Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

davlu
10. lis 2009

Takže, napsala jsem Jance, potom vás dočetla a koukám, že už je pozdě...Držím palce...

bocinka
11. lis 2009

Dobré ráno holky....

Jaká byla noc??? Nějaká rodící??? 😀

Já měla hrozně vynervovanou noc.... Malá se nějak málo hýbe.... Přítel ji trochu rozhýbal, ale nic moc... 😒 Teď jsem si dala kafe a uvidím, jestli se to nezlepší, tak asi pojedu... Buď je neuvěřitelně líná, nebo se něco děje.... 😒 Stalo se to některé z Vás???

cudlinka22
11. lis 2009

Ahoj Boci, mně se taky jednou za čas stává, že se jeden den míň hýbe. A nepomáhá nic, žádný třepání, šťouchání ani hlasitý zvuky z mobilu. Normálně je pěkně divoká, ale asi si jednou za čas potřebuje taky odpočinout. Jednou mi to udělala 2 dny po sobě, tak jsem z toho začínala být nervózní, ale pak ten druhý den večer už se sama začala vrtět, tak se mi ulevilo.

bocinka
11. lis 2009

cudli, nehýbala se ani večer, když měla svou dobu, ani teď ráno, ani to kafe nezabralo... ☹ nechci být hysterická, ale jsem nervózní jak sáňky v červenci.... 😒

cudlinka22
11. lis 2009

tak zkus ještě lehnout na záda a pustit jí nahlas nějakou hudbu z mobilu a mobil přiložit tam kde má hlavičku

bocinka
11. lis 2009

cudli, asi jo.... hlídám synovce.... tak snad si nebude myslet, že mi hrabe... 😅

cudlinka22
11. lis 2009

to mýmu synovci se to líbí, když takhle mimčo zlobíme 😀

bocinka
11. lis 2009

jdu na to... ještě si dám sprchu, tak uvidíme.... ☹

petja
autor
11. lis 2009

No Kaleilah,já bych z toho přístupu byla teda pěkně naštvaná,to je základ.Já měla teda oproti tobě porod podle Odenta,byť v klasické porodnici.Ale vím,že je to díky směně,kterou jsem při porodu měla.
Bocinka,já si právě naopak myslím,že,jak jsi plně zodpovědná za dítě,stejně tak máš právo,říct ne,když nesouhlasíš!Určitě někdy hraje roli únava,ale proto je na sále druhá osoba,aby za tebe rozhodovala.Té PA bych určitě řekla minimálně,co si o ni myslim

kaleilah
11. lis 2009

Dobré ranko, tak prví noc doma byla fajn, šli jsme spát v jednu a Adrianka krásně chrněla. Jen mám hrozně nalitý prsa tak budu muset odstříkávat 😒

Boci a jak reaguje Sofi na vanu? Já když jsem se naložila tak mi vždycky dělala hrozný vlny 😉

cudlinka22
11. lis 2009

Boci, tak držím palce, ať se malá vrtí. A kdyžtak se jdi radši ukázat dr. Já teď pádím na kontrolu. Tak pak dej vědět.

bocinka
11. lis 2009

kali, že začátku taky dělala vždycky "vetřelce"... ale teď už je tak zvykklá, že nic... 🙂 možná to bude tím, že vana mi dělá moc dobře, tak si tam zalehnu i dvakrát denně.... 😝 když jsem ji teď poštouchala, tak se trošku hýbe, ale pořád to není ono, já se snad půjdu proběhnout, nebo co... 😉

petja, já myslím, že jsem držka... jako ukecaná a přidrzlá, ale asi bych té PA taky nic neřekla... myslela bych, že ví, co dělá... 😒

sayast
11. lis 2009

ahojky holky,
pravidelne vas ctu 🙂
kal, gratulace k adriance,porod mela nadherny 😵 . chtela bych jen zareagovat k te placente.. ja to mela taky tak ☹. akorat u me cekali pres hodinu. mela jsem ji prirostlou. rvali ji ze me zaziva. bylo to nejhorsi co jsem kdy zazila. zkazilo mi to cely dojem porodu. pry horsi bolest neni mi pak rekla moje gyndr. a ma se to delat jen v narkoze.
ja po dcerce nepotrebovala jediny steh a potrhala me az placenta ☹. mela jsem navic pry nejakou zdvojenou 😅

napoj jsem taky vyzkousela 🙂,ale me bohuzel jen prohnal a nejaky poslici byli. ale poradne se vyprazdnit bylo taky dobry 😀

ostatnim drzim palce at uz maji miminka u sebe 😵

bocinka
11. lis 2009

sayast, tak to je hrozný, fakt... 😒 aspoň už vím, co si nemám nechat udělat... 😒 já jím dám.... 😝

Jinak holky... dala jsem si kafe i sprchu a nic.... volala jsem na gyn a sestřička říkala, že si mám dát "kořeněný čaj" a když to nepomůže, mám hned přijet... překvapilo mě to.... je to hodinu a malá dělá vlnky, vetřelce a kope mě až to bolí, ale je to úúžasný pocit... 😅

kaleilah
11. lis 2009

boci, jé, tak to je super...to je hrozný jakej máme o ty drobečky strach a to ho ještě nemáš na světě. Mě MM včera přiznal že než pro nás jel do porodky, akorát byla ta reklama z besipu: nemyslíš-zaplatíš s tím dítkem jak ho máma nedala do autosedačky a úplně se mu před cestou udělalo špatně. Občas si tak říkám jestli mi nebylo bez dětí líp - myslím to v tom smyslu že kolikrát když se jede nějaká dálka, tak mám tak šílenej, strach, pořád myslim co by se mohlo stát, je to děs 😝 😝 😝 Být mámou je ai nejsloužitější věc na světě 😉

bocinka
11. lis 2009

kali, do včerejšího večera jsem to brala jako samozřejmost, prostě budeme mít miminko a hotovo... Jenže když jsem v v noci přemýšlela nad tím, že to ještě tak samozřejmé není, že nemusí být v pořádku, tak jsem byla na prášky.... ☹

cudlinka22
11. lis 2009

Boci, tak to je super, že už se hýbe 🙂 Jinak já dnes na poslední kontrole u své dr. dobrý, malá má tak 2600 g, akorát netuším, kde se v tom břichu schovává, mám ho strašně malý 🙂

mamina
11. lis 2009

Bocinko,mít mimiinko je nejkrásnější věc na světě.Počkej,až Ti ho daj poprvé do náruče.Tomu okamžiku se nevyrovná nikdy a nic jinýho na světě.Kam se na to hrabou adrenalinový sporty! 😀
Nelituj!A hlavně se neboj!Všechno bude dobrý.V tomhle stavu je naprosto normální,že se bojíš-to k těhotenství patří.Jen si to nesmíš tolik připouštět. 😉
Přeju pohodovej porod a krásný zdravý miminko. 😵 😵 😵

davlu
11. lis 2009

Holky, jen jsem nakoukla, a koukám, že Cudli miminko bude poloviční jak to moje. My budeme mít tak 4,5 kg a břicho mám obrovskýýýý (viz. album poslední foto) a to bylo někdy kolem 38.tt. Teď v 41.tt bych se tam ta fotka ani nevešla...Rodí někdo?

bocinka
11. lis 2009

cudli... je maličká... teda alespon oproti nám... 😝

mamina, nelituji, ale ty nervy.... mám pocit, že se vracím zpět do takovýho 2 - 4 měsíce, kdy jsem byla úplně protivná a v depce.... 😒 To si příťa užije, zase.... 😀

mamina
11. lis 2009

Vždyť je to taky jeho,ne? 😉 Tak ať z toho taky něco má! 😀 😀 😀 Jen ho nech,ať si ty tvoje náladičky taky užije.. 😉 😵

cudlinka22
11. lis 2009

No jo, moje mimi obřík nebude, ani jsem moc nepřibrala. Jako těhotná jsem začala vypadat po 30.tý, a to jen když jsem si vzala upnutý tričko 😠 Všichni se mi smáli, že těhotná ani nejsem.

Boci, fakt se nenervuj, nemá to cenu. Stát se může cokoliv, bych mohla vyprávět... Důležitý je, že je zatím všechno v pořádku, tak si to užívej 😀

davlu
11. lis 2009

Cudli...tiše závidím. Mě od 7. měsíce říkají, kdy už to bude.... 😠 No hlavně, že jsme všichni zdravoučký ať takový či makový...

A v pátek zkouším ten vyvolávací blivajz...už se na to psychicky připravuju... ☹

cudlinka22
11. lis 2009

A já jsem ostatním ty břicha zase záviděla 😀

bocinka
11. lis 2009

Mamina, chce jít k porodu, takže si to asi užije... 😀
Cudli... asi jo.... na mě to taky dlouho nebylo poznat.... 😀

já jdu pít malíník....

vanitka
11. lis 2009

aj ja som si prave zaliala malinovy cajik, prvy-krat 😀
no ja som teraz pri tomto tehu vyzerala tehotna snad este skor, ako to bolo zamiesene 😵 mam fotku z nejakeho 13tt a pisali mi kocky, ze oni mali take bruska v 30tt, hplt, tretie dieto, brucho vytahane, co narobim... ale aspon ma pustali v buse sadnut 😝
a este co sa tyka tej zodpovednosti za deti - maly predminulu noc vracal, nesadla mu vecera, on chudacik ani netusil, co sa s nim deje, iba sa prisiel nastahovat k nam do postele 😖 tak sme ho umyli, poprezliekali postele, v manz. posteli som vymenila mm za syna, ze aby som ho mala po ruke a ... celu noc az do rana som nezazmurila oka, lebo pri jeho najmensom pohybe som zistovala, ci opat nevracia a ci sa nahodou nedusi 😕 pomedzi to som este chodila kontrolovat starsiu dceru, ci aj jej nie je zle. myslela som, ze som uz "stary harcovnik", ale poviem vam pravdu, uz davno som sa o deti tak velmi nebala ☹

bocinka
11. lis 2009

Jak Vás tak holky poslouchám, asi se mám na co těšit.... 😝

lenises26
11. lis 2009

Ahoj holky,tak jsem dnes byla na prohlídce na gyndě a s nadějí,že mi řekne něco pozitivního,když už jsem vypila ten koktejl,že mě alespoň nějak načal...jenže nee 😠 .Mám stejný nález jako minulý týden.Otevřená jen na jeden prst a CS 6.Ptala jsem se jí na ten Hamiltonův hmat,tak se mě dvakrát ptala,jestli ho opravdu chci udělat,tak jsem řekla,že jo.Jenže jak do mě šáhla,tak mi řekla,že je malej tak vysoko,že mi ani ten hmat nejde udělat ☹ .ˇ5ekla mi,že mi alespoň podráždí hrdlo,ale nic se neděje.Už jsem hotová,unavená a nervózní,všechno mě bolí.V pondělí už jdu na vyšetření do nemocnice,u mojí mudry jsem byla dnes naposledy,takže teď už budu mít ko jen v nemocnici.Jak se zdá,tak NA MĚ KOKTEJL VůBEC NEZABRAL,ANI MĚ "NENAČAL" 😢 .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak Kaleilah moc a moc gratuluji k mimču a přeji jim jen to nejlepší do života 🙂 .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Holky,neznáte ještě nějaký jiný způsob,jak si vyvolat porod??? 😖 😒 🙄

bocinka
11. lis 2009

Dneska nějak mrtvo tady, ne??? 😒

Leni, jeee, to je škoda, že nic... ☹ Věřím Ti, že už je z toho člověk zbitej jak psychicky, tak fyzicky... 🤐
Na porod je mimo sexu, dobrá taky manuální práce, od vytírání, nošení věcí, umývání oken, rychlá chůže, schody... 😒 Jiný recept, jako takový neznám... 😒 Holkyod nás, ale nejvíc běhali po schodech....

vanitka
11. lis 2009

lenises, mne poradila dula nuchat spoteneho partnera 😀 ze to je pradavna chemia

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru