Nález k porodu, ale už týden nepřichází

lusiana125
27. kvě 2018

Zdravím, byla jsem před týdnem na kontrole... Dr mi tvrdila, že už na další kontrolu nepřijdu, že se porod rozjede... Ale stále se nic neděje... Udělala mi i hamiltona... Už jsem z toho unavená, chci se vyhnout vyvolání... První dceru mám vyvolane... Prosím nějaká ráda jak si přirozeně pomoci? Malinik, kontryhelovy, vanu, sex odzkoušeno....

Minulý týden byl takovýto nález :bolesti nepravidelné Čípek zasly, prostupná pro 3 prsty, branka 3 cm, ale tužší, vak blan vyklenuty... Hlavička v malé pánvi...

ldik
27. kvě 2018

Presne tohle jsem mela u obou kluku. Akorat to teda neskoncilo vyvolanim. U druheho dokonce az tak, ze jsem prisla do poradny otevrena na 5 cm, nic mi nebylo, dr kroutila hlavou a chtela si me tam rovnou nechat. Ja nechtela a sla domu (mela jsem doma 1,5 r syna). Za tyden jsem prisla jakoby nic a uz jsem byla na 8!!! cm. Nic mi nebylo, jen sem tam poslicky, ale uz to bylo hodne neprijemne jak nalehala hlavicka. Sem si delala srandu ze si kychnu a malej vypadne ven 😂. To uz me domu fakt nepustili. Prijali me hned na box, pichli mi vodu v 11.20, hned zacaly pekny kontrakce, a syn byl venku ve 12.09. Fakt super rychly porod. Nakonec jsem za to rada pac kdyby to na me prislo doma tak do porodky ani nedojedem 😁.

lusiana125
autor
27. kvě 2018

@ldik v tom případě, doufám že to budu mít podobné

sillwik
27. kvě 2018

Za mě nic nepomáhá - přenášela jsem 14 dnů a nakonec šel. Moje porodní asistenka mi říkala, že ještě nepotkala miminko, které by nakonec nevylezlo. do 42týdne vylezou všechny. Nebojte

zelenoockaa
27. kvě 2018

16. 10. V 37tt mi doktor rano v poradne rekl ze se nic nechysta a ze me ocekava zase za tyden. Odpoledne 6 km se psem lesem a v noci uz jsme valili skrz ruplou vodu. Druhy den byla mala na svete. Aktualni nalez nic neznamena, treba se to rozjede brzy. Za me pomohlo hodne pohybu 🙂.

normalnimatka
27. kvě 2018

tim líp, 3 cm už máš za sebou🙂)) ono to přijde hele... vyvolání se neboj, to určitě stihneš🙂
taky jsem se otvírala trochu dřív, dr. se se mnou loučila ve smyslu, že už se neuvidíme, ale nakonec jsme se ještě dvakrát viděly:D i tak jsem porodila před termínem a vlastně se to pak rozběhlo ještě ten den, co jsem tam byla, a to už byl nález otevření na 4 cm... říkala mi, at se klidně sbalim a jedu do porodnice, že mi píchnou vodu a rozjede se to. ale to by yblo fakt zbytečný, takže jsem si počkala, než to přijde samo🙂

lusiana125
autor
27. kvě 2018

Mám 10 dní do termínu tak budu doufat, že se jí brzy zachce na svět

priefi
28. kvě 2018

@lusiana125 napisu to asi tak, bud rada, ze se takto krasne a bezbolestne oteviras aspon pak to bude raz dva. Ja rodila 30h od prvni kontrakce. Dr.v poradne mi rekl, ze uz se neuvidime, udelal mi nejspis hemiltona, aniz by me informoval a nic... az za 4 dny ve 3 rano zacaly kontrakce (v 5 nastup v porodnici) a vtip byl v tom, ze jsem byla zasekana na 1 cm, 1cm, resp.1,5cm se me drzel do 21h, kdy mi konecne pichli tzv.injekci pravdy, diky ktere jsem kolem pulnoci byla otevrena na 4 cm, jenze opet jsem se zasekala, v 5 rano rupli vodu a prd, zasekana na 4cm. Kolem 7h prisel zastupce primare, zasekana na 4cm, rekl, ze rodime a oteviral mi branku, coz pro me bylo doslova vysvobozeni, protoze ty kontrakce me nicily a navic chtelo se mi hrozne, ale hrozne spat, mela jsem uz i hlad a uz jsem nic nesmela, posledni jidlo kolem 19:30 suchy rohlik a obedu jsem skoro nesnedla vubec, bylo mi spatne a na obed kureci maso s brambory, kureci jsem v tehu nezvladala jist a brambory byly fakt hrozne, takze fakt vyhladovela. Uz jsem byla na pokraji sil. Rodila jsem 40+3 (v 28tt se mi zacal zkracovat cipek, ale magnosolv pomohl stopnout). Drzim pesti, at mas pohodovy porod 😊

jenni4
28. kvě 2018

Já jsem měla také vše nachystané k porodu, byla jsem po termínu 3x na kontrole a pořád, že se čeká jen na kontrakce. Zkoušela jsem vše možné, 3x mi udělali hamiltona a nakonec jsem se vyvolání nevyhnula. Tím jak bylo vše nachystané, tak porod proběhl rychle a hladce. Tak hodně štěstí! Podle nálezu už máš třetinu porodu za sebou, tipuju, že až to začne, půjde to jak po másle 😉
@lusiana125

lusiana125
autor
28. kvě 2018

@jenni4 díky... Budu doufat, že to půjde dobře... Zítra mám kontrolu tak uvidíme

sheala
1. čer 2018

Doktorka mi tri tydny pred termínem řekla, že je vsechno pripravene (zanikla branka, otevrenost na 4 cm, cervix score 9). Rodila jsem v den terminu po dvou dnech nepravidelnych kontrakci s drobnou dopomoci pilulky, porod netrval ani dve hodiny. Takze co rika doktorka bych brala s rezervou....

lusiana125
autor
1. čer 2018

@sheala beru mám termín za 5 dní a stále nic

alishka111
1. čer 2018

@lusiana125 Já chodila s takovým nálezem "k porodu" 3 týdny. Na posledních třech kontrolách vždy hamilton a naposledy už doktorka říkala, že už tam ani nemá co uvolňovat, že se diví, že mi to dítě ještě nevypadlo 😀 I přes všechno vyhánění se syn narodil den po termínu. Ale nechtělo se mu, i přes dost hodin pravidelných kontrakcí se nic moc nedělo. Protože měl špatné ozvy doktorka rozhodla o dirupci obalů a bylo. Do necelých 4 hodin od příjmu byl v naprostý pohodičce venku ;) Myslím, že čím dýl se připravují, tím líp se pak rodí, dopřejtemu čas ;)

lusiana125
autor
1. čer 2018

@alishka111 snad ano... Termín mám ve středu

priefi
1. čer 2018

@alishka111 dirupce obalu? To myslis prasknuti plodovky?

alishka111
1. čer 2018

@priefi Ano, dirupce plodových obalů. Nevim proč, ale výraz prasknout vodu se mi nelíbí. Mimoto, doslova, vodu nikdo nepraskne, že? 😀 Ale je to blbost, samozřejmě, "práskly" vodu, jak jsem se v jedné diskuzi tady dočetla 😀

priefi
1. čer 2018

@alishka111 a potom se Ti porod rozjel hned, nebo to zase nejakou dobu trvalo?

rebe
1. čer 2018

Zdravé těhotenství trvá 40 týdnů +- dva týdny- Tedy 38-42 týdnů. "Po termínu" je tedy žena až ve 43. týdnu, ne dříve. Ve 40. týdnu přesně se narodí naprosté minimum miminek. Když se narodí o 2-3 týdny dříve, nikdo se nad tím nepodivuje - tak proč taková panika, pokud mu to naopak trvá déle? Pokud jsi i první dítě nechala vyvolávat, je dost možné, že tvoje děti potřebují "na dopečení" více času. Veškeré metody pro vyvolání porodu, které jsi uvedla, a to včetně hamiltona nebo dirupce blan, "uspíší" pouze porod, který by se tak jako tak rozjel. Pokud miminko ještě potřebuje čas, nic ho nevyžene. Jen bolestivé a pro miminko poměrně rizikové vyvolávání v nemocnici. Proto je ve spoustě zemí preferován vyčkávací postup a k vyvolávání se nepřistupuje dříve než ke konci 42. týdne.

gwen84
1. čer 2018

První těhotenství 3 dny po termínu (ve skutečnosti tak 6, měla jsem cykly jen cca 25 dní) proveden Hamilton, opravdu večer toho dne pomalu začaly kontrakce, syn se narodil druhý den ráno. Druhé těhotenství vyvolání ve 41+0 (fakticky tak 40+2, cykly naopak cca 33 dní), předchozí Hamilton neúčinný. Tabletka účinná jako ďas, do pár hodin jsem porodila, epidurál ani příprava se nestihla a světe div se - zvládla jsem to i bez něj, čemuž bych po prvním porodu nikdy nevěřila. Ty bolesti mi nepřišly tak šílený a hlavně to netrvalo tak dlouho, takže kdybych rodila potřetí, tak nejlépe podle stejného scénáře 🙂 Takže holky (hlavně teda vícerodičky 😉), nebojte se vyvolání. Ale protože jsem držák tak plodovka "praskla" až na konci druhé doby porodní, dcerka se rodila v zachovalém vaku blan - dítě štěstěny 😍 A přesně jak píše @rebe - "Pokud miminko ještě potřebuje čas, nic ho nevyžene." Jak pravdivé... @luciana125 Držím palce!

alishka111
2. čer 2018

@priefi přijímali mě po 6ti hodinách kontrakcí "na 2 cm" ale malý měl opakovaně špatné ozvy, tak to potřebovali urychlit jinak by to bylo na dva dny jako s dcerkou... Narodil se za cca 4 hodiny po přijetí, bála jsem se takového zásahu, ale prý v případě, kdy jsou porodní cesty tak připravené, je to mnohdy jediné potřebné pošťouchnutí. A bylo. Byl to krásný porod, 4 kg, i přes "zásahy" bez poranění, nebo jiných následků ;)

priefi
2. čer 2018

@alishka111 no... ja rodila 30h, totalne zasekana, prvne 1 cm, pak po 18h injekce pravdy a zasekana na 4 cm. Pak zkusili prasknuti plodovky, ale vubec to se mnou nehlo. Dr.mi oteviral branku. Ted jsem zase tehu a hrozne se bojim, jak bude vypadat porod 😅

alishka111
2. čer 2018

@priefi to jsou právě historky co znám, kdy to moc nefunguje, ale u mě to zabralo parádně. I když manuální dilatace branky mě taky poslední 2 cm neminula, a jo, to moc příjemný nebylo. Dceru jsem rodila týden před termínem zcela bez zásahů, s vodou az na sál, ale trvalo to, 26 hodin kontrakcí po 3 minutách. Myslím právě, že nebyla moc připravená...
Ale klid, podruhý to bude lepší, poprvé mi první 1cm trval 8 hodin kontrakcí, teď jsem na 2 cm chodila tři týdny předem 😉

priefi
2. čer 2018

@alishka111 snad mas pravdu a bude to lepsi 😅 jinak ja rodila bez epiduralu a 30 h kontrakci me totalne vycerpaly. Po 26h kontrakci jsem prosila o epidural, rekli ze uz raci ne, ze by to zastavilo porod, tak jsem prosila o cisare 😂 Ja byla uz uplne grogy, myslela jsem, ze to nedam a otvirani branky jsem uz brala jako vysvobozeni, po 2 neprospanych nocich jsem mela vazne dost 😅

rousse
2. čer 2018

Já měla nález k porodu od 32. týdne. Otevřená na 3 cm, musela jsem ležet s nohama nahoře.... každý týden v rizikovce jsem slyšela, že další kontrolu už se neuvidíme, že "o víkendu rodím"...když jsem to slyšela už asi po 5. tak jsem myslela, že tu doktorku snad kopnu! Malá byla docela nadmírák, já už se nemohla ani hnout....od 38. týdne jsme zkoušeli opravdu všechno, včetně dlouhých procházek v hlubokém sněhu a jediný výsledek byl ten, že jsem si odrovnala záda 😀 😀 Takže na kontrole v 41. přišla obligátní věta o nachystanosti, ale plynule dr. pokračovala, že díky velikosti malé i mého břicha (lidi už se mě fakt lekali - do dveří šlo 3 minuty moje břicho a pak já😀 ) můžu dobrovolně druhý den ráno nastoupit na indukci anebo to nechat tak, ale následující týden už by byla indukce "povinná". Já samozřejmě naklusala hned druhý den. Po tabletách takové srandakontrakce celé dopoledne a poledne. Pak mi ve 2 praskla voda a to se teda rozjel fičák a ve 4 byla malá na světě. Určitě hlavně díky té nachystanosti to byl fakt krásný pohodový porod... nicméně může být žena nachystaná jak chce, ale jakmile si prcek postaví hlavu a "nezmáčkne čudlík EXIT", tak může dělat co chce, výsledek je však nejistý😀

verusa.j
4. čer 2018

Mě doktorka podstatě řekla,že porodim do druhého dne a jestli chci už do porodnice, to jsem odmítla a otevřená na 4 cm jsem chodila další 4 dny.jak mne vystresovala ,přestalo vše i poslíčky.pak již na ko v porodnici mi lékař řekl,že v klidu a že sanitky jezdí i k nám a že to je o stihnu.tak jsem to opravdu vypustila a řešila jiné věci a tu noc ještě mi praskla voda a do hodiny a půl byla na světě.

verusa.j
4. čer 2018

Jo a bylo to nakonec. Den po termínu

marii90
5. čer 2018

Taky jsem 2 mesice slysela, ze uz uz... nakonec 2x Hamilton, 5 dni pred porodem na KO 6 cm a vylezl, az kdyz uz mu bylo vazne tesno ve 40+4 (to byla planovana dalsi KO)... a to jsem od 27.tt lezela ve spitale, pro rozjizdejici se porod...
Malej mel tak kratkou snuru, ze ho tam pry nejspis drzela ☺ museli ho hned smiknout, nebo by ani cely nevylezl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru