Malá váha miminka ve 37tt

terezka2598
31. říj 2016

Ahoj maminky,mate nekdo zkusenosti ze vase miminko melo predporodem take malou vahu za 3 tydny mam termim a ta moje princezna ma 2124 g,podle doktora..bojim se aby bylo vsechno v poradku nebo aby mala nebyla v inkubatoru...:( Podelte se o vase zkusenosti ..

somalicats
31. říj 2016

@terezka2598 Taky mě "strašili", ale kontrolovali průtoky a vše OK, všechny moje děti měly nakonec plusmínus 2,9 kg. Ve 37 týdnu jsem měla u poslední odhad necelé 2,3 kg, porodní váha 2,85 kg. Pochopitelně žádný inkubátor nebyl potřeba, byla normální, zdravá.

terezka2598
autor
31. říj 2016

Kontrola prutoku ? zni to celkem strasidelne ...mam z nemocnic hruzu ...celkove z toho porodu ..:/

somalicats
31. říj 2016

@terezka2598 Kontrola průtoků krve placentou, to se dělá pomocí ultrazvuku, nic strašidelného to není.

luj89
31. říj 2016

@terezka2598 Odhad váhy je už podle názvu dost zavádějící. Může být i + - půl kila myslím. Vůbec se neobávej, ne každé miminko je 4kilové 🙂

lajla
31. říj 2016

Jednorázovou kontrolou průtoku se moc nezjistí, pokud by to nebylo katastrofální...ale věřím že to udělali, každopádně by bylo potřeba měření víc,avy se dal.udelat závěr
Měření váhy je pouze orientační,plzs minus půl kg...podle dr malý neměl ani 2.5 ve 35 ale ani 10 dní před porodem, kdy ho nakonec vyvolali...ano průtoky byly horší, infarkty na placentě a pouze 2 tenoučké pupecniky místo 3, ale 10 dní před termínem měl 3070 když se narodil...

frndafrrr
31. říj 2016

Taková váha sama o sobě určitě není důvod pro inkubátor-ale jak píší hokky je to +-,mně dr řekl odhad v 35tt 2,50 kg- ve 38tt den před porodem byl odhad - "Mně to vychází 2,55,ale je to orientační."...No a narodila se s váhou rovných 2,55 🙂Zdravá, malinká, ale v pohodě, nikdo nic neřešil, jen nám řekli, že máme zdravé miminko a dnes nás 7. den posílala pediatrička kočárkovat. 🙂

yipee
31. říj 2016

Naše malá měla nízkou porodní váhu. Chodila jsem pravidelně od 33tt do porodnice na průtoky a biometrii. Ke konci se průtoky začaly horšit, takže jsme se domluvili na tom, že se narodí dříve vyvolávaným porodem. Odhad ve 39tt byl necelé 2,4 kg, nakonec měla 2510g, narodila se 38+3tt. V inkubátoru byla 2 hodiny, aby jí trochu zahřáli. Tvoje holčička už je ve 37tt donošená, takže pokud bude mít porodní váhu nad 2,5kg, nebudete muset být na neonatologickém oddělení, ale normálně na šestinedělí. Myslím ale, že by tě měli v porodnici sledovat. Nízká porodní váha naznačuje, že tvá placenta nedokáže miminko vyživovat tak, jak by potřebovalo

lajla
31. říj 2016

@frndafrrr mooooooooooooooc gratuluju!!!!!!!! Moc moc moc, ať malá dělá jen samou radost!!!!

kika_21
31. říj 2016

@terezka2598 První dcera měla 2,89 kg při narození, v ink. nebyla, jen jednou na chvilku se ohřát, když měla nízkou teplotu-novorozenci někdy zpočátku neudrží teplotu-s váhou to nesouviselo a trvalo to krátkou dobu, pak zase byla u mne.odhad váhy se skutečně může lišit o +-500g-viz náš nejmladší synek.

rebejsova
31. říj 2016

@terezka2598 Měla jsem stejný problém, na vstupní kontrole do porodnice zjistili velmi malou váhu miminka, odhad byl 2300 gr (byla jsem na konci 37. týdne), do té doby všechno v pořádku. Na velkém ultrazvuku udělali dvakrát kontrolu průtoků (kontroluje se tím funkčnost placenty), jedna hodnota byla vysoko nad normou. Pár dní na to mě hospitalizovali a vyvolávali porod, malý se narodil s váhou 2200 gramů, naprosto zdravý, agar 10-10-10. V inkubátoru byl 3 dny, dokromovali ho glukózou. Je to ale zdravý a teď už i velký kluk. Pokud tě hlídají, určitě všechno dopadne dobře. Držím palce!

zakyna21
31. říj 2016

Mně vyhrozovali a kontrolovali kvuli tomu samemu take prakticky od 32tt. Výsledek je ze mala mela porodní váhu 2500g ale byla naprosto zdrava a ted v 10 týdnech má skoro 5 kg. A v porodnici mela dokonce nejmensi váhový úbytek ze vsech deti. Takže se nestresuj, kazde dite není tabulkove 😉.

zakyna21
31. říj 2016

A v inkubátoru byla jen chvíli po narození kvůli prohrati a domu jsme šli 3. den.

betelgeuzz
31. říj 2016

@terezka2598 u první dcery jsem měla nízké odhady asi od 32 tt, můj dr mě poslal do nemocnice, tam mi měřili průtoky, které ale vypadaly v pořádku. pak hospitalizace na 10 dní a kapačky glukozy, během pobytu přibrala, ale pak se úplně zastavila v růstu, takže by se přistoupilo k vyvolávání, ale podařilo se mi porod vyvolat 10 dní před termínem. Váha byla nakonec 2240 g (jaký byl odhad už nevím). POrod byl komplikovaný, takže v inkubátoru byla, ale to nesouviselo s váhou.
U druhé dcery jsem měla častější kontroly, sice vypadala menší, ale neustále rostla, takže nakonec po termínu 2650 g. V inkubátoru nebyla.
Asi by ti měli udělat kontroly průtoků a zjistit, jestli bude na dalších kontrolách růst. Nevím, jak se stravuješ, důležité jsou bílkoviny, tak si je zkus pohlídat.

luj89
31. říj 2016

@zakyna21 To jsi napsala pěkně, že každé dítě není tabulkové. Ono dneska obecně naše medicína funguje na grafech, číslech a tabulkách a vybočení z průměru je nepřijatelné nebo je bráno automaticky za špatné. Začíná to výpočtem týdnů těhotenství (VÝPOČTEM, už to zní hrozně), když nemáš cykly 28 dní, výpočty samozřejmě nesedí - co na tom, že pacientka mluví o cyklech delších než 40 dní, my musíme jet podle tabulky (nechci vědět kolik žen bylo strašeno zamlklým potratem a přitom šlo jen o špatný ,,výpočet" tt). Potom miminko - podle ODHADU váží málo - a zase je o důvod víc strašit maminky...

zakyna21
31. říj 2016

@luj89 Presne tak tabulky, grafy a programy. Podle jednoho programu se rozhodli mi porod vyvolat par dnu před termínem. ..naštěstí v den nástupu zjistili, že tableta není potřeba a už vlastně rodim. A jak jsem psala vyse mala byla úplne fit apgar score 9-10-10, prostě všechno v pořádku, zadny hypotrof. Tolik zbytečného stresu a cest do Prahy na speciální ultrazvuky a tak dále. ...

terezka2598
autor
31. říj 2016

Dekuju trochu jste me uklidnili,ve stredu si jdu lehnout na jednu noc do nemocnice,zkrs testy apodobne...Doufam ze jeste poroste ..:/

zakyna21
31. říj 2016

@terezka2598 neboj se 😊 muj synovec mel při narození porodní váhu 2017g a ja ja 2300g... Není to nic špatného 😉 . A mala se mi kradneska rodila - za dvě hodiny od pichnutí vody byla venku.

simireka
4. kvě 2020

@rebejsova našla jsem vaši odpověď, můžu se zeptat jak dlouho jste byli v nemocnici a jak rychle to malý dohnal? Jsem na tom úplně stejně....

rebejsova
11. kvě 2020

@simireka Jestli myslíte v porodnici, tak sedm dní. Malý přibral za první dva měsíce tři kila, takže to dohnal rychle. Teď je drobnější než jiní kluci v jeho věku, ale to je tím, že je to nejedlík, ne porodní váhou nebo problémy v břiše.

puhelin
11. kvě 2020

Dcera je narozena ve 39tt s vaho 2680 g, Apgar 10-10-10. V inkubatoru nebyla, po 72 dnech jsme sly domu. Tim chci povzbudit vsechny, ktere strasi vahou miminka. Ze bude mensi jsem vedela predem, nikdo me nestrasil, neposilal na vysetreni, vse v poklidu. Dokonce mi po porodu moje gynekolozka rikala, ze dnes se zbytecne rodi vetsi miminka, ale drive byla hmotnost okolo 2500 - 3000 g bezna a zadny problem nebyl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru