• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte zkušenost s otočením miminka KP?

15. června 2014 
Ahoj,
jsem 36+1, první miminko, necelá 3 Kg, a bohužel jsme stále zadečkem dole.
V nemocnici jsem dostala možnost přijít na otočení miminka. Mělo by se to konat nejpozději do týdne s tím, že bych malého pak donosila a rodila bych přirozeně, až bude chtít na svět. Další varianta je plánovaný císařský řez (Rodit přirozeně KP si netroufám a ani mi to nebylo doporučeno)
Ráda bych rodila přirozeně, ale to otočení miminka se mi příčí, mám pořád pocit, že k tomu má nějaký důvod a z představy, že mi ho někdo přetáčí, se mi dělá šoufl.
Je tu někdo, kdo tento zákrok absolvoval a byl by schopný říct, jak to vypadalo?
Díky
11. čer 2014 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukni na tento pribeh: http://www.modrykonik.cz/blog/petruska_rs/article/jak-se-rodi-kapecko-q10lvq/
a spoustu info bude mit autorka petruska_rs :slight_smile:
11. čer 2014 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik mám to za sebou a upřímně - už nikdy! Hodně to bolelo, měla jsem o malého tak veliký, takový divný nepopsatelný strach, bylo mi potom hrozně špatně, málem jsem jim tam zkolabovala....a stejně se to nepovedlo :frowning2: Byla jsem hloupá....dělala jsem všechno možné proto, aby se otočil a já mohla rodit přirozeně, za nic na světě jsem nechtěla císaře...Teď už vím, že pokud je mimi otočené, má k tomu svůj důvod a podruhé už ho nechala tak. Možná, že kdybych čekala holčičku s malým váhovým odhadem troufla bych si na přirozený porod, ale prvorodička, kluk a ještě odhad přes 3500g - ani se mě neptali a já si akorát vybrala termín sekce...
11. čer 2014 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozhodne neotacet!!!Mne to doktor vypravel jak se to dela a ze to neni ani nijak bezpecne.Myslim,ze mimco vi,proc je tam tak jak je.Cisare se neboj,nech se umrtvit jen lokalne a o nic neprijdes :slight_smile:
Prvni dny PO to pak fakt boli-ta jizva,ale da se to zvladnout!
12. čer 2014 ve 03:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nech to na přírodě, ona ví, co dělá... To, že je KP, má nějaký svůj důvod. Jsou případy, kdy se miminko otočí krátce před TP. Já jsem si o tom četla, malá byla stále KP a na 37. tt se najednou otočila a já to ani nepocítila... Násilné otočení musí být pro miminko velký stres a nevíš, zda by nakonec porod, kvůli nějaké komplikaci, stejně neskončil císařem a ještě třeba v celkové narkóze, což je ta nejhorší varianta.
12. čer 2014 v 05:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, děkuju za reakce, byla jsem rozhodnutá neotáčet, ale u doktora jsem si přišla jak slípka, že to nechci absolvovat. Tak mi vaše příspěvky moc pomohly.
12. čer 2014 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemuze te do toho nutit, neboj!
12. čer 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj měla jsem mimčo hlavou dolů a v ponděli mě doktorka zdělila,že je KP zkouším ho přemluvit :frowning2: ale nevím jestli to do termínu zvládne a navíc nám hrozí císař kvůli placentě.
15. čer 2014 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek