Malovat byt necelý měsíc před termínem porodu, ano x ne?

magdanaty
29. zář 2016

Ahoj holky, zajimal by me vas nazor 🙂 S manzelem jsme chteli v lete vymalovat byt, aby miminko prislo do cisteho a vonaveho bytu. Kvuli svatbe a dalsi vecem se to nestihlo. Ja ted vaham, jestli ma smysl jeste ted se do toho poustet? Urcite by to bylo fajn pro ten pocit cistoty...ale..za necely mesic mam rodit a dle Dr. to vypada, ze spis driv...tak nejak nevim, zda to riskovat. Samozrejme bych nemalovala ja, ale manzel 🙂 Ale uklizet bych pak chtela s nim...umyt okna atd..tak nevim, jestli to pokouset, nebo se na to uz vykaslat. Rada bych donosila miminko co nejdele...nechci nci riskovat...tak by me zajimal nazor, sli byste do toho, nebo se na to uz vykaslali? Nemame nijak velky byt, je to prostornejsi 2+kk...ale stejne.
Diky za nazory 🙂

olga_
29. zář 2016

@magdanaty Vidím 37. tt - já třeba rodila dva týdny před vypočítáným termínem, takže bych do toho už nešla. Respektive pokud by to mohl obstarat někdo s manželem (a ty mohla vypadnout někam do klidu), nechala bych, ať "se to udělá". A taky záleží, jak se cítíš, ale já bych se už v takto pokročilém stádiu těhotenství na mytí oken nevzmohla.

marcinek
29. zář 2016

ja bych do toho sla ještě ted, pak uz to s mimcem neudelas. Ty ale nic netahej a jen ukoluj manžela, maximalne muzes dotirat rohy atd. Na uklid si pozvi nekoho z příbuzných nebo kamarádku at ti pomuze. A hodne odpočívej.

fifina86
29. zář 2016

Měsíc před termínem jsme měli rozdělenou rekonstrukci koupelny 😉 Vymalováno je za 3 dny,poprosit někoho,ať ti pomůže s úklidem ;)

nutricnihodnota
29. zář 2016

Určitě teď, ale jak píše marcinek. Já bych pozvala nějakýho dorostence z rodiny na brigádu , případně paní na úklid.

olga_
29. zář 2016

My měli barák taky rozkopaný, dělala se horní koupelna, nikde žádné dveře, jen závěsy, všude dělníci. Vše se dokončovalo ještě i v šestinedělí, ale já se teda nezapojovala už do ničeho. Je fakt, že s mimčem už to nepůjde vůbec, ale ať to spíš zařídí manžel, někoho si k sobě vezme a ty můžeš opravdu max uklidit drobnosti do krabice, nic netahat a vyprdla bych se i na okna (lepší je pořádně je zakrýt - prodávají se i igelity s lepicí páskou, případně papírová páska + igelity na vše, co se dá.

dark666lady
29. zář 2016

@magdanaty Ahoj, no my jsme řešili něco podobného, nebo spíš horšího, protože jsme dělali rekonstrukci bytového jádra, kuchyně a chodby a pak jsme samozřejmě museli i vymalovat. A já jsem končila osmý měsíc a vypadala jsem jako docela solidní hroch 😀 Celé to trvalo něco málo přes tři týdny, spousta nervů, ale nakonec se to všechno zvládlo a byla jsem za to moc ráda, protože jsem věděla, že až se malá narodí, bude mít všechno nachystané a čisté. Pokud máš šikovného manžela, tak to určitě rychle zvládne a s úklidem by ti mohla pomoct mamka nebo třeba nějaká kamarádka 🙂 Ty by ses měla spíše šetřit, ale záleží na tobě, jak se cítíš. Zvládnout se to určitě, na druhou stranu, pokud nevymalujete teď, tak se svět určitě nezboří 😉

jipe
29. zář 2016

my jsme cca ten měsíc před termínem škrábali a malovali budoucí dětský pokoj, škrábala jsem, dotírala rohy, vytírala, okno jsem teda nemyla. Do celého bytu by se mi asi nechtělo (ale máme 3+1) a po oknem bych na tvém místě taky nelezla. Pokud manželovi pomůže ještě někdo, tak to ale bude lepší než s mimčem

andelka
29. zář 2016

U nás se malovalo týden před porodem. 4 dny před se pokládaly koberce, montoval nábytek ještě v den porodu. Po porodu když mimi spalo jsem vybalovala krabice. 😅

petuliee
29. zář 2016

taky sem malovala chvilku před porodem 🙂

olga_
29. zář 2016

@andelka A opakovala bys to tak dobrovolně znova? 😕 (PS: Ty nové smajlíky jsou fakt úděsné :-/)

andelka
29. zář 2016

@olga_ jo,driv se to nestihlo a po porodu už se tu nedělalo nic.
Jo,jsou hrozné 😅

lajla
29. zář 2016

Najala bych si firmu, pokud je to potřeba udělat,tak ať to je
Potom se k tomu tak brzo nedostanete

smitkovaj
29. zář 2016

Také bych se do toho určitě pustila nyní, budete mít pak celá rodinka určitě lepší pocit, že jste v novém složení v novém bytě 🙂 Byteček vzládnete jako nic a jak už psaly téměř všechny mamči nade mnou, velkou část určitě vzládne šikovný tatínek a na ten finální úklid bych někoho poprosila. Pokud nechcete říkat nikomu v rodině, tak se jistě snadno najde nějaká brigádnice, které budete jen k ruce a ke kontrole. Uvidíte nakonec si to užijete, přistupte k tomu jako velitelka akce, nikoli jako pracovní síla a bude vše v pohodě 😉

evulina77
29. zář 2016

@magdanaty zkus se domluvit, že malovat bude manžel a někdo jiný než ty bude uklízet. Ty budeš jen dohlížet a občas něco malého uděláš, ale nepřeháněj to. Pokud by se našel někdo na úklid, šla bych do toho.jestli by jsi měla uklízet hlavně ty, tak to nechte na jaro...

sara84
29. zář 2016

Ne,ne a ne...neda vam to, budete se namahat. Nemusi se stat nic,ale taky prusvih.A budete si to vycitat. Staci ze se bude hodne vetrat a chytite rymu- ja rodila s mega rymou a je to fakt blbe. A rodila jsem 36+2 a nic tomu nensvedcovalo predem...

frantiska85
29. zář 2016

Já bych se do toho pustila. S miminem pak prd uděláte.

keimilka
29. zář 2016

S pomocí na úklid bych klidně malovala. Domluvte se i s miminkem, ať počká, že ještě připravujete hnízdo 🙂 S miminkem se k malování nedostanete pěkně dlouho a bude to koplikovanější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru