III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
31. črc 2008

bety, stejně jsem si myslela, že mimčo v 7.měsíci má kolem 30cm a v 8. kolem 40 atd.
nám teda čahouna předpovídají, takže já kupuju 62

chybí nám kočár, postýlka, oboje teda vybrané
pak na mimčo nějaké rukavičky, čepičky, ponožky, kosmetika, věci do porodky a ohledně kojení

spetra
31. črc 2008

no my jsme udělali pokojík, oblečení jsme spoustu dostali.... takže myslím že ani nebude ze začátku potřeba abych nějaké kupovala....
Ale za co si nadávám je kočárek.... byla jsem se podívat jen v jednom obchodě, kde jsem v podstatě nic nevybrala.... ☹ u nás není žádný výběr musíme do Prahy... já už se na to bohužel moc necítím... a kdy dostane manžel volno - to je ve hvězdách.... Takže to bude vypadat tak, že naklušeme do obchodu a vybereme 1 co bude aspon trošku vyhovovat... ☹
No a z takových mališkostí jako vanička apod. si hlavu nelámu... to se prostě v nejhorším koupí i po narození... manžel sice bude brblat 😉 hrozně rád nakupuje a to že je to o nějaké drobné dražší... to je "jedno"... vemme si jen kolik věciček nakoupíme jako že jsou potřeba a pak je vůbec nevyužijeme... a naštěstí je tu zlatý dobrý internet... takže i z pohodlí domova můžeme mít potřebné věcičky za pár dní doma....
Akorát je škoda, že si to nakupování neužijeme...

betina
31. črc 2008

no přesně tak...neužijeme, protože jsme se jeden den jeli podívat na kočárek, šli jsme do jednoho obchodu a já funěla (bylo to do kopce), nadávala 🙂
a ted ještě najít pediatra, vyřídit mateřskou atd.....vyžehlit všechno, vyprta, vystěhovat starý věci z pokojíčku ☹

njn, měla jsem si dřív pohnout 🙂

ilci
31. črc 2008

tak já mám přes internet nakoupeno dost věcí 😉
u nás dělají reko domu, takže malovat a chystat pokojík budeme tak v září, furt se nám tu práší a lítají kuličky polystyrénu 😀
v obchodě mi paní ohledně kočárku říkala dodací lhůtu 2měsíce, nebo můžu vzít, co mají na prodejně
takže to objednám taky přes net 😉

spetra
31. črc 2008

a máte kočárek vybraný?

eliotka
autor
31. črc 2008

Ahoj holky,

bety, 4 dny opravdu enhrají žádnou roli, to je tak málo, že ten UZ taky nemůže být tak 100 % přesný. Kolikrát je hodně nepřesná váha a to dělají UZ před porodem, a pak je to jinak.
Jsi si jista s tou délkou? To se mi zdá nějak moc 😕 😉 Myslela jsem, že děti ve cca 32 tt mají tak 40 cm?

Já mám nějaký nábytek, ale na komodu ještě musí manžel deska, aby z toho byl přebalovák. Mám oblečky, ale nic moc teda. Zimního skoro nic. Postýlku máme vybranou, ale stále ji nedovážejí , tak nevím, zad vlbec někdy bude. Kočárek máme vybraný.
Ilci, to jsi měl zarazila, že dodací termín na koč. 2 měsíce Myslela jsem, že přïjdu a koupím. 😕

Zbývá mi hodně věcí, oblečení, deka do kočárku, fusak do kočárku, povlečení, chůvička, zavinovačka (tu rychlozavinovačku asi nebudu kupovat, zdá s e mi taková nepevná,že z ní může dítě vypadnout, co vy?),
koš na pleny - ten, jak se tam plena dá a zatočí do igelitu, takže nesmrdí, odsávačka (asi na vysavač), teploměr do vany a normální, veškerá kosmetika... A látk. pleny a tak.

spetra
31. črc 2008

Mě straší především ten kočárek... protože ty dodací lhůty jsou fakt děsné pokud je člověk vybíravý na barvu... Tak jsem se rozhodla, že se příští týden za každou cenu musíme jít aspon někam podívat....
Zimní oblečení taky moc nemám... koupím jen nějakou mikinku, postuně dokoupím až se narodí... myslím že do fusaku zas tak oblečený být nemusí... fusak taky nemám, čekám dle kočárku... rychlozavinovačku už mám a uvažuji o koupi ještě jedné s kokosovou vložkou... Z kosmetiky nemám nic... o tom koši ani nevím že existuje...

spetra
31. črc 2008

tak mám pocit, že jsme na tom všechny podobně... 😉

eliotka
autor
31. črc 2008

Jo, ten koš je dobrá věc, akorát je dost drahý. Pleny v něm nesmrdí, takže nemusíš s každou běhat do popelnice. někdo to dává za dveře, ale to je pak odér v celém baráku. 😒

Tady je:
http://www.malvik.cz/Vse-k-prebalovani/kose-na-...

Ale ještě kouknu po levnějším.

Tspetro, tak myslíš, že do toho fusaku stačí nějaká mikinka, pod tím bavlněný kabátek?

ilci
31. črc 2008

eliotko, když chceš jinou barvu kočárku, než je na prodejně, tak musíš objednat a čekat
někdo dokonce říkal 2-3 měsíce 😉
je lepší se zeptat v konkrétní prodejně, já lítala po kočárech cca před 3 týdny

fusak taky nemám, rychlozavinovačku ano, mimčo v ní bude na začátku i spát, pak ho dám do pytle a ev. tou zavinovačkou přikryju

jinak s oblíkáním, mimčo by mělo mít vždy o 1 vrstvu oblečení víc, než my dospělí - píšou v moudrých knihách 😉
nemají vyvinutou termoregulaci a rychle vychládají/přehřívají se

mila12
31. črc 2008

ahoj holky. Tak jsem byla dneska na UTZ a prý je vše v pořádku, tak jsem ráda. Jen mám pořád bordel v těch týdnech...dnes jsem 30+5tt, můj doktor pořád říká, že to ale odpovídá o týden méně, no a doktorka mi dneska napsala odpovídá 31+3tt....váhu nevím, napsala mi tam jen rozměry hlavičky, obvod bříška a délku steh.kosti...
Betina, já fakt myslím, že u tebe ty čtyři dny taky nebude nic vážného, podle mě to stejně přesně neodhadnou.
Jinak já mám taky oblečky už celkem v kupě, kočárek máme vyhlídnutý, mají ho na skladě, takže stačí dojet koupit, asi to uděláme co nejdříve a necháme ho u rodičů. Postýlku máme taky, nemám věci do porodnice a kosmetiku, chůvičku, pleny...no je toho ještě dost. Dneska mě ta cesta busem tak vyčerpala, že to musím koupit co nejdříve, protože pak nevim, nevim, jak budu cestovat, už jsem nabrala 13 kg 😒

bufi
31. črc 2008

To jste mě teda faaakt uklidnily! 😨 Jsem tu nejvíc těhu a nemám žádnou drogerku (říkala nám por. asist. že se stejně děti prvních 9 týdnů nemají mazat žádnými olejíčky, protože si organismus pak sám nedokáže vyvinout obranný systém, mýt mýdlem jen zadeček a zbytek vodou - teď nevím, jak dlouho a koupit jen bepanthen a jodisol, max. pudr) , chůvičky až po porodu, obleček mám habaděj a rozodla jsem se pro látkovky - klasiky + nějaké kalhotkové pleny. Jenže mě teď všichni straší, že nebudu stíhat prát. A kalhotkové pleny prý špatně schnou a mamka nechce věřit tomu, že z tak tlustého materiálu půjdou hovínka pořádně dolů, že se to nepropere v tom středu. Takže počkám až po narození. Ale asi si dělám o šestinedělí moc velké iluze.... 😒

Jinak mě "těší", že jste taky některé tak unavené a ufuněné jako já, protože mám pocit, že jsem jako slon a nic nevydržím. A to jsem přibrala 11,5kg. Pověsím jednu pračku a musím si jít na 15 min. lehnout. Navíc mě teď děsně bolí nohy, žíly nebo co já vím, dostávám křeče, páč už nepiju magnézku. Máte někdo tip jak pohodlně spát? Mám kolem sebe hafo polštářů, že už se do postele skoro nevejdu 😉

Taky pořád něco stěhujem a rekonstruujem, musím zas přeházet celou kuchyň apod. Manžel mi pořád nevěřil, že budu unavená a proč to jako všechno chci hned (už v dubnu a květnu), že to může počkat. Já přece nebudu vrtat do zdi v ložnici, kde spí malé mimi... No, už pochopil, ale pozdě a on za mě věci neudělá.

Dneska jsem začala přebírat sbalenou tašku do porodnice, protože mám takový divný pocit...

eliotka
autor
31. črc 2008

Milo, tak to nevím s těmi týdny... 😕

bufi, já taky uvažovala o látkovkách, hodně moc jsem o tom přečetla. Nakonec jsem se rozhodla, že zpočátku, první měsíc, budu dávat jednorázovky, a když budu stáhat, přejdu na látkovky. Do těch kalhotek se dává ještě separační vložka a ta se i s obsahem hodí do wc. To víš, maminky mají ještě v paměti tu hrůzu, když používaly normální pleny,a le to bylo o něčem jiném.

Jinak já zvládám málo práce, protože mě posl. dobou dost bolí břicho. A v tom vedru ani nemluvě!

ilci
31. črc 2008

taky chci ze začátku jednorázovky a pak přejít na látkovky 😉
jinak nebýt vedra, spí se mi dobře, ale teď se budím horkem
závidím manžovi, že může spát dokonce přikrytej 😠

z té kosmetiky taky chci bepanten, líh na pupík, něco na olejové bázi do koupele, něco na namazání po koupeli - mě samotnou voda vysušuje

spetra
31. črc 2008

eliotko: ten koš bude dobrá věc, taky o něm budu uvažovat... kdyby jsi narazila na levnější dej vědět... kolik stojí třeba náhradní náplň?
S tím oblečením, tak jak říká ilci o vrstvu víc. Ani nevím jestli se dělají třeba bundičky pro úplné mimi...
S drogérkou to nehodlám přehánět, z počátku budu používat asi jen vodu... moc jsem se popravdě o to zatím nezajímala...Plenky budu používat jednorázové...

ilci
31. črc 2008

spetro, já bundičku mám, je určena cca pro 3-6 m, má uvnitř kožešinu
chtěla jsem ještě zateplené kalhoty, zatím jsem nic zajímavého neviděla

jajdaelda
1. srp 2008

Ahojte holky, tak já přidám svoji trošku...kočárek i autosedačku máme zakoupenou. S oblečením jsem to asi přehnala,protože pořád jsem něco kupovala v Tescu či na mimiaukci a zrovna minulý víkend jsem to chtěla setřídit podle velikostí a s hrůzou zjistila, že toho má prcek nějak moc,že vše asi ani neunosí...tak se teď musím krotit. Pokojík máme taky vybavený, jen ho vymalovat a sestavit nábytek....o malování se pokusím zítra, montáž nechám na manžovi. Drogérku jsem také chtěla nakoupit a paní v lékárně mi poradila, ať počkám po narození,že ona nakoupila pro malou toho moc a nakonec se malá narodila s exémem a nic z nakoupenýho nepoužila.
Tak snad ještě vaničku (zatím máme kyblík a nevím,jak bude praktický). Ten košík na pleny se mi líbí, zvlášť na výměnu pleny v noci bude super,abych nemusela lítat do popelnice.

Spetra - náhradní náplň mají na tom odkazu také cca za 200,- otázka je, kolik jich tam je. Ale ten košík pojme 180 plen, to mi přijde docela dost.

Takže zbývají věci do porodnice a zbytek asi až po narození...

betina
1. srp 2008

ahoj holky,

s tou výbavou.....vzhledem k té délce Verunky asi 50 velikost budu prodávat a ještě donakupuju větší. Jinak oblečky nějaký mám, ale nemůžu třeba sehnat pořádně svetříky, teplou čepičku apod...jelikož jsou ještě všude lehký letní věci.
Kočárek budeme objednávat a je dohromady se sedačkou, kyblík mám.
Chybí mi dodělat pokojík, vše vyprat, vyžehlit, nemám kosmetiku, málo plýnek ☹ cestovní postýlku, hračky jako žužlátka....no mám pocit, že toho pořád jaksi dost nemám ☹

holky, dneska ani nebudeme vylejzat, má být nejteplejší den vůbec přes 33 stupnů 😠

hezký den!!!

tanuki
1. srp 2008

Ahoj těhulky, tak já si dnes první den užívám veder- jsem jinak na chaloupce - kamenný stařičký dům, tam by měly dostávat poukázku všechny těhule 😉 ale mám nervy - přes všechnu snahu jsem našla 1klíště, snad z něj nic nebude.
Strašně moc spím přes den, tudíž se pěkně budím v noci a moc se nehýbu, takže tu vádhu v pondělí opravdu nechci vidět 😢
Hadříků mám také tak na 2děti a to ještě budeme dědit z jednoho zdroje 😅 Chystáme se látkovat už od začátku, ale děsí mě, jak v tom mají mimča obří prdelky a nejsem si jistá, zda se do těch bodýček vejdou 😀

ilci
1. srp 2008

tanuki, tak nad objemem plín na mimčách jsem taky uvažovala 😀

jajdaelda
1. srp 2008

betina: taky mám problém se svetříky. Zatím napletla úžasný kámoška a mamina, ale ty jsou asi na větší.
Jo a ještě mi chybí fusak do kočárku na zimu...já vlastně ani nevím, v čem se dítě v kočárku vozí. stačí jen ten fusak a nějaká peřinka?

eliotka
autor
1. srp 2008

Ahoj holky,

na UZ vše v poádku, juchuuuu 😀

Já z kosmetiky budu kupovat Bepanthen, ten určitě, ten je i na bradavky, pak levnější varianta je rybilka. Pak koupím nějaké mýdlo rovnou do vody a možná šampon... Líh na pupík a možná krém po koupeli. A pak lovelu, nebo jak se to jmenuje, prací prášek.

To je fakt, že v těch látkovlách mají velké zadečky, to mě nenapadlo, tak radši ještě koupím větší bodýčka.

jejda, ty budeš sama malovat? 😕

betinko, tobě přímo říkali, že má malá 46 cm? Protože my měli na zprávě napsálo centil 47, ale to prý není délka 😀 Tak nemyslela jsi toto? 😉
Hračky moc kupovat nebudu, snad něco dostaneme od příbuzných. 😉

ilci
1. srp 2008

eliotko, tak super
já mám poradnu v pondělí, tak jsem zvědavá, co mi dr. ohledně velkého utz řekne

prcek se mi furt rve na pravou stranu, mám tam děsnou bouli a totálně šišaté břicho 😀
tož lepší než televize 😉

tanuki
1. srp 2008

Ilci, to jsme na tom stejně s tím pondělkem 😉
S Eliotkou to zas s kosmetikou vidím stejně - bepanten, rybilku, kamarádka mi doporučovala obyč tuhé mýdlo od Weledy - vydrží opravdu dlouho, ony se ty miminka stejně mají co nejdéle koupat jen vodou, aby si pokožka zvykla na nové prostředí...a olejíčky, krémíčky až když to jeho pokožka vyloženě potřebuje, u zdravé OK pokožky je to také spíš na škodu. A když už, tak slunečnicový olej z lékárny, zrovna minulý týden jsem viděla jednoho prďolu osypaného po jednom koupání v čemsi "sensitive pro prťata" 😠 Ten líh a pro sebe zkusím to masírování hráze před porodem - taky od Weledy olejíček.

jajdaelda
2. srp 2008

eliotka: jj, strop nechám na manžovi a zbytek, pokud půjde vymaluji...když ne, tak to také nechám na něm. Ne, že by to neuměl, ale dělá ještě spoustu věcí kolem baráku, tak chci pomoci. Vymalovali jsme si sami celý barák..pravda, to jsem nebyla těhu 😉

O tom slunečnicovém oleji jsem také slyšela, že je pro nejmenší to nejlepší, protože je přírodní a neparfémovaný. Taky se k němu přikláním, plus ještě něco pro prevenci opruzenin, to mám krém od Weledy...olejíčky a krémíčky asi až dýl.

Holky, zjišťovali vám při posledním UZ polohu dítěte? Já mám Kubu zadečkem dolů a tak mi dala dr. nějaký cviky na jeho otočení...doufám,že je na to ještě dostatek času.

mikulka
2. srp 2008

Ahoj holky, také jsem byla na velkém UZ. Dr. to pěkně odbývala, byla jsem za pár minut venku. Ale prý je vše v pořádku. Malý má naštěstí normální váhu i obvod bříška. Bála jsem se kvůli cukrovce, aby nebyl velký.
Je polohou hlavou dolu. Ale pak v poradně mi dr. říkala, že se ještě může otáčet, že teď ještě nemusí mít porodní polohu. Tak neboj, jajaedlo, on se ti Kubík ještě otočí 🙂 😉

ilci, já mám také šišaté břicho, na pravo mám vždy větší břicho, on je tam asi jako by šejdrem. 🙂

Z výbavičky toho moc nemám a už mě to znepokojuje. Jenže děláme byt, je to záhul. Až to bude hotové, snad př. týden, budeme shánět věci pro malého. Mám teda nějaké oblečení, ale spíš potřebuju věci kolem.

Tak myslíte, že zezačátku mazat miminku jen zadeček? Jestli bude mít pokožku po mně, tak já mám hodně suchou. Myslela jsem, že ho po koupeli namažu celého?

ilci
2. srp 2008

já zase slyšela, že je dobrý přírodní olivový olej 😉

mikulko, to to je fajn, že je Kajulín v normě
já teda byla naposledy na 3D, takže jsem na ten velký utz fakt zvědavá
snad bude dr. po dovolené odpočatý a v pohodě 😀

omisek
2. srp 2008

Ahoj holky jak to tady ctu asi to bude vypadat,ze budu patrit mezi vas tehulky 🙂

omisek
2. srp 2008

ale nic neni jisty kazdej me rika ze cekam mimi ale ja nevim Holky,kdyz je teplota dole vyssi jak 37 co to znamena ja si ted nemuzu vzpomenout jak se tomu rika 😖

mikulka
2. srp 2008

Ano, taky jsem slyšela o přírodním olivovém oleji. Já asi budu mazat celé tělíčko, ale nevím, jestli tím olivovým. ilci, ty budeš mazat tím?

omisek, asi myslíš bazální teplotu? To záleží, jak dlouho a kdy měříš. Pokud je teplota i po termínu, kdy se měla dostavit MS vyšší než 37, pak je naděje na těho. 😉 ALe samozřejmě záleží, jakou máš normálně teplotu. Nejspolehlivěkší je test týden po vynechání MS.

ilco, a kdy jdeš na velký UZ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru