Kontrakce po 10 min. cca 26 hodin. Poslíčci nebo kontrakce?

vbanarova1994
4. led 2023

Ahoj holky.
Prosím o radu.
Včera dopoledne mi začala odcházet zatka zabarvená do hneda a cca od 18:00 od včera mám skoro pravidelné asi kontrakce cca po 10 minutách.
Nejsem si jistá,zda to jsou kontrakce, nebo jen poslicci... Dávala jsem si dnes dvakrát teplou 20 min sprchu . Na hodinku to odeznělo a zase se to vrátilo ve stejných intervalech.. Občas je to teda pekelná bolest ... stahy trvají cca od 30 vteřin do 1min .. 🙈🙈
Tvrdne mi u toho břicho,bolest je spíš v podbřišku a kousek nahoře na bříšku,občas i v krizi.
Předem díky za rady. 🙏❤️

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 Zajeď radši do porodnice. Já si takhle nebyla jistá a na příjem jsem dorazila na 8 cm 😊

vbanarova1994
autor
4. led 2023

@klokanka31 Ahoj.🌸 Dekuju za odpověď.
A jak jsi na tom byla? Po kolika hodinách jsi jela do porodnice ? Já jsem takové bolesti neměla ani jednou,tak nějak nedokážu rozeznat....🙈🙈🙈

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 No mě bolesti (a odchod zátky) začaly v neděli někde ve 2 v noci. Ale nepravidelně, a ještě jen bolesti v kříži. Ty intervaly byly všelijaký, chvíli po 5 minutách, pak po 10, po 7, po 15....v pondělí ráno kolem 4.30 jsem blinkala, tak jsme pro jistotu jeli do porodnice, a tam jsem byla už na těch 8 cm 😊 a malá se dopoledne narodila...

vbanarova1994
autor
4. led 2023

@klokanka31 a bolest by jsi popsala jak prosím? 😊😊

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 To ti řeknu přesně. Jestli jsi zažila křeč do lýtka, tak úplně stejná bolest, jen v kříži. Ale nebylo to nic hroznýho,já s tím normálně fungovala

vbanarova1994
autor
4. led 2023

@klokanka31 No já jsem teď vstala z gauče a málem jsem se po*rala,jaký jsem chytla bolesti do břicha a do kříže... trvalo to skoro dvě minuty 🙈🙈 počkám na přítele az dorazí za chvilku z práce, půjdu do sprchy a asi to vidím na tu návštěvu porodnice... radši

vbanarova1994
autor
4. led 2023

@klokanka31 Děkuju ti. 🌸

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 Určitě jo, abys neporodila ještě doma 😊 Přeju ti ať už brzo držíš v náručí to krásný vrnící klubíčko štěstí ❤

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 A až budeš mít čas tak dej vědět jak to dopadlo 😊

melek5
4. led 2023

@vbanarova1994 já bych řekla že to je porod určitě,dej vědět jak si dopadla ❤️

majaveja
4. led 2023

Měla jsem to podobně, v pátek odešla zatka, od té doby dva dny kontrakce po 10 minutách, ale slaboucke, tak jsem radši jela v neděli večer na kontrolu, a tam mi řekli, že jsem na 5 cm, vzali mě na sál, udělali klistýr a za hodinu byl na tři zatlaceni malý venku. Kdybych čekala doma, tipuju to na překotný porod 😀. Jo a na monitoru nebylo nic znát, čekali, že porodim nejdřív v pondělí.

vbanarova1994
autor
4. led 2023

@majaveja Tak to jsem zvědavá. Akorát vyjíždíme do porodnice. Dám vám vědět holky ! Děkuju! 🌸🌸

holkaokomodra
4. led 2023

@vbanarova1994 jupiii už budeš máma! 😉👍❤️💐

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 Držím pěsti 🍀🍀

vbanarova1994
autor
4. led 2023

Tak holky.
Jedeme z porodnice zpátky domů. Na monitoru se bohudík natočily tři kontrakce. Trochu jsem se bála, že se nic schválně nebude dít a budu za plačku... no jsem prý otevřená na 2,5 prstu a že hlavička je už hodně dole, ale že to zatím na porod není . Mám si dát doma teplou 30 min sprchu,dát si něco teplého na bříško a zkusit usnout... a hlavně počkat na kontrakce v intervalu 5 min a délce aspoň jedné minuty ,až dvou. No holky cestou domů jsem schytal kontrakce tři a s pořádnou bolestí a to cesta trvala 15min. No jsem zvědavá... bolí to už teď jako blázen 🙈
Všem moc děkuju 🙏🌸

veronicka89
4. led 2023

@vbanarova1994 podle mě čekej více bolesti jako na ms 🙂 držím palce ...( Dávej si často vanu ...mě to před porodem to prohřátí a rozmočení šílené pomohlo... 🙂

Břicho jsem většinou měla potopené jen malinko...ale 2 dny jsem doma byla jen ve vaně skoro ( v kombi s vaginální naparkou 😍)

klokanka31
4. led 2023

@vbanarova1994 Tak snad se ti to brzo rozjede...🍀

jajinka25
4. led 2023

@vbanarova1994 ja mela nepravidelne kontrakce po 10 min 14 dnu pred porodem... Celou dobu pak se to zkracovalo treba 7 7 10...a takk po 14 dni tahnoucich bolesti jsem sla vecer v 22 spat vycerpana to byli uz i po 5 ti minutach....a ve dve rano me vzbudili intenzivnější po 3 min....poklizela jsem aby vse mel doma ok a pripravila se a . V 5 h jsem vzbudila manzela to byli po dvou minutach... Pesky do porodnice 😂 asi kilometr ..kontrakce me brali i kdyz jsme zrovna sli pres prechod🙈😂 no a v 6:35 se nam narodil druhy syn♥️

muhehehe
5. led 2023

Hihi, za chvilku tam jedeš zpátky :D držím palce 🙂 Tohle je dost různé, mě tak nějak neurčitě, možná tak jak tebe, začalo bolet břicho... Vůbec na nic jsem nečekala a odjeli jsme do porodnice, hned. Tam jsem řekla že pravidelné kontrakce sice nemám, ale tak nějak fyzicky cítím, že tohle bude na ostro. Dočkala jsem se pár pochybovačných pohledů, leč po velice zběžném vyšetření jsem šla rovnou do boxu, kde se mi začalo chtít na záchod, asistentka se ještě uchechtla, že tohle asi nebude úplně na záchod, ale jak myslím... Sedla jsem na záchod a v ten moment jsem měla dojem že se celá otvírám jak nějaký vrata do stodoly, ještě chybělo aby to začalo vrzat, fakt něco. I já uznala že toto nebyla potřeba na záchod, šla jsem zpátky na to jejich lůžko, slavné kontrakce po pěti minutách jsem si užila přesně 2x, praskla voda a hned za ní dítě bylo venku 😂 cca 20 minut poté, co jsme vzali v porodnici za kliku. Takže nepřehánět s tím čekáním 🤣 , já si dát doma vanu, tak už nikam nemusím, dej i na sebe a svůj pocit. Ať je to všechno v pohodě přeju, budu se ráno těšit na hezkou zprávu 🙂 🍀

vbanarova1994
autor
5. led 2023

Tak jsme byli v porodnici podruhé. S 5 minutovymi kontrakcemi. Dost bolestivymi. Bohužel stále na 2 prsty . Poslali nás zpátky domů...😔😥 ty kontrakce jsou strašně bolestivy a nespala jsem x hodin ... no už mě prepadaji chmury holky ...😒

holkaokomodra
5. led 2023

@vbanarova1994 ale neeee drž se 🙏

handulkak
5. led 2023

@vbanarova1994 měla jsem třetí porod stejně. Od první kontrakce do porodu 72 hodin 🤦🏻‍♀️ a to jsem při první kontrole kde už kontrakce byly, tak jsem byla na 4. Pak při poslední kontrole na 8 - to už bolestivé kontrakce po 2 min max a porod byl až za 8 hodin 🙈🙈
Ale stalo to za to. 🥰
Malá byla v nevýhodné pozici, proto to bylo tak dlouhe.

Držím palce ať je to co nejdřív

petrasipkova1
5. led 2023

Buď v klidu, zkoušej co ti pomáhá. Můj porod trval taky dlouho, dlouho jsem byla doma, taky mě vrátili z porodnice kdy cesta trvá 45 minut 🙈 Stala mezi futrama, pohupovala se, Funela a mrucela.

shirilka
5. led 2023

@vbanarova1994 To tě tam už nemohli nechat? To mi přijde brutální, tě ještě posílat domů.

vbanarova1994
autor
5. led 2023

Holky teď jsem se probudila.... kontrakce nevím jak časté , ale zvládla jsem asi na nějaký chvilky usnout... kontrakce začaly zase šíleně bolet... no svijim se tu v bolestech... co vám budu povídat....😔🙈 už nevím,co mám dělat... odchazi stále zatka s příměsí krve. Ale to je dost zapříčineny vyšetřením.... jsem dost zoufalá... takhle jsem si to nepredstavovala ani náhodou....😔😔 ach jo holky . Jak já vám závidím vaše porody ...🙏🌸

vbanarova1994
autor
5. led 2023

@shirilka Já jsem byla z te situace už tak zoufalá, že jsem se pak Davidovi rozbrecela...😒 no prostě se nechci otvírat....😔

vbanarova1994
autor
5. led 2023

Holky mě snad ty kontrakce začaly úplně odeznivat.... kontrakce po 10 min .. možná i déle.... a není tak intenzivní.. Já musím mít všechno special...🙈🙈

handulkak
5. led 2023

@vbanarova1994 a zkoušela jsi vanu? Jako u mě úplně nejvíc pomohl sex - jako jo, nechtělo se nám 😃 ale pomohl

petrasipkova1
5. led 2023

@shirilka ty jo, doma lepší, máš klid, v nemocnici do tebe budou šťourat a po pár hodinách se jim to bude zdát dlouho tak tě začnou něčim cpát a hle, akutní císař. Doma v klidku můžeš být jak dlouho chceš, chodila bych, prodýchávala, aby se to hnulo samo, miminko je zkontrolované, já měla opravdu silné bolesti skoro 24 hodin.

petrasipkova1
5. led 2023

@vbanarova1994 miminko ví co dělá, jen se musíš uklidnit a věřit svému tělu. Rychlé otevření je k čemu ? Prostě miminko řídí porod, ne ty, tak mu pomáhej, pohupuj se, choď a ono bude vše jak má. Je to prostě příprava miminka na porod a může trvat dlouho. Držím palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru