Pomohl Vám Hamiltonův hmat?

saries
1. zář 2016

Ahoj holky prosím o Vaše nazory jsem ve 38tt jsem NA Prst otevřená, čípek je měkký 1.5cm dlouhý, něco přímé ale nevím co :D, malá náléhá hlavičkou doktorka jí už normálně cítila. Domluvili jsme se že přiští týden pokud se to nerozjede samo mi udělá Hemilton s tím že když to pojistíme nechráněným sexem mělo by to jít s takovým nalezem uplně jako po másle. Máte některá s Hemiltonem zkušenost? 🙂

lv
1. zář 2016

pokud už je to nachystané, většinou pomůže - hamilton v poledne udělali na poradně, už odtamtud jsem jela z kontrakcemi, malými, v 6 se vyráželo do porodnice, 21.20 Evelínka na světě

alicam
1. zář 2016

Je to umelý zásah do porodu, radšej by som počkala kým sa všetko rozbehne samo.. + termín porodu je odhadovaný a normálne tehotenstvo trvá 38-42 týždňov.. všetko má svoj čas..

adypro
1. zář 2016

Já bych si teda osobně Hamiltona odpustila, pokud opravdu není nějaký vážnější důvod, proč by se mimčo mělo narodit dřív. Nechala bych to na přírodě.

saries
autor
1. zář 2016

Holky já to chápu ne každý je pro tento zákrok, ale tento přispěvek jsem psala kvůli tomu aby mi sem napsali ti co s tím mají zkušenost ne ty které to odsuzují 🙂

vojtisek2007
1. zář 2016

@saries mě ho udělal můj dr u dcery po prvním termínu, kdy jsem byla otevřená na nějakých 5 cm, hlavička naléhala taky, za mě to teda bylo dost nepříjemný, dostavily se kontrakce (asi po dvou hodinách) ,který jsem chtěla podpořit teplou vanou, ale během tří/čtyř hodiny zase odezněly...takže mě nepomohl

lajla
1. zář 2016

@saries podle mě nejste připravena, 1cm otevřená, 1.5 cm čípek ...tak jsem chodila od 34 tt a rodila v termínu
Pomohl až když jsem byla otevřena víc a prakticky čípek spotřebován
Tady bych to ještě nehrotila

23363
1. zář 2016

Mně ho dělali v 37+5 kvůli těhotenské cukrovce. Jak jsem byla otevřená nebo tak netuším. Je to nepříjemné, ale dle mého zubař je horší. Udělali mi ho ráno v 10:00. Od 12:00 slaboulinké kontrakce co dvě minuty. Postupně sílíly. Od 23:00 už byly fakt znatelné. 🙂 v 7:00 se narodila malá.

nikoulinka
1. zář 2016

Ja to mela podobne jako ty. Take otevřena na 1cm a maly nalehal... Ja už ale prenasela. Na prvním stacionari mi udelali Hamiltona... Pro me nepříjemný pocit a hlavně, ani to s malým nehlo :D chodila jsem na poradnu ještě týden. Az pak, když mi doktor pohrozil, ze pokud me to do dvou dni nechytne, tak půjdu na vyvolani, jsem z toho stresu začala v noci rodit :D

patrusa
1. zář 2016

@saries pockala bych do terminu, je zbytecne zasahovat do toho 2 tydny predem. Ja si nechala udelat hamiltona 3 dny po terminu a do 9 hodin po se mi rozjel porod

latulipe1
2. zář 2016

Mozna ze pomohl, ale delali mi ho az par dni po terminu a maly se narodil za dalsi dva dny potom.. Takhle bzro bych si ho nenechala delat

saries
autor
2. zář 2016

@vojtisek2007 juuu na 5cm? 🙂 Mužu vědět teda jak rychlej byl pak porod jak k tomu došlo to musel být teda bleskový porod 😀

jijanka
2. zář 2016

Mně to teda nepomohlo, malý měl termín 6.3., nakonec jsem 9.3. šla na vyvolání (to už bych taky nešla) a nakonec CS. Proč ti to chtějí dělat tak brzy?

pav_la
2. zář 2016

@saries Mně pomohl. Dr. mi ho udělal, když jsem byla 39+2. Hamilton proveden ve 14 hod., v 18 hod. jsem začala cítit, že se něco začíná dít, ve 22 hod. přišly kontrakce a ve 23:40 byl malý na světě. Hmat nebyl vůbec bolestivý, jen trochu nepříjemný, ale ne víc, než běžná prohlídka. Ani jsem po něm nešpinila.

laisobel
2. zář 2016

No jde i o odhad vahy mimca a tak.. Svagrova mela vse v pohode a otevrena na prst byla skoro dva tydny, z toho 10 dni prenasela a mala mela odhad pres 4kg a Hamilton pomohl.
Zalezi na tobe jestli si do porodu nechas zasahovat nebo ne. Ja myslim ze je brzo na to aby ti do porodu zasahovali. Ale urcite zalezi i na dalsich fakforech tveho zdravotniho stavu a stavu miminka.
Kazdopadne bych konzultovala s doktorkou....

vojtisek2007
2. zář 2016

@saries no vzhledem k tomu, že už to bylo třetí dítko, byla jsem otevřená už od nějakýho 7mýho měsíce, rodila jsem skoro měsíc po termínu a 15-20minut asi tak....a jinak porod se mi sám nerozjel, museli mi prasknout plodovku, ale to už jsem byla otevřená na 9cm,čípek spotřebovaný....

korunka23
2. zář 2016

Ted v pondělí jsem měla naprosto stejný nález jako ty . Byla jsem 40+1 a Dr mi ho nabídla. Nebolelo vubec ale vidíš , je pátek a ja stále 2v1☺️ Sex a nic nezabírá. Jen jsem po něm měla spineni a trochu hlenu, ale nic se neděje. V pondělí mam další kontrolu s budem resit vyvolání 😖

hanuullka
2. zář 2016

Hamiltona mi udělali 3 den přenášení, na mou žádost, doktorka jen řekla, uvidíme až jak bude vše připraveno, připraveno bylo paradne, tak ho provedla a vůbec nic jsem necítila, doma jsem se dvě hodky prospala a pak se rozjel porod, otevřena jsem byla za 4 hodiny, porod rychlý🙂

korunka23
2. zář 2016

Možná zabere pokud je opravdu vse připraveno. U me zřejmě stále není .

bervidova
2. zář 2016

Poprvé 39+3 a nic se nestalo, za týden na kontrole mi ho primářka udělala znovu a už za dvě hodiny jsem začala cítit první kontrakce, večer byl syn na světě. Ale byla jsem 40+3, vše asi již nachystané.

saries
autor
3. zář 2016

Tak já měla těhotenstvi fakt celkem na prd porad nejaky problem 2x nemocnice... :-/ takže už bych to ráda měla zasebou myslim že 39+2 není brzo.... Doktorka mi to sama narhla a samozdrejme neodmítnu pokud se to muže trošku urychlit a pokud to tam ještě připraveno není tak to prostě jen nevyjde 🙂 Nevidím na tom nic strašného 🙂

lajla
3. zář 2016

@saries strašného určitě ne...ale bacha na to .. vyvolávané porody velmi.casto končí císařem...do nemocnice jezdí dnes už každá druhá, ja tam.taky byla pečená vařená... kolikrát jsem si tam polezela
Posledního mi museli vyvolat, během porodu mu začly padat ozvy ,rodila jsem akutně s primářem na 5 cm, kyslík na puse...kdybych nerodila po 4 musel by jít císařem...
Vyvolávané porody nejsou nic moc, Radim když se mu daří dobře...nechte to přírodě a na miminku... každopádně je to Vaše věc...

saries
autor
3. zář 2016

@lajla Děkuji 🙂 Jeste si to poradne promyslím teda je fakt ze s první dcerou jsme sice prenášela 3 dny, tehotenství naprosto bezproblémové a od prasknutí ody byla za 4 hod na světě od první kontrakce to byli 3 hodiny a to jsem byla jak jsem dojela do nemocnice jeste zavrena a všichni říkali že porodím až druhý den a semlelo se to strašně rychle... Je to těžké někdo píše jak mu hemilton pomohl a bylo to rychle nekdo ma špatnou zkušenost kdo ví čím to je 🙂

lajla
3. zář 2016

@saries oni kolikrát dr dělají Hamiltony při nálezu který ještě není k porodu, jen aby to měli za sebou...mi tak připadá,pokud nejsou komplikace...nechte to na dítěti, a kdyby byly tak stejně povedou porod jinak...tabletky..
Už bych do něj nesla

korunka23
3. zář 2016

V pondělí další kontrola a požádám o nej znovu . Nechci rodit vyvolavackou 😖 jinak středa pro me bude 41+3 a to je pry pro ne důvod .

saries
autor
3. zář 2016

@korunka23 jej to uz je fakt trapeni co tak dlouho prenaset to věřím :-/

lizatko2
3. zář 2016

Me ho delali 36+6(kvuli tlaku) k porodu vae nachystane( cipek zadny,otevrena na prst, hlavicka naleha), a po 3 dnech nic. Odesla mi hlenova zatka a jinak nic se nedeje. Je to asi hodne individualni

korunka23
3. zář 2016

@saries štve me to. Porodní plán dle mých představ , chci vydržet v pohodlí domova atd jak začne porod a misto toho vse umele a ještě to muže skončit CS , jak uz to částo bývá. Ach jo

lajla
3. zář 2016

@korunka23 tady spíš budou volit tabletky na uzrání čípku...to už Hamiltona asi dělat nebudou předpokládám...mám kamarádku taky týden po...taky čeká marně😉 a to rodí potřetí,absolutne nepřipravená...

danissa
3. zář 2016

Mě tedy pomohl 🙂 Přenášela jsem 6 dní, otevřená na 2 prsty. Hamiltona udělali cca ve 13 hod a slabé kontrakce jsem začala cítit asi v 18 hod a syn se pak hladce narodil ve 23 hod. Rodila jsem tedy po třetí 😉 Jo a ten Hamilton me teda nebolel, jen jsem cítila tlak.

korunka23
3. zář 2016

@lajla taky rodim po treti , a opet nepripravena. První dvě šli na termín přirozene. Vse se rozjelo. A slecinka si dává na cas 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru