Jsem těhotná a přítel má covid. Poradíte, prosím?

simca959
15. říj 2021

Ahoj chtěla bych se poradit jsem v 7 měsíci těhotenství , přítel je pozitivní na covid bez příznaků , udělali jsme si PCR test já byla negativní přítel byl pozitivní , absolutně žádné příznaky nic , šla jsem pro rychlo antigenní test a přítel byl najednou negativní 😃 , už nevim co si o tom myslet ? chtěla bych se zeptat na možné komplikace covidu v tehotenstvi , rizika pro plod jestli můžu nějak ohrozit malýho ?

pampeliska1313
15. říj 2021

Antigen moc spolehlivej není, pcr ano. Možný ohrožení je, kdybyste měla teploty nad 38 déle než tři dny, to mimču nedělá dobře.🙂

j.a.n.i
15. říj 2021

@simca959 K cemu je dobré delat si po pozitivnim pcr testu domaci antigenni?

nagojka
15. říj 2021

Ja mela covid ve 20tt a vsechno naprosto v poradku a bez komplilaci...nebezpecne jsou jen vysoke teploty...

fifinka2020
15. říj 2021

@simca959 Nejde jen o vysoke teploty, ale nekolik maminek psalo zkusenost, ze se udelaly srazeniny na placente ☹. Zvlaste ve tretim trimestru je to nebezpecne, navic se to moc neda poznat (jakoze vy to citite). Takze opatrne...

janule0123
15. říj 2021

@simca959 ptala bych se u gyn … ono se to docela meni ty informace … takže nejlíp se zeptat tam 😎

marge_s
16. říj 2021

No prave, ty srazeniny mohou byt velky problem, u delty jsou tehotne nasobne vic ohrozene. Jestli si dobre pamatuju podle dat z uk je snad kazdy desaty na jip neocko tehotna. Spousta predcasnych porodu i umrti plodu. Spatne pro matku, spatne pro dite. Ze to nektera prodelala, tak z toho odvodit, ze je to ok pro vsechny je blbost.
Ale ani panikarit ted nema smysl. Statisticky je vetsi pravdepodobnost, ze to ok bude, nez ze se stane nejaky problem. Treba budete take bez priznaku, treba mel pritel malou naloz, kdyz to ag nezachytil, treba….je to vesteni z kristalove koule. Asi bych kontaktovala obvodaka, aby “ o me vedel” a pripadne co konkretne hlidat pro vsechny pripady.

P.S. Hlavne se , proboha, nespolehejte na AG…aby pak smele nevyrazil do prace nebo mejdan 🙈 jakoze je negativni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru