Kontrakce. K čemu byste bolest přirovnaly?

adela1399
4. srp 2020

Ahoj holky,chci se zeptat...mám už asi 2 měsíce poslíčky a bolesti,tvrdne mi teď poslední 2týdny strašně často brisko a ty poslíčky nejčastěji večer...a ty bolesti už jsou fakt někdy hodně bolestivé. Včera jsem si říkala,že už možná kontrakce,ale po půl hodině to přestalo a já usnula...k čemu by jste přirovnali bolest kontrakcí? Abych pořád nestrašila? Jsem 39+1,už ji tu chci mít..to čekání je hrozné...😳🙄

andrea93133
4. srp 2020

Já měla tedy hodně tvrdnutí břicha, někdy dost bolestivé.. poslíčky rozežene teplá vana, sprcha.. kontrakce spíš ve vodě zesílí a zpravidelní se 😉 já to poznala hned, byla to jiná bolest a sprcha mi je zkrátila během chvilky na 5 minut a po cestě do porodnice se zkrátili na 3 minuty 😉

adela1399
autor
4. srp 2020

@andrea93133 A jak by jsi popsala tu bolest?

andrea93133
4. srp 2020

@adela1399 byl to z ničeho nic opravdu silný stah, prostě vážně úplně jiná bolest.. to jsem šla zrovna konečně spát po náročném dni 😂 tak jsem chvilku čekala a další stah.. chvilku jsem chodila po bytě a sledovala hodiny, po cca půl hoďce jsem šla do sprchy a tam se mi hned zkrátili, takže už to bylo jasné a jeli jsme do porodnice 😊

andrea93133
4. srp 2020

@adela1399 jo a přidali se po sprše k tomu i křížové bolesti.. ty byli daleko horší 🤦‍♀️

palja
4. srp 2020

Já jsem měla kontrakce po 8,pak 5 a pak 2 minutách. Kontrakce do břicha i křížové. Bolest byla taková jiná než MS bolesti jak když mě někdo kopal do břicha, křížové - taková velmi silná bolest zad v křížové oblasti. Bolesti přišli, pak chvíli klid a po dvou minutách znovu. V porodnici mi řekli, ať si vlezu do teplé vany, když jsou to poslicky, tak bolest přejde, když kontrakce, tak bolest zesílí. Chtěla jsem to zaspat, ale to nešlo.
Jinak kdybych nebyla v kontaktu s porodnicí, tak ani nevím, že rodím. Týden před tím sei blokly záda, skříplý nerv, bolest strašná, vystrelujici do pravé nohy, pak mi to paralizovalo celé tělo, tuto bolest jsem měla týden před porodem, každý den a trvalo to celé šestinedělí. Takže jsem si myslela že tohle jsou ty kontrakce, ale nebyly.
V porodnici na kontrole jsem chtěla po doktorce, aby mi řekla, jak ty kontrakce vypadají, že mám strach, že nepoznám, že už rodím. Díky těm skriplym zadum jsem to fakt nepoznala, protoze ty kobtrakce sice bolely, ale ty záda mě bolely daleko víc než kontrakce. Takže když jsem v té bolesti byla už týden, taki to ani nepřišlo.

palja
4. srp 2020

*omlouvám se za překlepy 😐

petulejan
4. srp 2020

@adela1399 já bych to popsala jako bolestivou křeč ve slabinach. Jako když se ti stáhne sval k sobě a je v křeči,tak nějak. Někdo to popisuje jako bolest při menzesu,ale to neznám 😊

veru181
4. srp 2020

U mě to byla silná křeč v podbřišku a v kříži. Celý den jsem měla poslíčky a druhý den vlastně to samé, ale pravidelné (po 20 minutách, po 15, 10, 7, 5) a zvyšující se bolest. Sledovala jsem to v aplikaci, tak jsem hezky viděla tu pravidelnost a zkracování. Teplá sprcha první den pomáhala, druhý už ne a nakonec mi po ní praskla voda. Já bych teda klidně řekla, že to je jako mnohem silnější menstruační bolest 🙂. A jak mě upozornil pan doktor při vyšetření, musí se stahovat celé břicho, celá děloha - bolest jsem ale cítila jen v tom podbřišku a kříži.

adela1399
autor
4. srp 2020

Já se právě bojím že to nepoznám,protože M/S bolesti mám právě když mám poslíčky...ale všichni mě ubezpečují,že bolest kontrakcí poznám protože to prý je bolest kterou normálně neznám...zase na to si pokládám otázku jak někdo muže vědět jakou cítím bolest,když není v mém těle😂🙊no tak uvidíme,byla bych si asi jistější kdyby mi praskla voda...na to zase všichni,že když praskne tak se muže porod rozjet až za delší dobu,že kontrakce lepší🙊🙂

petulejan
4. srp 2020

@adela1399 známé praskla voda a rodila až za dva dny a to museli ještě k tomu vyvolávat. Já měla tvrdnuti břicha snad měsíc několikrát denně. Kontrakci poznáš,je v podbřišku.

handulkak
4. srp 2020

@adela1399 neboj, kontrakce poznáš.
Já mám celkem práh bolesti a kontrakce jsem poznala hned. 😁
Mě začali u obou holek v jednu odpoledne cca po 20minutach. Nejprve křeč v podbrisku, pak bolestivé křeče v podbrisku a krizi a večer okolo šesté už to bylo po 7/8 min a to už byla křeč až nahoru k žaludku. V deset už jsem hooodne rozdychavala. Ale už při první odpoledne jsem věděla, ze to bude porod. 😁

aselluska
4. srp 2020

Taky bych se ráda dočetla, co to teda přesně je za bolest. Už týden mám buď každý den nebo ob ostrou bolest, křeč, kterou cítím na jakoby na vaječníkách. Trvá tak 2 minuty a úplně mě paralyzuje. V tu chvíli nemůžu nic a je to jen v podbřišku. Pomohlo dýchání, při poslední bolesti už ne. Jsem teprve 35tt.
Předpokládám, že když to přejde, nic se nechystá. Tvrdnutí mám už 10 týdnů třeba 10x denně, to je jiné.

misicka1988
4. srp 2020

Kontrakce bych přirovnala k menstruačním bolestem, ale X x horším, a nebo k velkým křečím při průjmu 😄 Rodila jsem 3x, poprvé nejdříve praskla voda, cca za 3 hodiny začaly slabší kontrakce, které postupně zesilovaly. Po druhé jsem měla slabé kontrakce den a půl, až poté začaly silně zesilovat. Vodu praskli až při porodu. A potřetí v noci slabé kontrakce které se daly zapsat, ráno trochu zesílil a zpravidelněly. Do porodky jsem jela když byly ještě slabší, ale po 5 minutách. Voda praskla ještě v autě když jsme akorát parkování před porodnicí 😄 Ale měla jsem už vložku, protože jsem již slabě krvácela. Po příjmu se ihned rozjely kontrakce jak kráva, a malá byla za 3,5 hoďky venku 😊

klokanka31
4. srp 2020

@adela1399 Hele já taky nepoznala že rodím... 🤔😄 Bolesti v kříži, ale po 7minutách, pak po 15 minutách, po 6,po 10... Jako na houpačce. Tak jsem si říkala že to budou poslíčci. Takhle jsem fungovala celý den, pak další den brzo ráno jsem začla blinkat, tak jsem se lekla a že radši jedem do porodnice. A tam už jsem byla na 8 čísel a honem na sál. Vodu mi museli píchnout oni, a museli mi dát i oxytocin, protože nepravidelné kontrakce jsem měla ještě pár minut před narozením mé holčičky. Takže za mě nemusí jít rozhodně o šílené bolesti podle kterých poznáš že rodíš.

terla
5. srp 2020

Jsem po dvou porodech, každý jiný. U prvního jsem stále čekala na bolesti, Byly spíše menstruační a Za hoďku a půl od prasknutí vody jsem porodila. No a u druhého byly opravdu bolesti silné poslední půl hodinu ve vaně. To už jsem ale Hrabala nohama bolestí. Obrovský tlak na spodek. Ani ne celý břicho, ale jen spodek. Je ale pravda, že poslíček jsem neměla. Od dvacátého týdne u každého těhotenství mi tvrdilo břicho, ale ne nějak bolestivě. Jakmile by se zkracovali intervali, jela bych. Každý vnímá bolest jinak. Každopádně si myslím, že tělo se dobře připravuje, tak snad to bude rychlý.

riavais
5. srp 2020

@adela1399 prenášala som 10 dní, poslíčky prichádzali, tlak a mierne bolesti v podbrušku. Ale potom mi večer praskla voda a prvé kontrakcie by som prirovnala k bolesti počas menštruácie. Čím viac boli pravidelné, tým sa bolesť stupňovala. Bola to úplne iná bolesť než akú som počas života zažila. 🤷🏻‍♀️

normalnimatka
5. srp 2020

pokud tě poslíčci bolej, tak kontrakce jsou jako stejný, jen zpravidla silnější.
někdy jdou víc do zad, někdy víc do břicha, to záleží asi na poloze dítěte a nevim čem všem.

elencze
5. srp 2020

@adela1399 tak u mě to byly na začátku takové trošičku silnější menstruační bolesti, ale nejdřív mi praskla voda a do 20 min začaly, takže jsem věděla, o co jde. Hlavní rozdíl vidím v té pravidelnosti, že to fakt bylo co 5 minut, pak co 3 minuty. Ale celkově ta bolest nebyla nijak nesnesitelná.

normalnimatka
5. srp 2020

a asi to poznáš. je to pak většinou pravidlnější a častější, neustává to po sprše, ba naopak to spíš nabere na intenzitě. ale ne vždycky, s tou pravidelností. já třeba jsem kontrakce neměla ani před porodem úplně pravidelný a znám spoustu jinejch žen, který taky ne, přestože se to píše snad v každý knize o porodu - bůhvíproč.

ekou
5. srp 2020

@adela1399 pred porodem jsem mela dva mesice vecer vzdy bolest v podbrisku ala krece pred menstruaci, byla jsem s tim i u dr a bylo mi receno, ze telo se chysta. Kontrakce? Prirovnala bych to k intenzivni bolesti jako pri menstruaci, jen ta bolest je intenzivnejsi a vice bolestivejsi postupne (jsou chvilkove prestavky a pak bolest zacne a jeste intenzivneji).To poznas, ze uz se neco deje ;). Taky jsem premyslela jak to poznam :D

normalnimatka
5. srp 2020

@klokanka31 proč oxytocin na nepravidelný kontrakce, probůh? a prdnout vodu fakt jako "nemuseli", předdstav si,ž e se některý děti i naroděj v plodových obalech, a kdyby to nedělali v každý porodnici standardně, tak se tak narodí snad třetina dětí.

klokanka31
5. srp 2020

@normalnimatka Asi to chtěli mít rychle z krku. Je pravda že jak mi to píchli, tak kontrakce jely nonstop, a malá byla hned venku.

normalnimatka
5. srp 2020

@klokanka31 hm, smutné, ano, asi přesně proto, ale oxytocin má svoje - a ne malý - rizika. o těch tě předpokládám fakt neinformovali, ač by měli, a když to nedělaj, je to dokonce na žalobu. doporučuju před druhým porodem si nenechat napíchat všecko hlava nehlava ve víře, že zdravotníci ti dělaj vždycky dobře.
je to pak docela drahá cena za předání svý zodpovědnosti.

klokanka31
5. srp 2020

@normalnimatka Já další dítě už nechci. A opravdu mě neinformovali, ani se neptali zda chci nebo ne. Ale dopadlo vše na jedničku, tak aspoň že tak ☺

leymea
5. srp 2020

Bolest, ktera se neda popsat 😀 u prvniho ke konci jsem uz chtela umrit a u druheho to ani nenabralo takovou silu,ze jsem sama cumela,ze uz se syn tlaci ven 😀

inkheart
5. srp 2020

Vůbec nevím, jak bych to popsala, protože horší bolest jsem v životě nezažila. Takový fakt hrozně silný tlak, rozhodně ne jako menstruace, jak některé píšou. To bych byla vysmátá. Ale každý to má jinak. Já jsem buď máčka nebo jsem to měla extra silné, a to jsem se ani nedopracovala do konce (porod skončil akutním SC kvůli tísni miminka).

azanka
5. srp 2020

Já jsem kontrakce v začátku druhého porodu nepoznala, protože byly úplně jiné, než u prvního. Trvalo mi skoro hodinu, než jsem si řekla, že je to asi ono a jela do špitálu (přijela jsem otevřená na 7 cm). Poprvé jsem je měla do celého břicha, podruhé jen do podbřišku.

petrasipkova1
5. srp 2020

První kontrakce prvního dítěte začalo po 20 minutách takové stáhnutí v podbrisku a postupně to sílilo a bylo pravidelně. U druhého od rána pravidelně trnuti v podbrisku, člověk hned věděl, je to úplně nový nepoznany pocit, takže pokud se člověk trochu vnímá tak proste hned víš.

20190418
5. srp 2020

Prostě to bolí jako svině a až to budou kontrakce vedoucí k otevírání, tak to určitě poznáš. Dost pochybuji, ze se to dá nepoznat 😆

klokanka31
5. srp 2020

@20190418 Jak už jsem psala, nemusí to poznat každý...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru