Opakovaný test na cukrovku u jiného dr. Byly jste někdo na dvou různých testech?

anirij332
18. pro 2019

Ahoj holky, v pondělí jsem byla na testu na cukrovku, ale paní sestřička neprovedla test úplně správně, takže výsledný vyšly mírně zvýšené (krev se měla brát po 2 hodinách, ale brala po hodině a půl) a poslala mě na diabetologii. Tam navrhli test zopakovat u nich. Jenže, v pondělí mi po tom testu bylo dobře, nebylo mi vůbec nic, mohla jsem normálně fungovat. Ale mám strach, že teď jak to bude jiné, tak mi zle bude :D byla jste taky některá na 2 různých testech a po jednom vám špatně bylo a po druhém ne? Potřebuju uklidnit :D

fatal_error
18. pro 2019

@anirij332 klidne bych bejt tebou na tu diabetologii sla, tam to nepohnojej, maj vic zkusenosti.
ja sla na ogtt na diabetologii rovnou, na gynde jsem to podstoupit odmitla, protoze to delaj blbe opacnym smerem - smerem k lepsim vysledkum a to tak, ze vsechny 3 vzorky krve posilaj do externi laborky spolecne po skonceni testu a ty se mezitim znehodnoti, klesne v nich hladina glukozy (klesa v odebranych vzorcich o 5-7% za hodinu, proto se vzorky musi zpracovat HNED a ne pak nekam hromadne vozit...). na diabetologii a doma lacna glykemie v tu dobu 5,5 nebo 5,6, kdezto na gynde 4,7 -> vysledek falesne v poradku, pritom ted uz davno zeru 1500mg metforminu. jit na ogtt me gynde, tak me nezachyti, proklouznu a mimcu se mohlo neco stat. :(

takze za me - na spouste gynekologii vychazej nesmysly a to obema smery, podle toho, kde delaj chybu.
tak to holt jeste jednou vydrzis a budes mit klid a jistotu, ze je vysledek spravny i za cenu, ze ti treba bude trosku blbe, coz pravdepodobne nebude.

misamisenka
18. pro 2019

Já na tom už byla pětkrát na třech různých místech, protože v případě těhotenské cukrovky se pak musí i cca rok po porodu. Nejhorší byl začátek posledního testu, protože ten mi dělali už v prvním trimestru. Nejlepší mi přijde, když je tam se s kým bavit. To mi pak ani blbě není a rychle to uteče. Dvě z toho byla odběrová místa v Brně, poslední diabetologie v Břeclavi. Na každém je trochu jiný přístup, různé pohodlí při čekání, někde je na to třeba oddělená čekárna a pohodlná křešílka. Třeba v Břeclavi na diabetologii dělají to, že před každým odběrem chtějí i nový vzorek moči, o čemž jsem jinde neslyšela.

ariadna12
18. pro 2019

Byla jsem na testech v Podoli, po konzultaci s jejich diabetelozkou, vse se dalo snest, bylo mi lehce nevolno, ale slo to prezit.

anirij332
autor
18. pro 2019

No ja jsem na výsledky zvědavá, spíš mi jde o to jestli někomu bylo na jednom špatně a na druhým dobře a nebo obráceně... Test odmítnout nechci, v žádným případě a jsem ráda, že to udělají přímo na diabetologii, jen bych ráda věděla, na co se připravit

hezz17
18. pro 2019

Ty kokso to je zase úprava nadpisu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

anirij332
autor
18. pro 2019

@hezz17 Ježíši tak teď jsem jak idiot...proč to psát jednoduše když to jde složitě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru