Co má vliv na otočení miminka

terdaaa
9. srp 2018

Zdravím všechny a dnes se obracím s dotazem na maminky a těhulky. Byla jsem u svého mudrce na vyšetření (28.tt) a říkal mi, že je mimčo v pořádku, akorát že je otočené zadečkem dolů a hned na to mi doporučil hodně ležet na levém boku. Bohužel jsem se nezeptala přímo jeho, jakou to má souvislost... Vím, že má, na otočení, ještě poměrně dost času, jen mě "tuto" 🙂) prostě zajímá. Víte to, někdo ?? Máte zkušenost ?
Předem díky za odpovědi ;)

michaela_2
9. srp 2018

@terdaaa Já asi bohužel nepotěším 🙂 Dcera byla otočená zadečkem napřed cca od 30. týdne. Zkoušela jsem vše. Ležení na levém boku, pár cviků, dokonce jsme ve tmě jezdili s manželem po bříšku baterkou odshora dolů 😃 😃 a podobně. Nakonec jsem se na to vykašlala, neotočila se no 🙂. Ale je pravda, že já jsem měla hodně malé bříško, málo plodovky a dcera při narození vážila přes 3,5 kg, takže tam asi neměla moc místa. Někomu se miminko točí až do samotného porodu.
Držím palce!

priefi
9. srp 2018

@terdaaa doporucuje se cvicit i cvik kocici hrbet. Tento cvik a pokoha na spani atd.muze byt miminku neprijemna a radeji se intuitivne otoci 😉 nevyjde to vzdy, ale obcas se zazrak podari

zelenaesmolda
9. srp 2018

Mudrc to me pobavilo :D

evee24
9. srp 2018

@terdaaa no me se otocila později a lezení na boku neznám. Kleceni na 4 sem mela. Strihala sem tak psa 😃 a stejne se otočila az sama chtěla přes noc.

martaskaaa
9. srp 2018

Hele já byla před týdnem na KO a prcek byl zpatky nohama dolů a pak jsem v bazénu dělala stojky ve vodě a potápěla se a ted na kontrole už byl hlavou dolů 😀 tak nevim, jestli tomu pomohly tyhle kreace, ale je to zajímavý. Každopadne ještě máš čas 🙂 ja jsem ted 34tt a ještě se mi otočil

katka865
Autor odpověď smazal
Zobraz
terdaaa
autor
9. srp 2018
janaelia
9. srp 2018

Ještě bych nezoufala, ještě má čas se otočit. Ono i chůze do schodů může pomoct, já jsem tak chodila, aby se pohnula malá 🙂

ladyhacek
9. srp 2018

Otáčí se kolem 30 týdne cas ma většinou do 36.
Ja syna mam KP (38 tyden) nic extremniho na otoceni nedělám.
Na levem boku soum automaticky to mi nikdo neřekl.
Cetla jsem triky na otočení, ale nedělám je. Miminko má třeba důvod proč takto je.
Existuje hmat ktery se dela před porodem na otoceni miminka ten rozhodně nepodstoupim
Jednak se stejne muze otočit zpet a pak hlavně nekdy ty deti naji duvod proc takto jsou a můžou mit kratkou pupeční šňůru popr při otočení se fo ji zamotat. Ale to můj názor. Dost maminek to podstoupilo a dobrý.
Jinak se doporučují kocici hřebety, svítit si baterkou na bricho nebo pouštět mu hudbu ( aby sel za světlem a hudbou 🙂)
Doporucuje se i plavání - ja chodum jen do bazénu a moc neplavu spíše se cakam.
Co dělám, ze na něj hodně mluvil a hladim si břicho ale vliv to nemá. 🙂

ladyhacek
9. srp 2018
martinakovar
10. srp 2018

Já měla do 30tt syna otočeného správně..pak se přetočil zadkem dolů.Mudr mi naznačoval,že porod bude císařem a já se s tím nesmířila a našla řešení.V 36tt jsem šla do Ostravy na fakultní nemocnici na zevní obrat.Malého mi přes břišní stěnu otočili a do porodu(který byl přesně v termínu),se už neotočil a já rodila přirozeně.Určitě zevní obrat doporučuju,miminko bylo monitorováno celou dobu!!Trvalo to asi 20sekund a hotovo.Nevýhoda je,že se to nemusí zadařit nebo se mimčo může otočit zpět.A moc žen o tomto neví..Málo který doktor vám o tomto řekne.Držím palce,ať se otočí samom🙂.

terdaaa
autor
10. srp 2018

@janaelia To chodímm se psem furt, v různých terénech... když nejsou pětatřicítky. Ráno a večer nemůžu, vycházky mám od 12:00 do 18:00...

beata.n
10. srp 2018

@terdaaa ja budu zacinat 37tt a mala stale zadeckem dolu. Ani nebyla otocena hlavickou dolu. Zkousela jsem vsemozne cviky a triky a nic. Nakonec jsem se s tim smirila a mam jiz domluveny porod KP.

janaelia
16. srp 2018

@terdaaa Tak uvidíš, ještě se má čas otočit, tak držím pěsti, ať se otočí 🙂

adinka19
26. pro 2018

@terdaaa Ahoj, mala sedela zadeckem napred do 36tydne. Doktor me strasil, ze se neotoci, tak jsem se poradila s PA a: nosila jsem na krku rolnicku, ktera mi koncila po pupikem (mimco je pry zvedave a pujde za zvukem), svitila jsem si na podbrisek baterkou (opet pry zabere zvedavost), podkladala jsem si nohy, abych mela panev vys, nez horni polovinu tela (pry mimi zjisti, ze ma v brisku prostor a zacne se tocit) a klecela jsem na ctyrech s vystrcenym zadkem (opet kvuli tomu, aby male doslo, ze ma v brisku misto). Nevim, co nebo jestli neco z toho zabralo, ale za tyden na kontrole byla mala otocena hlavickou dolu a doted (39tt) stale je 🙂. Jsou to mozna jen babske rady, ale ja hrozne moc nechtela na cisare, tak i kdyby se nezadarilo, mela bych lepsi pocit, ze jsem pro nas udelala maximum 🙂. Hodne stesti...

adinka19
26. pro 2018

@adinka19 Aha, tak koukam, ze pisu s krizkem po funuse... 😢, jak jste dopadla?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru