Mírná bolest stydké spony ve 3. trimestru, mám se bát?

monikavlckova
7. srp 2015

Holky, už asi tak týden, při vztávání nebo přetáčení z boku na bok, cítím mírnější bolest na kosti spony stydké a kyčlích, ale když v klidu sedím nebo ležím tak nic. S maželem spolu nespíme. Takže ze sexu to být nemůže. Máte to podobně?

gosa22
7. srp 2015

@monikavlckova úplně normální, já to mám teď v druhém těhu ještě horší a pichlavější než předtím...a při tom přetáčení to dává zabrat nejvíc, je to pánev, která se roztahuje...přejde to po porodu, nebo časem...vydrž 😉 spi na boku s polštářem mezi koleny, pomůže 😉

ty_na
7. srp 2015

Mně bolí stydká kost, když mám nějakou větší námahu, tak vím, že je mi tělo říká STOP, JDI SI ODPOČINOUT. A to přetáčení z boku na bok a kyčle-také mě všechno bolí, v noci mě každé přetáčení budí. Nejdřív kyčle, pak mi překáží břicho, pak mě píchne v zádech. Buď v klidu, dle mě je to naprosto normální. 🙂

monikavlckova
autor
7. srp 2015

Dííky za uklidnění... Měla jsem už obavy že malá naléhá

gosa22
7. srp 2015

nevím, kolik máš do porodu, ale malé ve 3.trim sestupuje postupně dolů, připravuje se na velký den, takže v pohodě...já měla syna doslova narvanýho poslední tři měsíce úplně dole a to píchání odešlo hned s porodem...teď mi porodní asistentka říkala, že podruhé je to vše roztahané a může bolest spony, kyčlí a pánve přetrvávat i porodu, tak doufám, že ne moc dlouho...ale co by pro ty miláčky člověk nevydržel 😉 🙂 🙂

monikavlckova
autor
7. srp 2015

42 dní do TP

jennywolker
7. srp 2015

Určitě je to normální!Já měla pobolívání také!!Pozor jen na zhoršující se bolest v oblasti spony stýdké a to i v klidu,může jít o rozestup spony a to je potom průšvih 😕

gosa22
7. srp 2015

@monikavlckova to se zřejmě bude pánev ještě dál ozývat, tak se neboj, mně to občas vystřelilo i do zad, jako když mě něco bodá všude dole...hlavně nic netahat, odpočívat a pánev šetřit, pak jako když najdeš 😉 taky tomu nedělá dobře ohýbání dopředu (třeba něco i jen malého zvedat ze země)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru