Málo plodové vody. Zkušenosti?

sanyy22
11. kvě 2021

Ahoj těhulky, dneska jsem 30+4tt, včera při vyšetření mi doktorka řekla že mám málo plodové vody, máte stim některá zkušenost?? Popřípadě jak to řešili

ema90
11. kvě 2021

@sanyy22 Tak resit se to moc neda, asi budete rodit driv.

merope
11. kvě 2021

Já mám zkušenost, že mi to řekla doktorka na ultrazvuku ve 30tt. Tak jsem jí říkala, že to je asi divný, že by bylo málo plodovky, když den předtím (příjem do nemocnice) byl malý hlavičkou dolů a ona ho už má KP. Že takové veletoče by bez plodovky asi nedal. Jenže já měla šílené otoky a vidět tam nebylo skoro nic.

Jinak jsou holky, co dokázaly fungovat s málo plodovkou či úplně bez ní. Chce to sledovat častěji, možná bude nutná hospitalizace, nejspíše tě přehodili minimálně na rizikové.

sanyy22
autor
11. kvě 2021

@merope no já byla hospitalizována o víkendu kvůli silným bolestem podbřišku, a jak mi dělali vyšetření než mě propouštěli tak mi řekl že se mam objednat ke svému gynekologovi že se jim zdá že mám malo plodové vody.

merope
11. kvě 2021

@sanyy22 Tak pokud tě propustili domů, tak to znamená jenom to, že je potřeba to sledovat pravidelně. Mírný nedostatek plodovky není fatální, příbuzná neměla skoro žádnou a v UK se o víkendu ultrazvuky v nemocnici prý nedělají, takže ji objednali až na pondělí - a holka relativně v pohodě (ano, musela jít ven, ale 2 dny vydržela skoro bez).

sanyy22
autor
11. kvě 2021

@merope no mě v pátek řekl můj gynekolog než mě poslal do nemocnice že mám plodové vody přiměřeně a odhad 1490g. A včera mi v nemocnici zase řekli že málej má 1600g a málo plodové vody, ale že míry souhlasí s 31tt. Tak uvidím co mi řekne v pátek

merope
11. kvě 2021

@sanyy22 Mně takhle doktorka vysvětlovala, že ty váhové odhady jsou jen velmi přibližná čísla, protože stačí že to při měření chytnete o kousíček vedle a rázem to všechno může vyjít úplně jinak.

merope
11. kvě 2021

@sanyy22 A ještě jedno - kdyby náhodou nastala ta situace, že budeš rodit dřív, tak je tu skupinka Nedonošené děti, kde tě v takovém případě rády podpoříme. Ale držím pěstičky, ať to zvládneš co nejdéle. Kdyby to bylo kritické, tak by tě z nemocnice domů neposílali.

squezy
11. kvě 2021

@sanyy22 Ja čekala dvojcata, jeden měl taky malo plodovky. Nebylo to na hospitalizaci, za měsíc to bylo v pořádku. Avšak podotknu, že jsem chodila co 2 tydny na utz. Jedna kolegyně neměla skoro žádnou plodovku a byla asi měsíc, možná i vic hospitalizovana. Kdyby to bylo asi hoodne malo, tak by si tě v nemocnici nechali.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru