Nesouměrné otoky kotníků ve 34tt

nik123456
22. dub 2019

Ahoj holky včera sem si všimla ze mám kotnik jal bambulku jeden více natekly jak druhy dneska po ránu je to trochu lepší levá noha mi přijde ze splaskla docela hezky práva splaskla jen trochu Mate taky některá jednu nohu oteklou více jak druhou ? Na kontrolu jdu 2.5 tak snad to do té doby vydrží a nemusím se znepokojovat

alterego
22. dub 2019

@nik123456 Moc ti neporadím, jen napíšu vlastní zkušenost. Otok pravé nohy (kotník a hlavně nárt)se u mě objevil na přelomu 34 a 35tt. Od svého gynekologa jsem už byla propuštěná, kontrolu jsem měla mít až v 37tt týdnu v nemocnici. Říkala jsem si, že počkám až na kontrolu do nemocnice... No, rodila jsem v 36tt císařem, hned druhý den jsem měla strašně oteklé obě nohy. Byl mi na to doporučen zvýšený příjem bílkovin (kvalitní šunka a jogurty). Otoky mi poměrně rychle zmizely, ale ta pravá noha stále nevypadala ani cca rok po porodu jako levá. Doktor mi řekl, že je to tím, že jsem spala v těhotenství na pravém boku, kdy mi dítě leželo na cévách, které zásobují končetiny (na doporučovaném levém boku jsem spát nemohla, malá v břiše hned začala kopat). Po roce a půl byla noha úplně v pořádku. Pokud z toho máš obavy, tak doktorovi zavolej, nebo se tam stav dřív, než toho 2.5. 😉

sister05
22. dub 2019

Holky, jsem sice jen ve 26tt nicméně svoje kotníky téměř neznám. Jednou za čas se potkáme, nicméně běžně mám místo nich dvě boule, levou větší než pravou. Občas oteče i nárt. U mě je to dané dispozičně, TK i moc je ok. Prostě jsem vyfasovala Detralex 2tbl ráno, koupila kompresní podkolenky a co to jde, strikam haksny hore. Ta boule je ten kotník. To jen pro představu. Dnes jen boule místo kotníku, takže dobrý den 👍😂😂😂😂

miba10
22. dub 2019

Zkus si dojít k obvodní. Tohle jsem měla v prvním tehu a obvodní mě hned hnala na krev a cévní, protože měla podezření na embolii, což se prý může stát když otece jen jedna noha. Jinak si kup kompresní punčochy nebo podkolenky nebo ty vyšší co mají i v nemocnici. Docela to pomáhá

nik123456
autor
25. dub 2019

Holky a mívala jste také třeba jednu nohu více oteklou jak druhou ??? A na dotek to bylo citlivé bolestivé ta jedna noha ,?

nik123456
autor
25. dub 2019

@sister05 ty blaho to mas dost otekle takže taky mivas jednu více oteklou jak druhou a je to v pořádku ? A nebolí té nějaké místo na dotek třeba ? Mě prave jo

miba10
25. dub 2019

@nik123456 já, ale až na tu citlivost. Raději si s tím dojdi k dr. Může to znacit cokoliv od embolie po preeklampsii.

sister05
25. dub 2019

@nik123456 bolí mě jen lýtka. Nosím kompresjy, ale teď jsou rozflakane tak jdu dnes pro nové, jinak Detralex dvě tablety ráno. Mám nadváhu obecně, cca 40kg, když zhubnu nebo pravidelně cvičím, je to dobrý. To teď nemůžu 😂 např dnes mám oba vnější kotníky děsně velký a jediný omezení je , když si vezmu ponožky, tak se to vlastně nad kotníky zaškrtí a otečou i nárty. Chodím teď bez ponožek a plánuju se zeptat v těch zdrav.potrebach na nějaké bez gumiček

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru