Jak přežít konec těhotenství ?

baja8
13. únor 2022

Zdravím maminky,mate nějaký tip, jak přežít poslední týdny těhotenství? Co Vám pomohlo? Čekám třetí miminko, nicméně teď je mi už 35 a ten rozdíl je fakt znát. Jsem silene unavena, v noci blbě spím, bolí mě nohy..zada..spodek..a štve mě, ze jsem tak “nehybna”. Do porodu mám ještě necelých 5 týdnu..Miminko navíc nebude žádný drobecek, oba dva synové měli kolem 4kg. Konec těhotenství je fakt děs…

nita1984
13. únor 2022

Prostě den za dnem. První dítě jsem porodila ve 35, druhé v necelých 37. Byl to mazec u obou. Ale moc možností není. A druhým to bylo o to horší, že první byl velmi neposedný a nedal mi moc možností si odpočinout. Držím palce ať to doklepete co nejpohodlněji

amazonkajanik
13. únor 2022

@baja8 já tedy měla zatím jedno, v 31letech. Ke konci děs, ale jelikož jsme měli psy a hlavně jeden vyžadoval pravidelně pohyb, tak se to tak nějak dalo. I přes některá omezení jsem se snažila fungovat, jakoby nic. Dokonce ještě v den porodu jsem řídila. Ale fakt pomáhal pohyb. Pomalu, nepřepínat se, ale jít. Pak ta záda nebyla tak hrozná...

marcicek84
13. únor 2022

@baja8 normalne,neni cesty zpet s prezila jsme to kazda i nekolikrat,prezijes to taky...nejak nechspu jakou radu jsi tady chtela slyset...🐸

baja8
autor
13. únor 2022

@marcicek84 Jakoukoliv, asi jen trochu povzbuzení 🙂. Vím, ze přežít to proste musim

pexi
13. únor 2022

@baja8 úplně jako bych viděla sebe. Pocit, že jsem jak tank, těšila jsem se na porod a malý si dal na čas, na co spěchat, že 😂 ale pozitivní je, že porod prostě určitě přijde. Já věřím, že ten konec je takový, aby se na porod těšila každá žena 😅 nepomohlo mi nic moc. Aktivní jsem byla až do porodu, ale byl to mazec...

baja8
autor
13. únor 2022

@nita1984 Dekuju, někdy je mi fakt do breku, ze už to nedam..první dvě děti jsem mela taky brzy za sebou,ale bylo mi 27, tak jsem to zvladala lip..a teď mě žere , ze to nezvladam..Vím, ze musim

baja8
autor
13. únor 2022

@pexi Jo to je trefne, jako tank 😀. Já si teď říkám Vestonicka Venuse 😀. Aktivita s téměř 20-ti kg nahoře je na prd..snažím se aspoň trochu, ale natekaji a bolí mě nohy. Já už chci rodit..

gbp
13. únor 2022

@baja8 nechces. rodila sem ve 35+0 a jestli se priste dockam konce budu se radovat 🙈

klokanka31
13. únor 2022

@baja8 Já jsem se snažila furt něco dělat, na začátku 9.měsíce jsem malovala byt, furt jsem něco dělala, někde chodila...když už jsem byla do porodu cca 2 týdny a mrtě mě to štvalo, tak mě manžel vozil na výlety a nákupy abych byla aspoň trochu v klidu 😊

baja8
autor
13. únor 2022

@gbp Já vím, zni to nevdecne, což se omlouvam, jsem rada, ze je mimi v pohodě..

rendulik82
13. únor 2022

@baja8 naprosto s tebou soucítím. Já rodila třetí v 39 letech loni v červenci a byť jsem měla bezproblémové těhotenství, tak poslední měsíc byl očistec. Jak fyzicky, tak psychicky. Doktor mě furt strašil, že bude předčasný porod, nakonec jsem rodila ve 41 t. 😂 Všechno mne bolelo, nic mnw nebavilo, štvalo mě, že nemůžu nikam jet, nic podnikat s dětma, seděla jsem na zahradě a cumela na ptáky 😁 vydrž, den za dnem jsi blíž a blíž k porodu 🤗

gbp
13. únor 2022

@baja8 ale ja tomu rozumim. sice sem to nezazila, ale verim, ze je to uz neprijemny. to je schvalne, abysme se tesily na porod a tolik se nebaly a pak se nam jen ulevilo 😊 👍

madaki31
13. únor 2022

@baja8 hele nezní to nijak nevděčně...
U prvních dvou jsem se v tomto týdnu cítila ještě fajn...
U třetího už jsem nevěděla od 36+0 jak se hýbat.
A teď?? Téměř 9 let od třetího porodu a je mi hrozně od 30tt...
Taky jsem v 35tt, ráno vstávám z postele unavená, rozbitá a se slzami v očích. Náběh na preeklampsii, otoky, tlak nahoře, těhotenská cukrovka, malá leží příčně a má už teď váhu cca 2500g. Rozestup stydké spony 3,5... Prostě užívám si to se vším všudy. Chyběl mi jen omikron a ten potvrzen včera... Takže jo, klidně už bych porodila. Ale já měla všechny porody vyvolávané,myslím že jinak by tam byli dodnes všichni 🤣

lenerka1
13. únor 2022

Radu asi nemám, možná brát to tak, že to k těhotenství patří (nebo vyhledat fyzioterapeutku, která s některými obtížemi dokáže pomoci), užívat si času na starší děti, udělat různé vylepšováky na bydlení, na které pak nebude čas a energie, nebo na sobě (kadeřník, pedikůra, atd.), zkusit odpočívat při meditační hudbě a napojovat se u toho na miminko. Zkusit změnit pohled na věc a vytěžit z toho to dobré. Já jsem si i přes klasické těhotenské obtíže konec těhotenství užívala, každý měl na mě ohled, stačilo naznačit a každý rád s čímkoliv pomohl, muž mě opečovával, slušelo mi to a na obří břicho jsem byla pyšná.

baja8
autor
13. únor 2022

@rendulik82 🙂 jo tak asi jen na to čumeni na ptáky na zahradě, mám energie dost 🙂))

baja8
autor
13. únor 2022

@madaki31 Jejda tak si říkám, na co já si stěžuju. Vždycky muže byt hůř koukám. Ať Vám to dobre dopadne 😉

madaki31
13. únor 2022

@baja8 každá to zvládáme jinak 😊 já byla poprvé celé těhotenství na PN kvůli krvácení, placenta byla špatně položena... Takže doba covidová a vycházky mi taly nepřidalo, musela jsem hlavně ležet a moje tělo hodně zlenivělo 😊
Mě už pomáhá jen kalendář... Každý den jsme blíž a blíž 😊 kdy přesně máte termín?

lenulen
13. únor 2022

@baja8 pred vic jak rokem jsem na tom bylo podobne, treti dite na ceste, doma uz dva starsi. Prvni polovinu posledniho tehotenstvi jsem prolezela a myslelajsem, ze umru, druhou polovinu jsem profunela. Kupodivu se mi ke konci trochu ulevilo, i otoky trochu polevily, ja chodila i na 1 km prochazky 😅 nakonec se princezna narodila 2 dny po terminu 54 cm a 4150 g. Porod teda nic moc, radeji zapomenout, ale ted je to zlaticko cele rodiny 🙂

baja8
autor
13. únor 2022

@madaki31 Ja už si přijdu stará no, když jsem byla mladši, zvladala jsem to lip. Doma mám už 4 děti, dvě své a dvě od manžela, teď čekáme společného syna, mám se co ohánět. Taky jsem od začátku těhotenství na rizikovem, kvůli krvácení. Termín mám 22.3.

lenulen
13. únor 2022

@baja8 stare urcite nejsme. Jen toho mame trochu vic, nez pred 10 lety 😉

madaki31
13. únor 2022

@baja8 to máme skoro stejně, já 25.3. ale kvůli komplikacím nejpozději 11.3. buď CS nebo vyvolání... To se uvidí dle situace...

madaki31
13. únor 2022

@lenulen přesně tak 😊

lucifux
14. únor 2022

@baja8 úplně ti rozumím. Jsem sice mladší, ale čekám 4. chlapečka. V tuto chvíli jsem 38+6 a každý den si říkám, že ten další už nezvládnu. Být těhotná a starat se o celou domácnost a 3 děti k tomu, už je teď ke konci tak strašně náročné... Kolíbám se, sotva lezu, na malou chodím snad 20 krát za den, funim. V noci taky nespím... Už si říkám, že se mu mezi ty 3 rošťáky co mám doma moc nechce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru