Krvácení po sexu a odchod hlenové zátky. Stalo se vám?

zrzinda
6. únor 2021

Ahoj! Mám dotaz - jsem prvorodicka v 9. měsíci (36+2).
Včera ráno po sexu s manzelem jsem malilinko krvacela (zjistila jsem to na záchodě po utreni toaletakem). Bylo mi jasne, ze to bylo následkem milování, tak jsem to neřešila.
Včera večer mi pravděpodobně odešla hlenova zatka (nebyla nijak zbarvena, vůbec nic).
Myslela jsem si, ze je to fakt jen kvůli sexu.
Ale ráno zase trochu krve a taková malinka krevní srazeninka.
Nebylo to nic hrozného, nikde mě nic nebolí, miminko kope.
Nechci plasit, ale zároveň nechci něco podcenit 😔
K doktorovi mám jít ve čtvrtek.
Stalo se to některé z vás? Pripadne vy zkušenější, co byste mi doporucily? Předem moc díky 🙏

klokanka31
6. únor 2021

@zrzinda Radši se nech zkontrolovat, za to nic nedáš.

zrzinda
autor
6. únor 2021

@klokanka31 Blby je, ze dneska doktor není 😔 A úplně nevím, jestli kvůli tomu letět na pohotovost..

klokanka31
6. únor 2021

@zrzinda Zase lepší než něco zanedbat...nebo to je dneska už v pořádku? Bez krvácení a bolestí?

zrzinda
autor
6. únor 2021

@klokanka31 Bolest nebyla ani predtim 🙏 Ráno úplně malinko, ale teď už v pořádku..

lilian2111
6. únor 2021

Pokud se ti to nezdá, jela bych se nechat zkontrolovat. Pokud je už vše v pořádku, pockala bych po neděli a zavolala dr. Je to dole vše prokrvené, citlivé, to bude tím 🙂

klokanka31
6. únor 2021

@zrzinda Tak uvidíš... Jestli i miminko cítíš tak snad to nic nebude. Ale kdyby se ti něco nezdálo, radši na pohotovost jeď.

l.u.c.i.e
6. únor 2021

@zrzinda, hlenová zátka může odcházet i několik dní před samotným porodem. Může ti i tvrdnout bříško. Pokud to není pravidelné. Jsou to poslíčky. Neplašila bych, když miminko cítíš. Tělo se pomalu připravuje k porodu i několik dní.

klokanka31
6. únor 2021

@l.u.c.i.e Už zase že když je to nepravidelné tak to jsou jen poslíčci? 🤔

janulitko
6. únor 2021

@zrzinda Ahoj, jsem por.asistentka. Neresila bych to, pravdepodobne jde jen o podrazdeni po styku. Vsechno se tam dole chysta, takze takove mirne spineni se muze objevit. Samozrejme i ten hlen... pokud citim pohyby a nekrvacim, opravdu bych neplasila 🙂 ale pokud se potrebujes ujistit, ze je vse ok, nikdo vas z porodnice nevyhodi, jsou na to zvykli 🙂

zrzinda
autor
6. únor 2021

@janulitko Moc moc dekuju za uklidnění 🙏 Dneska jsem si naordinovala klid na luzku a všechno zatím dobrý 🙏 Mala je divoška jako obvykle 😄

elinka08
6. únor 2021

@zrzinda raději zavolejte i dnes do porodnice, kde se chystáte rodit. Když jim situaci popište, tak vás buď uklidní, nebo Vám řeknou ať dojedete raději na prohlídku. Tohle vždy s lékařem. Přeji ať je vše v pořádku a jste klidná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru