Intimní problém v těhotenství. Máte někdo stejně?

8. dub 2021

Ahoj mám intimní problém a stydím se to vůbec psát ale kam jinam to napsat že jo. Jsem v 7mým měsíci. Trpím docela zácpou, takže chodit na velkou je docela drama. Sedím tam půl hodiny, ale většinou se mi to teda povede. Každopádně musím vždycky dost tlačit. Jenže pak když se utiram, tak úplně cítím, že mám zvětšené pysky, nebo ten poševní vchod . A pár minut po tom co přijdu ze záchodu mi přijde, že mám úplně jakoby oteklé pysky a jsem ráda že dám nohy k sobě..... Nemáte to některá stejně? Přijde mi to ne úplně normální☹ si říkám co to jako zase má bejt ☹

hankaros
8. dub 2021

Mimino už je velký a vytváří velký tlak na celý spodek, navíc je to celý překrvený. A zácpa tomu přidává. Já byla dole v těhotenství oteklá jak paviání zadek, měla jsem tam i křečové žíly. Po porodu to všechno přešlo. Takže vydrž, spíš bysem se zaměřila na řešení té zácpy.

autor
8. dub 2021

@hankaros paviání zadek je ten správný výraz!😀 přesně tak jsem to chtěla napsat😀

mamikry
8. dub 2021

Je to uplne normalni. Ja naopak poprve v tehotenstvi tyhle problemy nemam, az mi to prijde divne. Na zacpu pomaha kefir, vlaknina nebo treba svestkovy kompot. 😉

ema90
8. dub 2021

Urcite si na zacpu neco poridte, nema smysl se tak trapit 🙂

leniczka23
9. dub 2021

Nesnášela jsem svoji vagínu v těhotenství, vypadala jak nateklá bageta 🤣 nemyslím si že to úplně souvisí s tím tlačením, ale nechápu, proč si nepořídila něco na tu zácpu? Lactulosa třeba skvělé zabírá.

drep
9. dub 2021

Je to normální, ale zácpu bych řešila. Pohyb, hodně pít, vláknina, event psylium, projímavé potraviny. Zácpu taky dělá železo, pokud ho náhodou bereš. A za zbytek zodpovídá překrvení a tlak dítěte.

sigyn
9. dub 2021

Výborné jsou na to sušené meruňky, případně švestková šťáva (prodávají třeba v DM)

zara11
9. dub 2021

Mi na zacpu pomaha magnosolv,kdyz je nejhur vypiju na ex a potom prijde uleva 😄

nagojka
9. dub 2021

Ja sem ted 25tt a s tema nateklejma pyskama sem na tom uplne stejne takze sem na jednu stranu rada ze je to asi normalni...kdyz sem na to prisla pri holeni nedavno tak sem si pripadala jako kdybych si pipku nafoukla vakuovou pumpou...zatim to pozoruju jen kdyz si sednu do drepu...ssm si rikala ze mi ta vagina snad za chvili vyleze cela...se zacpou mi to teprv zacina..chodim na velkou treba jednou za dva dny ale zatim se mi vzdy podari bez problemu...hodne mi zatim pomaha dat si k snidani treba chleba s marmeladou k tomu kakao,a behem dopoledne vypit aspon jedno kafe...to je potom jasne ze se povede...

maki90
9. dub 2021

Ahoj, já jsem moc na zácpu netrpěla, ale oteklá jsem byla, hlavně v druhém těhotenství, dole fest 🤭udělaly se mi i varixy, v porodnici se docela zděsili... dostávala jsem heparin. Po porodu se všechno vrátilo do normálu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru