Můžu brát hořčík až do porodu?

radkan91
1. črc 2018

Ahoj,jsem nyní v 31.tt a ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s hořčíkem. Beru 3x denně 2 tablety hořčíku kvůli opravdu velmi bolestivým křečem břicha,jakmile ho vysadím,křeče se rozběhnou,že sotva vstanu z postele a kroutim se bolestí. Vím,že by se hořčík neměl brát až do porodu,jelikož ovlivňuje stahy dělohy a měl by se přestat užívat cca v 36.tt. Ale mam strach,že se po vysazení křeče opět rozběhnou...Užívala jste některá hořčík až do porodu?

lajla
5. črc 2018

@radkan91 tak horcik uvolnuje krece vsech organu a je mirne projimavy..takze verim ze v techto davkach Vam urcite ulevi..zkuste vypustit vsechny nadymave veci lepek a co nejmene cukru a mlecnych vyrobku..uvidite co to udela...

lajla
5. črc 2018

@lucka662006 co to jsou silne davky magnezia? ochablost svalu plodu? to fakt ne..mam 5 deti..brala jsem.konske davky a vsechny byly hlavou dolu
pri kojeni zase muze horcik pomoct pri prudkych pohybech miminek
a ma se brat soucasne s vapnikem
horcik je zakladni prvek vsech organu a dulezity pro jejich spravnou fci

2hanah
5. črc 2018

@radkan91 Tam jde hlavně o to, že jak ulevuje křeče, děloha by se nemusela nebo špatně stahovat po porodu zpátky, protože děloha se hojí kontrakcemi i po porodu zpět do původního tvaru, měl by se přestat užívat s koncem 34.týdne. Ale tohle bych určitě konzultovala s gyndařem nebo si aspoň zavolala do porodnice, ale pokud takhle poctivě a dlouho užíváte ten hořčík, je zvláštní, že ihned po vysazení máte takové potíže, když by hladina hořčíku nějaká měla být.

marcelapaskova
6. črc 2018

nesmis. musis nevim ted presne kdy prestat, asi mesic a pul pred, nevim presne

barchen
6. črc 2018

@radkan91 Je fajn, že ti zabírá hořčík, u mě na křeče nefunguje nic. Ale nemá se brát do porodu, v nějakém 35t mi ho doktorka zakázala užívat, prý bych mohla porodit dřív. Trpím na ty křeče také. U prvního těhotenství jsem si myslela, že to bude stravou, jídlem, já jedla všechno ale zase zdravě, luštěniny, ovoce, zeleninu nebo i nějakou nemocí. Doktorka mi řekla, že je to způsobené jakýmsi hormonem (název si nepamatuji ale není to oxytocin ani podobný žádný hormon) a prostě to některé ženy v těhotenství mají, vylučuje se velké množství a způsobuje křeče. Byla jsem skeptická ale protrpěla jsem si to. Teď ve druhém těhotenství to mám znova, děsné křeče a musím si jít sednout na wc a trpět tam třeba 15 min. Znova mi řekla to samé a hořčík mi zatím ani nedala. Mám krevní i ostatní testy v pořádku, všechno ostatní ok, takže hold trpím. Není to každý den ale třeba 3-4 dny v týdnu se mi to děje. Utěšuji se tím, že první porod byl rychlý, přirozený, bez epidurálu a jiných věcí, takže druhý by mohl být stejný 🙂

radkan91
autor
9. črc 2018

@lucka662006 já tedy mám malou hlavičkou dolů...

radkan91
autor
9. črc 2018

@lajla děkuji za rady,vyzkouším 🙂

radkan91
autor
9. črc 2018

@2hanah doktor říkal,že bych měla tak ve 36. tt vysadit,tak to zkusím postupně a uvidím...také je mi zvlastni,že se mi ty křeče naposledy po vysazení znivu objevily,když jsem byla hořčíkem zásobována dost,no uvidím,co další vysazení v tom 36. tt udělá...

brnanka
9. črc 2018

já teda hořčík musím brát kvůli tetanii stále, prostě bez něj nemůžu fungovat, takže jsem ho brala i v těhotenství, akorát ke konci jsem to snížila na jenom 3 tablety denně...malá se narodila týden před termínem a měla jsem moc krásný porod, takže mi přijde že ty tři tablety ničemu nevadily...podle mě úplně vysazovat nemusíš, jen postupně snížit množství

radkan91
autor
9. črc 2018

@barchen tak to máš trošku jiné než já,mě když to chytlo,tak mě ty křeče braly nonstop celý den...taky mi doktor řekl ve 36. tt vysadit...taky si myslím,že jim docela zdrave...o tom hormonu jsem tedy neslyšela,ale možné je vše 🙂 tak přeji i druhý porod pohodový 🙂

radkan91
autor
9. črc 2018

@brnanka tak to ráda slyším,že až takový vliv mít nemusí,děkuji 🙂

lucka662006
11. črc 2018

@lajla V příbalovém letáku Tbl. Magnesii lactici 0,5 GLO - výrobce Galenická laboratoř jsem se dočetla: Při podávání v pozdním těhotenství může přípravek vyvolat ochablost novorozence. U Magnesii lactici 0,5 Tbl.- výrobce Medicamenta, Vysoké Mýto je pak v příbalovém letáku uvedeno: Podávání přípravku ve vyšších dávkách ve třetím trimestru těhotenství může vyvolat ochablost svalů novorozence. Takže tak.

lajla
12. črc 2018

@lucka662006 vite proc? ne kvuli magnezku do porodu ale protoze matky prestanou brat po porodu..takze dite nema davku..muze to vyvolavat spis strnule pohyby a mirne krece nez ochablost..proto ty co treba trpi tetanii a jinymi chorobami maji deti vic v pohode nez ty co prestanou brat..na letaku toho napisou🤗je treba si informace vice overovat..slovo muze je hooooodne diskutabilni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru