III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
27. lis 2008

proč ne hroznový víno?? 😕 Tak to vím, že malýmu nic nedělá, protože ho fakt jím dost...

Holky, uvažujete o očkování proti pneumokoku? Očkuje se tuším od 2.měsíce..

tanuki
27. lis 2008

prý z toho mají průjmy, ale prostě na každého působí špatně něco jiného 😎
Já určo chci, ale zas je teď v té nové zdravotní reformě, tak nevím, zda nepočkat.

Naše Verunka je dnes nějaká nešťastná..má lehounce zarudou prdýlku a už je z toho celá zoufalá 😒

jajdaelda
27. lis 2008

aha...no lítá to z něj, ale spíš prdíky než průjem....

tak já doufám,že to schválejí,tak půjdeme hned v lednu...a pokud ne,tak půjdeme také...

tanuki
27. lis 2008

taky chci kdyžtak hned.. Já mám pneumokoka v nosohltanu (asi 20% populace jsou nosiči) a ve třech měsících klesá mimískům imunita, takže to nehodlám riskovat..

betina
28. lis 2008

jajdi, tak s tím hroznovým vínem jsem zase slyšela, že způsobuje prdíky, ale taky jsem ho jedla. prostě zkouším všechno a kdyby nastala nějaká reakce, tak tu potravinu apod.vynechám.

jinak poprvé mám pocit, že prostě to mateřství aspon trochu zvládám 😀 že jsem si jistější, že se o malou postarám. Doufám, že to nepřejde. asi je to taky tím, že malá je už komunikativnější, tak si ráno povídáme, ona se směje apod...prostě si ji konečně užívám

spetra
29. lis 2008

Ahoj holky, tak mám konečně chvilinku čas... Beti, to je supr, že si mateřství užíváš - blahopřeju.... 😉 Teď už bude jen líp...
Z ovoce jím pouze banány a oloupaná jablka....
Mě se taky nepovedlo vyprat hovínko, at jsem to prala v čem koliv... zkjoušela jsem i klasický persil gold a nic... prostě u nás se to nesmí nechat zaschnout... ☹
A z vaku jsem nadšená... pomáhá především při prdíkách.... nikde jinde se tak neuklidní... jsem ráda, že jsem si ho pořídila...

tanuki
29. lis 2008

tak my poslední dvě noci nic moc 😠 nějak se nám rozkolísalo budění se kvůli hladu a budění se kvůli mokré plence 😠 😠 😠 ta dnešní noc byla extrém, ale byla na chalupě..poněkud zima, tak to snad bylo tím. Vzala jsem si jí pak raději do postele. Budu muset pořídit nějaké pořádnější ukavičky-ty bavlněné už jsou nanic

mikulka
30. lis 2008

Beti, a jak děláš brambory v mikrovlnce?

Nás teď trápí zácpa, ach jo. malý moc nespí, vzdychá, prdíkuje...

Ovoce nejím žádné, jen jablko občas. Snad ale od 3. měsíce se může jíst víc ovoce atd.?

mikulka
30. lis 2008

jinak tanuki, jak se s ptala na ten krém x mrazu od weledy, tak je sborej, i když trošku smrdí. 😕

ilci
30. lis 2008

já pokaděný věci napřed předperu žlučovým mýdlem z DM a nemám problém, peru jednou za čas
my máme některý noci bezva ajiný děsný, jako ta dnešní, hodinu kojím, hodinu uspávám a on pak spí tak 1,5h
ráno jsem byla jak praštěná lopatou
jinak vak taky super, je to dobrá investice

tanuki
30. lis 2008

budu se muset s tím krémem rozhoupat 😉
No mně dr říkala, že se spaní do konce šestinedělí srovná a výsledek? 2dny před koncem šestinedělí se to torhodilo? V noci jsem kojila jen dvakrát (teda noc je pro nás 23 až cca8) no a teď si dá tak 4 nebo 4,5hodinky v kuse a pak až do rána po dvou hodinách 😠

daisy008
30. lis 2008

Ahojky děvčata
četla jsem váš příspěvek ohledně baby vaku a chválíte ho, tak se
chci se zeptat odkud ho máte, budu ráda když mi napíšete internetovou adresu,
nebo značku.
Na netu jsem viděla dva druhy a nevím, který je pro měsíční mimčo vhodný.

betina
1. pro 2008

ahoj daisy,

máme s holkama vak z tto stránky www.babyvak.cz

daisy008
1. pro 2008

Ahoj betino
díky moc za odkaz . 😵

radus78
1. pro 2008

tanuki, my máme 2 měsíce a srovnané spaní nemáme vůbec. Dneska se taky budila co 2,5 hodiny. 😠
Jinak jsem byla na kontrole cukru kvůli těhu cukrovce a mám to v pořádku 🙂

jajdaelda
1. pro 2008

tak malej taky dneska perlí...nespíme od půl třetí ☹ Tedy, on zabral pak od sedmi do půl devátý u tchýně, když jsem byla u dr. a od tý doby spí tak půl hoďky a víc ne....
Jinak spí celkem dobře, budí se mezi půl jednou a jednou a pak mezi třetí a čtvrtou, jenže pak už nechce moc zabrat a když,tak jen tak do šesti...
Má šílený prdíky a nevím vůbec po čem, max. že jak saje,tak spolyká hodně vzduchu...
Nezkoušela jste někdterá Baby calm?

tanuki
1. pro 2008

jak jsou na tom Vaše mimča s držením hlavičky?
Radus a co váha? Ještě pořád hubneš? Já jsem -1kg (=60kg), co jsem měla loni po Vánocích..ale pak na začátku těhu jsem jsem měla 58kg a to jsem se cítila po dlouhé době pěkně. Doufám, že se tam zas někdy dostanu 🙂

My pořád jedeme jen na fenyklovém čaji

jajdaelda
1. pro 2008

tanuki....malej se snaží držet hlavičku už od 3.týdne...teď mu to jde celkem dobře...samo,že ji ještě neovládá, ale udrží se nahoře celkem dlouhou dobu....občas mi jí řachne do nosu 😀

a Veru na prdíky netrpí?

tanuki
1. pro 2008

Verča, když je v náručí, tak jí drží hezky, ale když je na bříšku, tak se děsně fláká!? Prostě prdí, moc často je zaražené nemá. Ale zas jí trápí zadeček, je to hrozná prudivka, ale dr. říkala, že právě tenhle problém se týká častěji holčiček a prdíky kluků. Takže je to uzlíček neštěstí, když jí trošku zarudne prdelína

radus78
1. pro 2008

jajdi... byby calm jsme vyzkoušeli a vrátili se zpátky k Sab simplexu. Každému vyhovuje něco jiného, takže to chce asi vyzkoušet. Nám neseděl vůbec. Vrátili jsme Sabíka a je to daleko lepší.

tanuki... vážila jsem se včera a mám další kilo dole 😉 A to do sebe valím čokoládu o stošet.

Hlavičku držíme docela dlouho, ale tak nějak nakřivo. Jajdi já už dostala hlavičkou do zubů 😀

jajdaelda
2. pro 2008

radu...a jak často toho Sabíka malý dáváš? Mě dr. řekla, že klidně můžu před každým kojením, pokud na ně trpí,ale že by mu to zabíralo,to se mi nezdá...

taky se cpu sladkým a to ho normálně nemusím,ale váha nějak dolů nechce...ale to neřeším....

tanuki...Kuba taky tu hlavičku drží líp, když na mě leží než když leží na bříšku...je ale kouzelný,jak je vidět každý den.... od soboty se malej směje, občas se smíchy zalyká...poprvé jsme na to přišli v sobotu v noci,když se mu nechtělo spát,tak si ho manža vzal na nohy proti sobě a začal mu zpívat a povídat si s ním a malej se tak rozchechtal, že mi normálně vyhrkly slzy...fakt kouzelný..

betina
2. pro 2008

ahoj holky,
jajdi, tak s tím úsměvem je to moc hezký. Nám se malá už taky směje a pravidelně v noci, když ji nakojím a chci aby spala, tak je vysmátá jak lečo 😀 a tak ráno, to asi nejvíc. jo a málem bych zapomněla, když maminka ze sebe dělá blbečka a hraje si s panem kuřetem 😀 😀 jo a poslední dobou začíná hýkat, prostě strašně vysoký tóny vydává
jajdi, na ty prdíky sem slyčela velkou chválu a to na probiotické kapky, jsou teda dost drahý okolo 600,-, ale prý to pomáhá v případech, kdy už nic jného zabírá. 😀
hlavičku malá zvedá od měsíce, myslím, že je to způsobeno tím, jak byla otočená v bžíšku, ted ji udrží i na bříšku, ale vždycky se u toho kýve, je roztomilá. horší je, že mi chce pořád do sedu, když si sní hrahu v klíně, chce se zvedat apod..a když nemůže, tak je hrozně vzteklá 🙂

jo a slintá jak boxer, tak ji říkám slintošku 🙂

tanuki, tak s těma opruzeninkama je to asi u těch holek pravda. taky nás to trápí.Ale koupila jsem mastičku sudocreme-poradila mi ji sousedka, je lékarnice a ta teda zabírá.

radus78
2. pro 2008

jajdi... já ji dávám jen 2x denně. Jenom když se extrémně trápí tak každé druhé kojení. Dr. mi říkala, že se musí naučit prdět i sama, tak aby nezlenivěla a vypracovala si bříško tak nedávat do každého kojení. O těch probiotických kapkách jsem taky slyšela. Kamarádka nám je doporučovala, že to bylo jediné co jim zabralo. Nám naštěstí zabírá Sabík. Taky nám asi pomáho, že cvičíme tu Vojtovku. Malá při tom musí zatínat břicho a docela dost při tom prdí. 😀
Díky tomu cvičení taky namáme opruzeniny. Musí se to cvičit, když je malá nahatá. Takže holky větrat prdýlky 😀

Já říkám Aničce slintátko. A Anik se hrozně směje když na ni dělám bububu a tak jí říkám i Bubáčku 🙂

spetra
2. pro 2008

Ahojky, náš Tomášek se prvně vědomě usmál před týdnem... chystala jsem se s ním k faráři (ohledně křtin) a pak do poradny.... Tak jsem mu dala najíst dřív než si vyžadoval, aby mi při vyřizování nebrečel hlady... Když viděl, že vytahuju prso vykulil oči div mu nevypadly a začal se hrozně řehonit.... 🙂
Co se týká mé váhy tak mám ještě 5 kilo nahoru... 😠 ale to teď neřeším... není na to čas.....
A slintu máme taky už několik dní... 😉

tanuki
2. pro 2008

Beti, a jak často jím mažeš? Já dostala vzoreček sudocremu v porodnici a taky mi přijde, že je nejlepší - když to teprve začíná, tak u nás stačilo jednou namazat a úplně se to sklidnilo, což po Bepantenu teda ne..

Verunka se taky chechtá nejvíc ráno, přijde mi, že je člověk může opravdu potěšit - třeba přebalením, ještě než si začne stěžovat, to je jak sluníčko na hnoji 🙂 Jsou opravdu k sežrání, jak jim čouhají ty bezzubé dásně 🙂
Já jí teď řikám opice 😉 pořád mi čůrá když je rozbalená, když člověk ěnkam spěchá a musí jí celou zas převléknout, to je teda něco 😅
Radus, nečůrá ti při vojtovce? 😀

betina
2. pro 2008

tanuki, maži ji vždycky, když ji ta prcka zčervená, třeba i 3x denně. ted jsme přešli z Pampers na Babylove (DM drogerie) a citelně se ji opruzeninky zhoršily, takže se vracím k Pampers. U přebalování se mi taky často počůrá, tak měním přebalovací podložky a říkám ji, že jedna stojí 5 korun a že mi to vrátí z první brigády 😀

holky, vy cvičíte vojtovku, máte nějaký problém nebo se má cvičit normálně?

tanuki
2. pro 2008

tak to my máme na přebalováku látkovou plenu, takže alespoň finančně to jde 😀 Používáme teda i látkové pleny..a nějak podezřele se její opruzení časově shoduje s používáním jedněch svrchních kalhotek, takže je dávám pryč..! A kolik plenek za den spotřebuješ? My jsme dnes u Báby v jednorázovkách, od rána je v 6.nebo 7mé 😕

Vojtovka je pro předčasně narozené, nebo když to vypadá, že se vyvíjí opožděně.

My dáváme akorát na bříško, trochu cvičíme s pažema, nohama... Njn, ale podle báby je prý líná po mně. Sociálně je napřed, ale na břiše se někdy ani nehne a spokojeně leží 😀 😀 😀

radus78
3. pro 2008

tanuki... to víš že čůrá. Ale je na látkové plence a tu pak dám vyprat, takže to jde. My cvičíme vojtovku, protože máme trochu zdeformované chodidlo z bříška. Cvičíme tři cviky 4x denně, takže to celkem jde. Dneska jdeme k ortopedovi, tak uvidíme, co nám řekne. Když jsem se ptala na jinou alternativu než vojtovku, tak mi řekli, že pravděpodobně sádra 😒
Takže radši cvičíme

betina
3. pro 2008

radus, tanuki, tak to chce teda trpělivost. Musím říct, že už mě začnají pěkně bolet záda z toho věčnýho nošení verunky. Musím ji nosi po bytě, povídat na ní, aby byla spokojená. A to má jen 4,5 kg ☹ nějak jsem dneska unavená a do toho mě chytla depka blbá nějaká 😀
tanuki, taky dávám na přebalovák látkový pleny, ale někdy někam jedeme a dám ji ty jednorázový, ale kupuju nomálně v lékárně inkontinenční podložky, protože je to o polovinu levnější než pro mimina, akorát ty mají obrázky 😀 no to je nám k prdu, stejně je to jen na jedno 😀
tak jsem už zase jen na pampers a opruzeninka mizí, takže to bylo z těch nových plenek

spetra
3. pro 2008

beti: díky za typ na ty podložky... 😉
Záda mě bolí z toho tahání taky a to mě nikdy neboleli ani v těhotenství.... ☹ Kolik hodin, minut malou nosíš tak cca za den?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru