• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak poznám kontrakce?

24. prosince 2013 
Dobrý den maminky jak poznám kontrakce, jaký to jsou bolesti? Děkuji za odpovědi :slight_smile:
27. lis 2013 v 17:02  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
U každého jsou prý jiné, bohužel :frowning2: Já měla různé bolesti pořád, skoro celé těhotenství, ke konci poslíčky taky pořád... a najednou bolest v podbřišku (a lehce v zádech), pak pauza naprosto bez bolesti, za několik minut zase bolest, pak zase pauza, jako by mi nebylo nic... no a pauzy se zkracovaly (z 10 na 4-6 minut) a bolest se zintenzivnila (říkala jsem po první hodině těchhle kontrakcí tak jako napůl ze srandy a napůl doopravdy au, au, jauvajs...). Jo a zezačátku se mi s kontrakcemi taky chtělo pokaždé hrozně čůrat, že jsem musela i vyběhnout z vany... Takže jsem to poznala. Myslím, že když dáš na instinkt, tak poznáš, že je najednou něco jinak než doteď.
27. lis 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercaflorinda I kdybys přehlédla (ignorovala) ty počáteční kontrakce, které nemusí být žádná divočina, tak prostě za pár hodin ti to bude jasné, že je to ono :sunglasses: Jsou to pak takové vlny bolesti, něco podobného jako když bolí břicho při průjmu/kolice, prostě křeče jednou za určitou dobu:slight_smile: Pravidelně se to vrací a postupně čím dál častěji až už je to velké JÁÁÁÁU..... :grinning: Tak přeju abys to měla rychlé a bezproblémové s krásným výsledkem :wink:
27. lis 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U prvního porodu kontrakce připomínaly silné menstruační bolesti, které přicházely ve vlnách. Vlastně jsem ty kontrakce nepoznala a do porodnice jela na poslední chvíli :grinning: . U druhého jsem čekala stejný typ bolesti, takže jsem kontrakce "poznala" až když jsem skoro nemohla chodit a byly po 2 minutách (připomínaly spíše bolest při zácpě). Takže jsem OPĚT přijela do porodnice na poslední chvíli :grinning: Ale neboj, budou i jiné příznaky, porod poznáš.
27. lis 2013 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem je poznala hned, prostě úplně jiný typ bolesti, než který jsem kdy zažila, ve vaně se to ještě víc rozjelo. Přichází to ve vlnách, a u mě po každé vlně návštěva wc :slight_smile:. (myslím tím tu větší stranu :grinning: ) . Takže jsme poctivě zapisovali a když to bylo co 7 minut, tak jsme vyrazili. :wink:
27. lis 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze začátku je budeš i přehlížet,ale věř mi,že pak je poznáš,budou zesilovat,že ani sprcha nepomůže
27. lis 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já je napřed taky nepoznala... takový spíš tlačení břicha než bolest... ale když se to opakovalo se zkracujícíma se intervalama, tak mi to bylo jasný... a když se to rozjelo, tak mi to střílelo do zad. Takže jsem pak břicho nevnímala vůbec...
27. lis 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
snadno :slight_smile: ze začátku si jich asi nevšimneš, budeš váhat, jestli je to ono, ale jak se začnou krátit intervaly a zvyšovat intenzita, nebudeš mít pochyby :wink:
27. lis 2013 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám PA na kurzu říkala - dokud si nejste jisté, že to je ono, tak to není ono :grinning:. Kontrakce k porodu by měly zesílit, případně i zpravidelnit, chodit častěji po teplé vaně nebo sprše. Poslíčky, tvrdnutí břcicha je jakoby odspodu břicha, kontrakce k porodu zaćínají nahoře a jsou po stranách břicha dolů.
27. lis 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pravé kontrakce se stupňují. Tedy v bolesti a síle a také zrychlují v čase. Dokud to není pravidelné tak jsou to jen poslíčci.
21. pro 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak už mám po porodu a opravdu jsem kontrakce poznala u prvních bolestech, že je to tady..... Sice mi doktoři museli pomáhat tabletkami, protože jsem malou přenášela týden a půl, ale zvládli jsme to a jsme zdravoučký obě dvě :slight_smile: :slight_smile:
24. pro 2013 v 10:04  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tvůj příspěvek