Příprava na porod?

pehule
6. led 2019

Ahoj holky, jsem 39+1 a jde o třetí porod. První syn narozen 39.tt porod vyvoláván, 4120g. Po dvou letech druhý syn, porod přesně na termín 4600g. Nyní po 8letech třetí syn 🙂) a já si absolutně nic nepamatuji! 🙂 už je mi pár dní poměrně zle, do toho rýmička... Ale dnes jsem totálně KO. Je mi zle od žaludku, malý se celý večer mele, teď ráno pohyby zřetelné, hlavička naleha hodně nízko. Zatím jen poslíčky. Já jsem šíleně unavená, mám oteklé nohy i ruce, bolí mě hlava jako po flamu 🙂 ty nohy bych si nejradši usekla. Malinko bolest v podbřišku ale nic fatalniho tak nevím zda jet jen pro kontrolu nebo počkat.... U obou kluků jsem tohle neměla. Kontrola u doktora ve středu a monitor, tlak atd. Vše v pořádku. Malý má být též větší. Někdo podobné zkušenosti a porod po,, delší" době? Případně i jak dlouho trval? Děkuji moc 🙂

fly80
6. led 2019

Jestli máš oteklé ruce a nohy a navíc tě bolí hlava, byť tebou jedu, ať se na tebe podívají. Může to být tlak a to je dost nebezpečné!

misicka1988
6. led 2019

Já měla 3 porod 11a půl roku od druhého. Jako ke konci nic moc, tvrdlo mi hrozně břicho při chůzi, stydká kost a kyčle bolely neuvěřitelně. Už jsem se modlila ať porodím. Poslíčky jsem měla tak 3 týdny před porodem, ale nic brutálního. Jednou už jsem myslela že to je ONO, ale teplá vana mi je rozehnala. Nakonec jsem rodila 41+1, dcera měla 3740g. Porod byl poměrně rychlý - 7a půl hodiny od drobných kontrací. Do porodnice jsme přijeli v 9 ráno ( akorát když chtěl muž zaparkovat, praskla mi v autě voda 😁 ) . Dcerka se narodila ve 13:10. Brutální (ale fakt brutální ) kontrakce jsem začala mít až po vyšetření, cca od 10:30. Takže poměrně rychlé, ale o to bolestivější. Žadonila jsem o epidurál, ale nedostala 😁 Trochu jsem měla pocit že mě tam brali jako "mazáka", ale já si tak vůbec nepřipadala 😁 Přeji rychlý porod, a zdravé miminko 😉

pehule
autor
6. led 2019

@fly80 asi radši ano. Jsem právě taková malatná když vstanu, pak s ulehnutím je to zase lepší. Ale jistota je jistota.

pehule
autor
6. led 2019

@misicka1988 já jsem si právě také říkala, že už jsem přece rodila tak vím 🙂 a ono houby. Oba kluci byli venku za 4 h. Ale teď mám pocit, že se tomu našemu chlapákovi z toho jeho apartmánu jen tak chtít nebude 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru