Mlezivo, kdy se Vám začalo tvořit?

adji
18. bře 2015

Ahoj maminky,
chci se zeptat, kdy se Vám začalo tvořit mlezivo? Včera jsem byla na předporodním kurzu a prý by se mi už pomalu mělo tvořit (jsem 35+1). Tak se bojím, jestli pak budu mít dost mlíčka...

lipanek2
18. bře 2015

Mně cca 3 měsíce před porodem, ale nevím, zda to má vliv na množství mléka. Hlavně žádný stres, ten to ovlivňuje hodně 😉

svetlanap
18. bře 2015

v klidu, mě týden před porodem, kamarádce až po porodu

katka_mel
18. bře 2015

Mě až po 1. porodu a mléka jsem měla jak v mlékárně a kojila jsem do 15měsíců. Zato pak mi to mlezivo/pár kapek mléka při zmáčknutí vytékalo až do dalšího těhu ccá do 2,5let malé.

lucifereeek
18. bře 2015

ne, neměla jsem ho až do porodu u prvního a ani teď nemám ale je pravda, že jsem mlíko skoro neměla 😢 ale všude čtu, že to na to nemá vliv, tak uvidíme tentokrát

alyssa18
18. bře 2015

Mně se začalo tvořit nějak 3 měsíce před porodem. Ale je to podle mě úplně jedno, protože jsem četla to samé, co píše @ucifereeek , a sice, že to na budoucí kojení nemá absolutně žádný vliv. Takže to nějak neřeším.

adji
autor
18. bře 2015

Děkuju za uklidnění 🙂 Mě včera úplně vyděsily... Já si pořád říkám, že mám čas, ale obě maminky na tom kurzu mlezivo už mají... No a pak mě dodělala sestřička... Tak doufám, že to bude v pohodě 🙂

naomi6
18. bře 2015

@adji Neboj, na tom nezáleží, někomu se tvoří brzo, v prvním těhu se mi dělalo už od 6. měsíce, kojila jsem skvěle, mohla jsem dělat kojnou, u druhého těhu se mi mlezivo spustilo až po porodu a zase jsem kojila parádně, takže žádný strach 😉. Přeji hodně štěstí

jaja01k
18. bře 2015

Taky si myslím, že je to jedno. Já jsem v 38tt a zatím ani kapka. U prvního se mi začalo tvořit až po porodu.

ma_ia
18. bře 2015

Tohle je to nejhorší, co můžeš dělat, stresovat se předem, že nebudeš mít mlíko. Proč mít obavy už dopředu? Kojení je hodně v hlavě!!! Naopak si říkej, že příroda je úžasná, jak to umí zařídit, vždyť všechny maminky umí nakrmit své děti! Nepřipouštěj si žádný problémy, naopak si říkej, že mlíčka bude dost a že budeš v pohodě kojit!🙂 A ono to tak bude!

adji
autor
18. bře 2015

Moc děkuju za zkušenosti 🙂 Už jsem klidná, prostě to nebudu řešit... Děkuju

hedvizinka
18. bře 2015

Bud vazne v klidu,me se začlo tvořit az po porodu a třetí den uz jsem byla jak Dolly 😀 mlicka jsem mela hooodne,zásobovala jsem mléčnou banku 😉

mavanka
18. bře 2015

Je to v pohodě, neřeš to a nestresuj se, po porodu se nastartuje, před porodem taky nic, jestli, tak až těsně před, a kojila jsem obě děti přes dva roky, nestresuj se a věř si, to je půlka úspěchu 🙂

roliberi
18. čer 2015

Mě se začíná dělat teď ve 34.tt, ale jen z jednoho prsa 😨 Tak doufam, že se to srovná a nebudu jednostranně zatížená 😀

mer
18. čer 2015

Mě až po porodu, před porodem ani ťuk, a kojila jsem vydatně do 2 let

denca1988
22. čer 2015

@adji ahoj,mne sa začalo tvoriť až týždeň po porode,takže príkrmy a pak stejne slabé mliečko a zase sme skončili na príkrmoch a sme na nich až doteraz....takže ja som nekojila vobec,jen odsala pár dní a po zistení ,že malej to absolútne nestačí som prešla na Hipp ...je to hodne individuálne

adji
autor
22. čer 2015

Tak píšu závěry, jak jsme dopadli... Mlezivo se mi začalo tvořit až den před porodem. Než se rozjela laktace, tak mi malej zhubl 400 gramů ☹ Tak nám už v porodnici začali dávat příkrmy. Pila jsem kojící čaje, gravimilk, nakonec si koupila ricinus communis. Mlíčka jsem pak měla víc, ale syn začal kojení bojkotovat (zvykl si na lahvičku). Tak jsem si koupila manuální odsávačku. Odsávat jsem ale nestíhala víc, než jednou denně, protože malej kvůli prdíkům pořád plakal a já se mu nedokázala nevěnovat. Hlavně z té manuální mě šíleně bolela ruka. Z obou prsou jsem ale i tak nedala víc než 60 ml (byla jsem ale za to šťastná), tak jsme taky dokrmovali, jako @denca1988. Syn nakonec prso už vůbec nechtěl. Objednala jsem si teda elektrickou odsávačku. Ta ale než dorazila, o mlíčko jsem přišla úplně. Takže už 3 den jsme jen na Hippu ☹ Mrzí mě to, ale ty nervy kolem toho byly nesnesitelný.Teď jsme oba v pohodě a syn si spokojeně mlaská bez křiku a křečí. Nicméně všem děkuju za podporu a hlavně uklidnění v době těhotenství. Jsem ráda a pyšná, že jsme zvládli alespoň ty dva měsíce 🙂

denca1988
22. čer 2015

@adji tak tak,hlavne spokojené dieťa...mňa to doteraz strašne mrzí,že som nekojila a vyčítam si to,ale malá je zdravá a spokojná a keď si spomeniem ako ma hrýzla a plakala u toho a tak každú pol hodinu niekedy tak za tie nervy oboch to nestálo...hlavne ,že je dobre

adji
autor
22. čer 2015

@denca1988 jsem moc ráda, že v tom nejsem sama... ono i tohle člověka uklidní 🙂

veronika182
22. čer 2015

@adji mně v 18 tt..už teď nosím vložky do podprsenky

adji
autor
22. čer 2015

@veronika182 tak to závidím 🙂 přeju hodně štěstí v kojení...

veronika182
22. čer 2015

@adji děkuji 🙂

atenka46
24. čer 2015

Ja uz od 16 tydne... Musim porad prát pyžama a podprsenky 🙂

zuzanazari
24. črc 2015

Mně se u prvního začalo tvořit až po porodu a mlíčka jsem měla až až 🙂 Teď u druhého těhotenství, už mi sem tam teče.... Jsem ve 29.týdnu. Nemusíte mít obavy, myslím, že na kojení to nemá vliv, alespoň dle mé zkušenosti.

iwet91
24. črc 2015

Me az po porodu, myslim, ze je to individualni takze bych si hlavu z too nedelala, neznamena, ze kdyz to tak nekdo ma budu to tak mit taky 🙂

elvira
24. črc 2015

@adji - rozumím a chápu...
Mě se mlezivo spustilo taky až po porodu, malý taky dost zhubnul, taky jsme dokrmovali z lahvičky, pak prso nechtěl.
Jediný rozdíl je ten, že já jsem s ruční odsávačkou úspěšně "kojila" 5 měsíců...
Ale bylo to maso...
Nedá se nic dělat, když kojení nejde, tak nejde. Důležité, abys byla spokojená ty. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru