Otočení plodu. Osvědčené rady?

widowblack
12. říj 2019

Kdo poradí? I když vím že ve 23tt je na otočení mimina času habaděj ale už mě fakt neba ty nohy močovým měchýři - a hlavně u prvního těhotenství byla holka celou dobu taky nohama dolu a ? Zůstala tak a já musela císařem . Tak bych chtěla zkoušet už radši teď triky a tipy na otočení 😉

surikata131
12. říj 2019

@widowblack ve 23tt je fakt brzo, to se ještě může otočit x-krát

widowblack
autor
12. říj 2019

@surikata131 no to vim taky - aspon se to tvrdí .... ale i tak sem spíš chtěla tipy .... a i z důvodu toho že bych brala jednu moc kdy by mi to nekopalo do močáku 🤣

vojtkovalada
12. říj 2019

Najdete clanky od Anicky Kohutove, ale děťátko se otaci az 34.tyden. tet je malinke takže je uplne logicke, že se bude jedte dlouuho tocit ,jak chce 🤷🤷

adinka19
12. říj 2019

@widowblack Ja nosila na podbrisku rolnicku a delala kazdy den "kocicku" a podkladala jsem si nohy, mala se mi v devatem mesici otocila. Jestli pomohlo cviceni, to nevim, ale narodila se s omotanou pupecni snurou kolem krcku a slysela jsem i takovy nazor, ze za to mohlo prave toto "nucene" pretoceni ☹.

widowblack
autor
12. říj 2019

@adinka19 rolničku ? Hmmm ... tak uvidim... je fakt že kočičí hřbet dělám v kompenzačním cvičení .. vím že na otočku má času dost - toho jsem si vědoma , ale jsem celkově velmi drobná a hubená tak ono to nebude mít takového místa jako u normalních ženskech 😂

luckylee
12. říj 2019

Koncim 34tt a miminko se mi porad toci.☺
Byt co nejvice na ctyrech.A gynekolog i PA mi doporucili moxovani.Tak si muzes nekoho kdo to zna.Treba dulu.Ta ti poradi i vic veci.☺

widowblack
autor
12. říj 2019

@luckylee já u prvního těhu měla holku pořad nohama dolů a točilase jez z pravýho boku na levý a taky tak zůstala až do akutního porodu v 36tt takže se mi ani nedivte že ani té druhé obludce nevěřím když mi furt kope do močáku 😂😂😂

adinka19
12. říj 2019

@widowblack Jj, nosila jsem ji jako privesek s tim, ze melo byt udajne mimco zvedave a "jit" za zvukem 🙂

septums
13. říj 2019

vyzkousela jsem opravdu vse, baterka, rolnicka, cviceni, moxovani, zkusila i obrat hmaty ale nic.. ted bych se na to vykaslala a nechala to na miminku, zbytecne me to stresovalo.. nakonec byl cisar a ja byla stastna za zdravé miminko...

martiniquest
13. říj 2019

Ze te dite kope do mocaku, je zcela normalni. Jsi tehotna. Cos cekala? Promin, ale takoveto bezpredmetne touhy po otaceni mi pripadaji padle na hlavu. Nechapu, proc kvuli kopani do mocaku chces dite stresovat. Nehlede na to, ze ho stejne neprinutis, nebude-li samo chtit. Navic v tomto stadiu tehotenstvi jsou deti jeste casto i v pricne poloze a vertikalizovat se zacnou pozdeji.
Ale abych dala tip na pretaceni, coz je predmetem diskuze - na syna zabralo sviceni baterkou pres bricho. Otocil se mi tak hlavou dolu kolem 35tt a znovu jeste ve 39tt.

martiniquest
13. říj 2019

@septums Presne. Deti nejsou hloupe a vedi co a proc delaji. Mne se svicenim podarilo syna ukecat, ale spis to bylo o mem strachu z vaginalniho porodu. Jakmile jsem si ho zpracovala a rozhodla se pro nej, najednou byl hlavou dolu - shodou okolnosti po sviceni baterkou. Ale je otazka, co vlastne zabralo.

widowblack
autor
13. říj 2019

@martiniquest no cekala sem ze se ukazou dvě čárky a do týdne budu tlačit kočár .... fakt nejsem úplně blbá najivní kravička - už mám věk, mám doma už "puberťačku" se kterou sem si během prvního těhotenství užía habaděj problémů a stresů ... a jelikož to poprvy skoncilo cs kvůli konci pánevním tak si pomalu mapuju co a jak pomoc k otocení za včasu , proto i jak píšu ze VÍM že je času dost .... ale ono lepší příprava dopředu než pak nevědět nehledě na to že třeba tato diskuze může pomoc někomu kdo je před termínem a sám neví čím si pomoc ... a kopání do močáku 4 tejdny bez pauz je fakt otravný ať je to miminko milaček nebo není a jak sem výše psala měse to dítě převaluje to jo ale z prava do leva a naopak

janule1940
13. říj 2019

V poradně porodní asistentky tady na modrém koniku si najdete zodpovězeny dotaz od PA Anny Kohutove,hodně lézt po 4,kolenoprsni pozice,správný sed na sedacich kostech s lehce vystaveným bříškem,metoda spinning babies,pripadne i řešení psychického bloku,proč miminko nechce na svět “po hlavě”-obavy,strachy atd.ale 23tt je hrozně brzy🙂

martaskaaa
13. říj 2019

Já byla těhotná přes léto a v bazénu jsem dělala stojky a za pár dní na kontrole už byl syn konečně hlavou dolů 😄😄😄 (mimochodem nebylo to účelně, prostě ze srandy a asi to mělo vliv) 😂

martiniquest
13. říj 2019

@widowblack Myslim, ze nejsem jedina, komu tahle diskuze pripada prinejmensim zvlastni.
Mimochodem, ja jsem ve 30tt, dite hlavou dolu a do mocaku me neustale boucha rukama. Takze to nevyresis nicim.

widowblack
autor
13. říj 2019

@martiniquest tak pardon .... omlouvám se že sem se zeptala- pár jedinců dokázalo odpovědět poradit normální cestou ... je vidět že dnešní doba je fakt zvláštní a někdy lidé neumí brát věci s nadhledem a humorem což je dost smutné ( viz to s tim močákem 😉) přeji krásný den

widowblack
autor
13. říj 2019

Děkuji všem co mi normální odpovědí poradili doporučili . Moralistkám jenž jejich text odpovědi musí dokazovat že jsou ty nejlepší a že prostě ví všechno - upřímě i já vím že se dítě přetoči ješte 1000x a že kopaní do močaku k tomu proste patří - nejsem prvorodička . Tak vám dám radu - berte život a někdy i dotazy - nebo jejich určité části s nadhledem a lehkým humorem ..... krásný den všem

pribylovapetra
13. říj 2019

V prvnim tehu dcera neotocena, delali mi obrat zevnimi hmaty v 36.tydnu. dcera se pak narodila normalne a mela 2.5 kg. V druhem tehu syn neotoceny, obrat se nepovedl, nakonec sel císařem protoze mel pres 4 kg. Jako podle doktora to neni úplně běžné ze by obě deti byli neotocene, z toho usuzuji ze k tomu je asi nejaky důvod.

sisakysela
13. říj 2019

Zkoušela jsem vše jak už bylo zmíněno výše-pokaždé,co se malý v břiše hýbal,tak rychle do pozice kočky ale na předloktí (aby byla pánev výš než trup),poloviční most,rolnička, baterka, chodila jsem několikrát týdně plavat. Pokud cvičíte jógu, tak nedělat hluboké dřepy a pozice na uvolňování kyčlí. Nepomohlo mi (zatím) nic,jsem 38tt + a už jsem to vzdala. Upřímně si myslím,že k tomu, proč je hlavičkou nahoře má nějaký důvod. Moje porodní asistentka mi ještě navrhovala akupunkturu a obrat vnějšími hmaty, ten se však dělá na sále a s následnou hospitalizací,kdyby došlo ke krvácení a za to mi to nestálo. I když jsem to dost obrečela (na porod koncem pánevním si s mojí drobnou postavou netroufnu,takže máme plánovaný císařský řez), tak na druhou stranu jsem ještě teď,vzhledem k tomu,že mě nic netlačí, dost aktivní,denně chodím přes 10km,domácí práce mi nedělají žádný problém a spím celou noc. Ale vy máte ještě čas🙂.

evikkk13
13. říj 2019

Maly byl hlavou nahoru, parkrat jsem zkousela tipy ohledne hudby v podbrisku, kleceni v pozici, kde kolena jsou vyse nez ruce a skakani na gymnastickem balonu. Maly se 3 tydny pred terminem otocil. Netusim, jestli neco pomohlo nebo to jsou povidacky, ale jak jiz bylo psano vyse - mel pupecnik okolo krku a diky tomu se v jednu chvili priskrtil, pokakal do plodovky a z te zkalene vody pak mel infekci a byli jsme 10 dnu na JIP. Mozna by se to vsechno stalo i tak, ale mozna mel duvod byt hlavickou nahoru.

marketa11112
13. říj 2019

Kazde ditko se v brisku netoci. Ta ma byla od zacatku hlavou dolu. V tomto jsem mela stesti. Chapu tve obavy. po vaginalnim porodu se clovek muze ihned hybat, byt s prckem, vse je jednodussi. Ja resila jine problemy. Ale pokud jsi ok, nedivim se,ze mas snahu rodit normalne.

leymea
13. říj 2019

@marketa11112 malej je ted prave taky furt hlavickou dolu, furt ve stejny poloze. Rikam si, ze by bylo fajn kdyby uz tak opravdu zustal. Jsem ve 26tt. Prvni syn byl snad furt hlavickou nahoru a otocil se az ve 35tt.

leymea
13. říj 2019

Ja verim, ze nic nepomuze 😀 malej byl ve 33tt furt hlavickou nahoru a tak jsem se zeptala doktorky co muzu teda zkusit udelat a taky mi rekla, ze nemusim delat nic, ze to neovlivnim. Nic jsem nedelala, zacala se smirovat s cisarem (a ze jsem to obrecela) a on se ve 35tt otocil 😀 ted doufam, ze uz v tom 30tt bude hlavickou dolu a uz tak zustane. Pro zmenu resim nizko polozenou placentu, ale muzu jen verit, ze se vytahne. Ty taky ver, ze se otoci tak jak ma 😉

widowblack
autor
13. říj 2019

@marketa11112 no prave protoze vim jaka je rekonvalescence po cs tak to fakt už nechci

blahoska
16. říj 2019
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

@widowblack Prý pomáhá světlo, hudba, prý i nějaké hmaty, ale to bych neriskovala. Na otočení je ještě opravu dost času, kamarádce se miminko otočilo až 14 dní před porodem.

gabriela_morais
16. říj 2019

mam stejny problem :( maly mi hlavickou priserne tlaci na jednu stranu pod zebry a uz bych potrebovala, aby se otocil. bohuzel se nic delat neda, mimco si naslo pozici a tam se mu zatim libi,semtam se nejak otoci , ale hlava zustava vicemene na stejnem miste. prvniho jsem mela od dvacateho tydne hlavou dolu :O az do konce- protoze mi pro zmenu kopal do zeber. vydrzte! nejste v tom sama

svija
16. říj 2019

Já jsem terapeutka čínské medicíny, takže můžu poradit ohledně moxování (a akupunktury, ale ta se používá až k vyvolání porodu). Ale i ta moxa se aplikuje až po 34.týdnu těhotenství nejdřív, když miminko ještě není otočené.

luckylee
16. říj 2019

@svija muzu se poradit ohledne moxovani?Dnes si vyzvednu moxy a zkusime to.Ale miminko se mi obcas toci a zaujima velmi zajimave polohy😄Jde mi o to jak to moxovani v tomto funguje...jestli kdyz miminko bude nahodou hlavou dolu tak jestli ho to nedonuti zase se otocit zadeckem.A nebo je princip v tom ze se tim proste "motivuje" k nejvyhodnejsi pozici tj.hlavou dolu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru