Příprava na porod. Jak jste se připravovaly vy?

lenda93
14. dub 2021

Ahoj holky, jak jste se připravovali na porod? Já jsem asi ve 20tt byla do toho děsně ponořena a hledala různý věci, teď mám za 3 týdny rodit a do ničeho takovyho se mi nechce 😂

janinasm
14. dub 2021

@lenda93 já se nepřipravuju nijak. Tašku teda mám připravenou, ale to je tak všechno. Sedím tu a cpu se protože mám z porodu strach. Porodnici mám daleko, takže to mě trochu stresuje. Teď co když to na mě přijde když zrovna chlap bude v práci? Což je asi tak hodina a půl daleko.... Nechci volat sanitu a umírat bolesti před sanitakem. Navíc když si představím ty porodní bolesti při minulém porodu, a to byl prý ukázkový porod, tak se mi dělá šoufl a říkám si jestli to ještě jednou dám..... Pak si říkám, že když mi praskne plodová voda, tak ze i s vložkou určitě do nemocnice přijedu celá mokrá a bude to potupny. Pak klystyr, to bude ještě větší bolest než jen bolesti z kontrakci......Takže za mě nic pozitivního. Promiň.😀

mamikry
14. dub 2021

@lenda93 Jediné, co jsem před porodem dělala a mám v plánu zase, je nácvik dýchání, jinak jsem se nebudu připravovat nijak. Čím méně na to myslím, tím víc jsem v pohodě psychicky. Jak se začnu zaobírat porodem, začnu si uvědomovat, co mě čeká, a upadám do deprese 😉. Takhle se zatím docela těším.

klokanka31
14. dub 2021

@lenda93 Já se nepřipravovala nijak 🙂

agneska7
14. dub 2021

Já jen piju maliník na zbytek prdím , mám doma sice aniball z předchozího těhu ale ani trochu se mi do něj nechce , porodu se děsim asi stejně jako píše paní v prvním příspěvku 😂 a to budu rodit po třetí ..... Do porodu zbývá cca 25 dní ale chtěla bych to mít už za sebou nevidím na tom nic krásného pro mě je to peklo 🙈

ema90
14. dub 2021

@lenda93 Jsem v 33tt s dvojcaty, takze uz se to blizi a nepripravuju se nijak, jsem uplne v klidu 😀 Proste nejak jit ven musi, takze me to stejne nemine, tim padem se nehodlam nervovat 🤷🏼‍♀️🙃

janinasm
14. dub 2021

@ema90 Toto je dobrý přístup! Pokusím se to tak brát taky ale zkouším to mě začátku těhotenství, takže to asi nemá smysl zkoušet znova, co?😀

mamikry
14. dub 2021

@janinasm Nechte si místo klystýru napsat od doktora salinické klysma. U nás v porodnici ho přímo doporučují. Myslím, že se jmenuje Baxter. Když jsem rodila naposled, tak jsem měla taky, ale tenkrát se prodával Yal gel. Nepříjemné to vůbec nebylo. Některé maminky si ho prý zavedly i samy doma, když to stihly, aby nemusely pak na sále.

ema90
14. dub 2021

@janinasm Nejak nerozumim 🤔😀

janinasm
14. dub 2021

@ema90 no jako že se tím nehodláte nervovát protože nějak ven musí😀 zkusím si to pořád opakovat dokola a třeba se tím taky přestanu nervovát😀

janinasm
14. dub 2021

@mamikry to slyším poprvé? Jak to funguje? To je nějaký typ projímadla?

agneska7
14. dub 2021

@mamikry a nebo prý jen obyčejný glycerinovy čípek,,,, a nebo bude prostě bobek no 😁
@janinasm

mamikry
14. dub 2021

@janinasm Nevím, jak ten Baxter, ale ten Yal gel byl v nějaké tubičce, zavedl se normálně spodem jako klystýr, ale nebylo to nějak nepříjemné. Chvilku se musí podržet a pak se jdete vyprázdnit.

ema90
14. dub 2021

@janinasm Ajo 😀 No, tak ja nevim co me ceka, budu rodit poprve, ale urcite se nenechavam nicim ovlivnit, zadny hruzostrasny pribehy z porodu se mnou absolutne nic nedelaji.
Mam od zacatku tehotenstvi nastaveny v hlave to, ze vse bude v poradku, snazim se myslet pozitivne (abych se z tech dvojcat nezblaznila) a proste verim tomu, ze to bude v pohode 😀

mamikry
14. dub 2021

@ema90 Tak to je úplně nejlepší přístup! Přesně takhle jsem šla k prvnímu porodu a teď jsem taky vcelku pozitivně naladěná. On mozek stejně v určitou chvíli porodu přepne a člověk to má jak v mlze celé.

ema90
14. dub 2021

@mamikry No ja si prave rikam proc bych se mela nervovat necim, co moc ovlivnit nemuzu? Dyt kazdej porod je uplne jinej, k cemu mi bude nejaky spravny dychani. Myslim, ze v tech nejhorsich bolestech si na nejaky pos*any dychani ani nevzpomenu 😂
Nejak to proste zvladnem, ja sobe a miminkum verim 😊

mamikry
14. dub 2021

@ema90 Tak dýchání je třeba jediná věc, o které jsem si před prvním porodem četla, a na konci se hodilo. Na druhou stranu si ale myslím, že to byla spíš zásluha těla, než toho, že bych se na to sama soustředila. Mnohem důležitější mi třeba zpětně přišlo to, že jsem si načetla o správné technice kojení.

ema90
14. dub 2021

@mamikry Jj, kojeni je uz vec druha 😊 Ja mluvim ciste jen o tom kdy musim porodit 😀
Kojit urcite chci, tam takhle laxni nejsem, ze by mi to bylo jedno 😊

mamikry
14. dub 2021

@ema90 Však u dvojčat už je to vyšší dívčí 😀

ema90
14. dub 2021

@mamikry No jsem zvedava 😀 A ja se vlastne na porod tesim. Maminky co uz rodily se asi musi mlatit do hlavy a smat se mi, jak jsem naivni. Ale ja fakt nehodlam jit do porodnice uz predem vystresovana a hystericka 😀

klokanka31
14. dub 2021

@ema90 Nemá cenu se nervovat a děsit se, já navíc věřím že to je dost i o té hlavě. Když to někdo bere s klidem, tak to v klidu bude...

mamikry
14. dub 2021

@ema90 Já to chápu. Já budu přirozeně (snad) rodit teď podruhé a těším se taky, ač vím, do čeho jdu.

lenerka1
14. dub 2021

Tak každému pomáhá něco jiného. Někdo si rád studuje a je připraven, někdo to nechává osudu, protože dokáže improvizovat a přípravy ho jen děsí. Netrápila bych se tím a dala na instinkt. Já jsem spíš studovala a trénovala relaxační techniky, dýchání podle hypnoporodu (vždycky jsem u nácviku usla 🙂 ), poctivě jsem pila maliník, chroustala lněné semínko a zhltla 5 datlí denně. U prvního jsem i cvičila s anibalem, u druhého už jen sem tam (nechtělo se mi). První porod byl pohodový, rychlý, klystýr nebyl třeba, tělo se očistilo samo ještě doma, kontrakce jsem cítila, ale nepopsala bych to jako bolest. Hodně mě zaskočil pocit, že si tělo dělá něco samo, co nedokážu ovládat. Druhý byl prakticky bezbolestný, do prasknutí vody na 8cm jsem tvrdila, že žádné kontrakce nemám, pak už šly aspoň rozeznat, tak jsem malé mohla pomáhat cíleným dýcháním, klystýr opět nebyl a malá si vykoukla sama bez jediného zatlačení. Na porody jsem se těšila, u prvního trochu obavy z neznáma, u druhého už na plno, protože jsem věděla, že migréna je pro mě horší 🙂 Ještě na sále jsem muže ukecávala, že chci třetí 😀 Takže @ema90 nejsi naivní 😉

fly80
14. dub 2021

já pila maliník každý večer a jedla pět dalí. vůbec nevím jestli to bylo k něčemu, ale druhá dcerka se narodila za třičtvrtě hodiny od první kontrakce. první porod jsem nedelala nic a rodila jsem dlouho a hodně bolestivě. moc si to ani nepamatuju.

elyey
15. dub 2021

Já se nepřipravovala vůbec a najednou jsem byla v porodnici :D

veru181
15. dub 2021

Já se snažila trošku něco načíst, hlavně ohledně pozitivního přístupu, ale v reálu mi to moc nepomohlo 😀. Taky na porod nevzpomínám jako na něco úžasného, ačkoli jsem ho objektivně měla rychlý, bezproblémový, v příjemném prostředí. Ale zase když na něj myslím teď, vybavují se mi hlavně ty hezké vzpomínky na první chvíle s miminkem 🙂. Co se týče klystýru, nepřišel mi nijak hrozný, nijak to nebolelo a spíš pak byla děsná ta kombinace s kontrakcemi.

svorly
15. dub 2021

Za mě se na to moc připravit nedá, obzvlášť u prvorodiček když neví jaká ta bolest je 😄 chystám se akorát pít maliník a koupím masážní olej na bedra. U prvního porodu jsem měla křížový bolesti a předpokládám, že budou i u druhýho.

ckei
15. dub 2021

@lenda93 nijak. Ale opravdu doslova a do písmene nijak 🙂 A porod trval do hodiny, takže pohoda 🙂 A mimochodem, na porod jsem se celou dobu strašně těšila 🙂

jednaholkaa
15. dub 2021

@lenda93 Ja myslim, ze Anibal byl fajn. Jinak asi veskere cteni zbytecne.. Taky jsem pila odvar ze lneneho seminka, malinik a jedla datla. Jestli neco z toho pomohlo tezko rict, pac jsem nakonec rodila vyvolavane a byla to teda bolest silena, diky bohu za epidural a zdravotni personal ktery odolal memu skemrani o cisare a ja nakonec porodila prirozene 🙂) Ale na co jsem se spi mela pripravit bylo to co se delo potom.. manipulace s miminkem apod.. Drzim palce 👍🏻

pepickovapavlinka
19. dub 2021

Já se teda nepřipravovala nijak protože z vlastní zkušenosti ,,Člověk míní život mění.’’ Takže jediné co tak aby bylo mimčo hlavou dolů a dál už to záleží na přírodě.Jediné co tak bych chtěla aby mi konečně sama praskla voda 😁Je to asi divné přání,ale ani u jednoho ze 3 dětí (z toho první šlo akutní sekcí)mi nepraskla.Jinak se na porod těším už hrozně moc hlavně na tu naši princeznu

odula
19. dub 2021

@lenda93 neboj, vono tě to ponoří samo... :D muheheheh

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru