Poloha miminka. Někdo podobně?

lienka159
19. čer 2023

Ahoj holky ,

Som v 34+6tt ,prvorodicka.
Neni mi uplne jasna poloha miminka,podla dopleru a škitavky ma hlavku dolu ,ale pride mi ze ma zada,nebo ritku v levo,resp sa prevaluje kolem pupiku ,ale kopance citim v levo.
Kopance citim spise dolu.
Pride mi ,ze prava strana brucha “nevyuzita”.
Maly ste to nekto tak????

kosi_cek
19. čer 2023

tak má možná zádíčka vpravo, protože to moje má taky vpravo a na té straně taky nic moc necítím, max tlak pod žebry, jak se tam prdelí. V průkazce mám PPHL II

lienka159
autor
19. čer 2023

@kosi_cek uvidim , stvrtok mam kontrolu co povie lekarka

emillyhk
19. čer 2023

Já měla syna víceméně celé těhotenství narvaného vpravo (i to břicho jsem měla většinu času křivé), kopal jakoby doprostřed. Ke konci těhotenství jak už měl málo místa, tak se to nějak srovnalo a prostě se tam poskládal. Ale dělohu mám prý nakloněnou do prava, tak možná to bylo tím 🤷‍♀️

lienka159
autor
19. čer 2023

@emillyhk a porod bol v poradku?

emillyhk
19. čer 2023

@lienka159 Porod byl vyvolávaný, synovi se moc nechtělo. U příjmu to doktor vysvětloval medikovi zhruba tak, že syn je nedotočený - hlavou byl sice dolů, ale aby se narodil zádama nahoru (obličej dolů), tak se musel otočit během porodu kolem osy skoro o celých 360° (prý většinou miminka rotují jedním směrem). Já strávila většinu času během první doby porodní i během samotného porodu na pravém boku, jakákoli jiná poloha nešla, to jsem se bolestí nemohla ani pohnout, natož prodýchávat kontrakce. Na boku se dalo vydržet. Na poslední tři zatlačení už jsem šla na záda, protože na boku jsem nebyla schopná držet tu levou nohu ve správné pozici, abych malému nebránila v cestě ven. Takže podle mě to spolu souviselo. Ale nechci tě děsit porodníma historkama, jenom tím chci říct, že se u mě sešlo víc faktorů, proč to pro malého nebyla žádná sranda, dostat se ven. Za necelých 6 hodin toho musel zvládnout celkem dost. 😄 Jinak ona ta nakloněná děloha prý bývá problém u početí, u porodu už potom ne. 😊

lienka159
autor
19. čer 2023

@emillyhk moc dakujem za odpoved,stvrtok ma caka prehliadka tak uvidime jak na tom mala je

emillyhk
19. čer 2023

@lienka159 Určitě bude všechno v pořádku 😊🍀

lenerka1
19. čer 2023

Ano taky jsem měla na jedné straně zádíčka a na druhé "prázdno" . Ono se to miminko během kontrakci srovná, hlavně že má hlavičku dole. Porod téměř bezbolestná rychlovka, že malá byla málem ve výtahu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru