Může zátěžový test vyvolat porod?

elinka1990
2. pro 2012

Ahojte holky jsem tu nova a chtela bych se vas zeptat, zda je tu nekdo kdo ma skusenost se zateovym testem. jsem 35+0 a patek mi v porodnici na utz zvazily malou, vazi cca1900g, pani doktorka mi rekla ze pokud do pristi kontroly nenabere tak mi udelaji zatezovy test. ale ja jsem na rizikovem tehotenstvi, hrozi mi predcasny porod. vim ze ted uz by to tak moc nevadilo, ale zajima me jestli by mi ten oxytocin mohl vyvolat porod?? jde o to ze ja jsem uz 2x lezela v porodnici s tim ze jsem malem porodila, mela jsem zkraceny cipek na 15mm a nalevku. poprve mi to rozehnaly magneziem do zily(26tt jsem byla) a po druhe ve 30tt jsem mela cipek na 7mm a nalevku ve tvaru U, delali i maturaci plic kdyby se porod nakonec rozbehl, ale trochu jsem se pry stahla(byla jsem 4 dny na JIP na infuzich magnezia), taky se mi tim magneziem omezily tonizace delohy(stahy), tak me pak po dvou tydnech pustily domu, s tim ze musim jenom lezet a nic nedelat. proto se ptam jestli kdyz mi podaj ten oxytocin, esi to ten porod vyvola.
PS: moc se omlouvam, psala jsem tenhle vzkaz na otazku-ale zjistila jsem ze tam nemuzu pridavat prispevky taky, tak jsem to dala jako diskuzi, tak se nezlobte 🙂

veri25
2. pro 2012

já jsem byla na zátěžovém testu, přesně si nepamatuju v kterém to bylo, týdnu, nějak ke konci a malý syn se narodil přesně na den, na datum který určil lékař...takže bych se nebála, ale pokud máš strach, svěřila bych se doktorovi

veruska007
3. pro 2012

Mne zatezovy test vyvolal porod, o dva tydny drive, maly mel odhad 2 kg, proto delali zatezovy test, ze pry nepribira. Pri testu mi praskla plodova voda, porod mi museli vyvolavat, maly nebyl na porod pripraveny, ani porodni cesty ne. Vazil 2650 g, behem porodu mel stale sondu na hlavicce, protoze spatne dychal... no, kdyby ho nechali ty dva tydny v klidu, mohl mit v pohode tri kila a ja bych si usetrila spoustu stresu 😝

elinka1990
autor
3. pro 2012

@veruska007 no tak to verim...no ja jsem zvedava. ted jsem dobrala magnezium, brala jsem 3x2denne. ve 30tt jsem praveze malem porodila, mela jsem cipek na 7mm a nalevku ve tvaru u. tak se uvidi. zatezak mi chcou delat pokud mala nepribere...

jana21278
3. pro 2012

@elinka1990 já jsem měla zátěžovej test dvakrát. v 36tt vyvolal jen malý kontrakce. tak max. 20 a nepravidelný. v ,38+1 jsem ho měla po tabletě na vyvolávání. kontrakce šly ke 40, ale zase nepravidelný. nakonec se malá narodila za dvě hodiny akutním císařským řezem. už nebyl čas. měla 2250g a v nemocnici jsem byla s preeklampsií. za poslední měsíc nepřibrala ani gram spíš v tom břiše ještě shodila. při obou testech spala a na akci dělohy vůbec nereagovala. celý dva měsíce před porodem jsem brala taky magnesium 3x2 denně. proto se porod nedokázal vůbec rozběhnout. to byl už druhý den vyvolávání. ještě po testu jsem dostala další tabletu a zase nic moc. vůbec se toho neboj, protože jestli porodíš tak věř tomu, že když bude prcek venku tak ho dokážeš daleko líp živit než, když nefunguje placenta a maličký strádá /kvůli tomu se nemusí vyvíjet úplně správně - já jsem měla štěstí a kromě nízké porodní váhy je malá v pořádku/.

elinka1990
autor
5. pro 2012

@jana21278 ted jsi me docela vystrasila...no ted mam jeste veci strach nejvic si preji aby byla zdrava

jana21278
5. pro 2012

@elinka1990 neboj. já jsem na tom nebyla dobře. proto jsem strávila dva měsíce v nemocnici před porodem. je to hezký, když se mimi narodí. přeju hodně štěstí a dej vědet jak jste dopadli.

vendullka
5. pro 2012

Neboj se, určitě je v pořádku, jen je prostě prďolka malá.

elinka1990
autor
8. pro 2012

@jana21278 no tak nakonec vse v pohode. zatezak nedelaly, pac mala pribrala 500g za ten tyden, takze vazi 2400g. ale doktorka rikala ze sice bude mala ale dulezity je ze pribira, takze mam velkou radost 🙂 🙂

jana21278
9. pro 2012

@elinka1990 tak to moc gratuluju. super zpráva. přeju hodně štěstí!

elinka1990
autor
13. pro 2012

dekuji 🙂

ebsian
13. pro 2012

@elinka1990 Jasně, mě strašili celé těhu, že naše holčička bude malá a tak jak ty v 37+4t navážili 2600g a teď už má 3kg a to stále nerodíme, takže ty jejich poplachy o velikosti beru s rezervou. Nabírá až nejvíc v závěru na tuku.

ebsian
13. pro 2012

@elinka1990 Jo a já takto ležela na jipce od 27+1t s kontrakcema, čípek 20mm, no na tu dobu šílený, hlavička naléhala a na prst otevřená..rozehnalo se to gynipralem a teď? Budem přenášet! Neděje se vůbec nic, hrdlo se uzavřelo a na porod to pořád není a už se spekuluje o přenášení a nebo vyvolání..Paráda, že? Držím ti palce, aby to taky dopadlo vše dobře 🙂

ebsian
13. pro 2012

@elinka1990 Jo a píšeš, že ti na jipce dali infuzi magnezia..Tobě to zabralo? Mně magnesium vůbec, jen přímo lék gynipral ve formě tekuté a pak léky gynipral, ty spolehlivě zastavily porod po celé 11 denní léčbě..Pak se bolesti vracely, ale na to už jsem dostávala magnesium v tabletách, až bolesti skončily a teď jsou noční poslíčci a ti nevedou teda u mě k porodu 😅 😅 A s tou váhou vážně neboj, měla jsme docela podobné odhady a nejsem jediná a přitom teď je normálně veliká..Pokud budou průtoky a ktg v pořádku, tak se ji daří a bylo by fajn ji nechat v bříšku ještě.

elinka1990
autor
21. pro 2012

jo zabralo me to v podstate hnedka ta infuze...no dneska jsem byla na kontrole a prave mala pribrala na 2930g, tak ze jsem uplne nejvic stastna.. no rekli mi re uz cipek skoro nemam, ze jsem na jeden prst a ze se uz budu jen otevirat.. 🙂

zouipodana
11. kvě 2015

Ahoj holky no ja jsem ted v 40+ 1 tt a patek jdu na zatezovy test. Jsem jen otevrena 2 cm tak jsem zvedava co mi teda ten test udela vidim ze se muze vyvolat a nebo vubec nee. Teda za celou dobu mi nikdo nerekl kolik vazi nebo meri tak dbad uz nebude velky . Stoho mam asi nejveci strach ale brisko mam prej mali tak uvidim no. Ale jsem rada ze jsem si tu mohla neco precist 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru