů, tohle jsem nečekala. tak doufám, že to nic nebude znamenat. jinak malá má 46 cm a 1329g 🙂

hezký den těhulky!

ilci
30. črc 2008

bety, neboj, určitě to bude dobré
ty jo, už 46 cm? to je docela velká!

bufi
30. črc 2008

Bety, já myslím, že 4 dny snad nebude takový problém. Každé miminko je přece jiné! Myslela jsem, že se v bříšku nedá měřit výška? Tož to se hned v pátek zeptám doktorky, abych věděla, jestli mám tu výbavičku dobře nakoupenou 😀 Třeba se i usměje, ona je strašná sucharka.

spetra
30. črc 2008

Bety: z toho si vůbec nic nedělej, to co ti řekli se mi zdá dost jako blbost. Ovulaci můžeš mít i tošku jinak než mají oni výpočet... takže můžeš mít mimi o něco starší i mladši... U nás by to dle ultrazvuku v 15 tt a dle mého mínění by měl být prcek o 10 dní mladší... Doktor mi řekl, že to je v pořádku, prostě jen musí dle zákona počítat týdny podle MS.... Nějaké 4 dny mi příjde směšné...to snad nemůže ničemu vadit.... Toho si dřív vůbešc nemuseli všimnout...Já jdu na ultrazvuk v pondělí, tak uvidím co mi řeknou...
Mě měří výšku při každém ultrazvuku, ale bez nožiček.... Taky mi příjde že Verunka už je dost čahounek.... 😉

ilci
31. črc 2008

nejpřesnější je prý utz ve 12tt, to se děti vyvíjejí stejně, pak můžou být rozdíly

nicméně bych se neznepokojovala, uvidíš ve 34tt

betina
31. črc 2008

ahoj holky,

taky si myslím, že máte pravdu, že se snad nic neděje...4 dny mi opravdu připadají jako blbost. Ale malá je teda pěknej čahoun, oblečky velikosti 50 jsou asi zbytečné a maá je neunosí 🙂
jinak ted zpětně si nadávám, že jsem pro malou nesháněla, nenakupovala atd...dřív. Protože mi stačí jedna aktivita a pak z toho musím jak dlouho spát ☹

holky, co vám ještě všechno zbývá na dokoupení, zařizování atd...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru