Mimi tlačí ke konci těhotenství bolestivě na spodek

janickajana
17. říj 2016

Ahojky. Od včera mě mimi tlačí bolestivě na spodek, jako bych byla hodně namožená po sexu. Blíží se mi konec těhotenství. Bolí to při chůzi a pohybu. Mám se děsit?

astyna
17. říj 2016

ahoj, to je fakt normální. Mě bolely hlavně kyčle, jak se uvolnují kosti a pánevní spojení. Chodila jsem jak kachna od té doby, co mi kleslo břicho - což bylo asi 2 týdny před porodem 😉

anonym88
17. říj 2016

Já to mela taky asi měsíc přes porodem ☺

texetka
17. říj 2016

Já to tak mám od 31 tt ... Malá se narvala hlavičkou hned dolů a je to dost znát. Je to normální 🙂

janickajana
autor
17. říj 2016

Díky holky.
Je to nepříjemné tedy 😊

bajarys
17. říj 2016

Taky to mám. Vstávám jak stará babka a nemůžu se hned rozchodit. :D A tlak dole, jako bych tam měla závaží.

sonia79
17. říj 2016

Holky díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. U dcery už si moc nepamatuju jestli to bylo takhle extrémní, teď jsem přesně jak píše @bajarys - než nějak narotuju abych vůbec vstala tak hekám jak blázen a pak když už jsem na nohou tak prvních pár kroků jak s endoprotézou na obou kyčlích 😀 ten konec těhu je fakt peklo ...

bajarys
17. říj 2016

@sonia79 :D a manžel vždycky: Co je, co je, už jedeme? :D

sonia79
17. říj 2016

@bajarys Tak to máš v pohodě, ten můj dělá, že nevidí a na mé případné stížnosti reaguje kecama typu "vždyť je to hezký, všechny ženský si to užívají jen ty ne, případně miminko jsi přeci chtěla" - zabít málo! takže už si hekám tak nějak pod vousy a myslím si svoje 😉

bastamama
18. říj 2016

@sonia79 já to mám taky malý se od 20tt tlačí pořád dolů, chodím jak kachna, nemůžu vstát a když vstanu tak jsem stará babka a ten můj se mi jen směje a nebo řekne, že ho z práce taky všechno bolí, měli by si to zkusit, by nevylezli ani z té postele 😀 😀 😀

sonia79
18. říj 2016

@bastamama No přesně, dala bych jim minimálně týden s takovým "třeťotrimestrálním" pupkem a přidruženými radostmi z nejkrásnějšího období ženy a chtěla bych vidět ty šťastné a spokojené úsměvy a pružné výskoky z lehu 🙂 jediný pozitivum je, že alespoň dopoledne jsem schopná fungovat víceméně normálně, ale od té 16hod dál to má jasně sestupnou tendenci 😀 v pátek jsem si dřepla u regálu v obchodě (to byl samo o sobě dost odvážný krok, když okolo kromě dcery nebyl nikdo kdo by mě zvedl) a úplně jsem cítila tu hlavičku v pánvi a úplně si vybavila ty jupí pocity z porodu .. od té doby se mi v noci podstatně hůř spí 😲 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru