Měnění polohy miminka 36. tt. Zkušenosti?

maxulekapcule
15. lis 2021

Ahojky holky, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti, zda to nektera mate taky tak. Prcek od zacatku srpna v poloze KP, pred 14ti dny jsem byla na prutocich, opet KP, ve ctvrtek jsem byla u sveho gynekologa, tam hlavicka nalehala na vchod a dnes kontrola na prutocich a opet KP a naplanovan CS.
Je mozne, aby se miminko ze ctvrtka otocilo naopak, kdyz me muj dr tvrdil, ze uz tak zustane? 😁

arwen666
15. lis 2021

@maxulekapcule ano je to možné kamarádce se pretocil ve 38tt na KP taky ji rikapy že se otočí max do 37tt

maxulekapcule
autor
15. lis 2021

@arwen666 no spis me jde o to, ze byl kp, pak najednou normalne, a za 4 dny je opet kp, a zadne pretoceni jsem nezaznamenala. Prijde mi to zvlastni

pampeliska1313
15. lis 2021

Můj syn nám snad od dvacátýho patyho týdne ukazoval uz jen zadek, jak se otacel, takže jsme bez fotek.🙂 )nicméně poloha se muže změnit třeba i hodinu před císařem, mělo by se to myslím i zkontrolovat.🙂

maxulekapcule
autor
15. lis 2021

@pampeliska1313 Tak uvidime, no ja to mam stejne, 3x na 3D a nic z toho 😂 u prvniho jsem jasne citela, kdy se pretocil, bylo to hodne intenzivni a bolestivy. Ale tento me porad kope na stejnym miste, zadna zmena 😔 navic je malej, tak treba se jeste do pristiho patku umoudri

pexi
15. lis 2021

@maxulekapcule určitě to je možné. Bavila jsem se jednou s jednou známou, která takto měla naplánovaného císaře kvůli KP (týden teda opravdu nevím) a při nástupu se porod pomalu rozjížděl sám, ona nachystaná na císaře, a při kontrolním utz bylo mimčo hlavou dolů a nakonec tak nečekaně rodila přirozeně 😀

pampeliska1313
15. lis 2021

@maxulekapcule já to třeba necítila vůbec. A to jsem byla klidná, protože vždycky jak je hlavičkou dole. Jenže to jsem netušila, že má orientaci po mamince a začne blbě rotovat, takže jsem stejně kvůli tomuhle a ještě něčemu na akutní císař musela. Uvidíte, říká se, že pokud se neotáčí má k tomu mimčo důvod a třeba je občas císař lepší volba, kdo ví. Snad všechno u Vás půjde hladce a nebude to potřeba.🙂

marselina
15. lis 2021

@maxulekapcule je to možné. Naše miminko bylo téměř cele tehu KP, naplánovány CS ve 38tt. Den před nástupem do nemocnice se maličký strašně vrtel. Při nástupu do nemocnice dělala paní doktorka kontrolní utz a zjistila ze se maličký otočil. Poslala mě domu a porodila jsem 3dny po TP.

martulka88
15. lis 2021

@maxulekapcule Mimčo se ti může přetočit z hodiny na hodinu. Proto ti před CS udělají ještě UZ.

maxulekapcule
autor
15. lis 2021

@pampeliska1313 dekuji ;)

maxulekapcule
autor
15. lis 2021

@marselina Tak to nas domu uz neposlou, ukonceni je kvuli rustu :(

zoyee
15. lis 2021

Já bych se té sekci úplně nebránila. Malý se mi pořád točil taky nahoru a dolů. Ja to tedy cítila, úplně jsem měla pocit, jak se nohama odrazil a dělá salto. Porodila jsem vaginálne, ale malej byl strašně zamotanej do šňůry, i ji měl 3-4x pevně kolem krku... Kdyby to věděli, říkali, že by šel určitě sekcí. Malej byl naštěstí v pořádku, ale porod nebyl vůbec pěknej.

maxulekapcule
autor
15. lis 2021

@zoyee ja se nebranim, mam jeste nejaky svojw zravotni komplikace a hlavne chci, aby co nejmin bylo ohrozeno dite. Prvni mel polohu normalni, a taky ho tahali na posledni chvili ven zvonem, vyvolavali ho tri dny. A to mel jen 2250gr, takze fakt ten strach tam je

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru