Půjde obrat zevními hmaty při placentě na přední stěně?

no_title
21. čer 2017

Zdravím všechny,
jsem nyní 30.tt a miminko je stále otočeno koncem pánevním. Mám pocit, že je to lenoch nebo tvrdohlavec, už od 24. týdne je jeho oblíbená pozice koncem pánevním natlačený na pravé straně. Nicméně umí se navalit i na levou stranu, když chce, ale to nedělá moc často. Samozřejmě zkouším i nějaké cviky, ale otočit se zatím neotočil, sice reaguje, kope, přesune se třeba na tu levou stranu, ale otočení bohužel ne.
Koncem pánevním bohužel rodit nemůžu z důvodu neurologické nemoci (i porod hlavičkou bude pro mě náročnější), ale císaře fakt nechci. Opravdu jsem se moc těšila na přirozený porod ☹. Anatomií by to být nemělo, plodové vody mám dost a zatím je malý (1200 g), tak by teoreticky neměla vadit ani krátká pupeční šňůra (ale to asi nebude, když se může otočit, byť špatným směrem), pánev mám taky dost širokou, takže v tom to nejspíš není. Jediná komplikace je, že mám placentu na přední stěně. Tedy na utz ve 20.tt byla na přední stěně. Nemám zkušenost, zda se může placenta ještě otočit/posunout. Každopádně, pokud tak zůstane, ráda bych zkusila obrat zevními hmaty, ale nevím, jestli to kvůli té placentě půjde. Nemáte někdo zkušenost?

hz
21. čer 2017

Ahojo radu nemam. Ale je zde skupinka Prirozeny orod, tak se poptej tam. preji porod dle tvych prani..

no_title
autor
21. čer 2017

@hz díky 🙂

mamkagabka
21. čer 2017

Ahoj, ja mám tiež placentu na prednej strane a bola som na obrate a lekár nevravel nič že by to bol problém 🙂 - placenta pri obrate nezohráva rolu (myslím to, či je na prednej alebo zadnej strane 🙂 tak budem držať palce

no_title
autor
21. čer 2017

@mamkagabka úžasné, díky 🙂 tohle mě moc uklidnilo. A co obrat, povedl se?

mamkagabka
21. čer 2017

@no_title žiaľ u mňa nie ☹ ale ja mám málo plodovej vody tak preto, ale ak jej máš dosť tak sa neboj a k tomu, ešte máš kopu času, ono sa otočí neboj 😉

lenickakl
22. čer 2017

Ja nemam zkusenosti otocenim, ale maly byl KP uz nekdy od 21. nebo 22. tydne a otocil se az nekdy 35+6 sam, kdyz uz jsem byla smirena s cisarem. Takze ve 30. tydnu mas urcite jeste nadeji. Placentu jsem mela taky na predni stene.

agnes2ivory
22. čer 2017

Ja jsem taky mela placentu vpredu a maly byl jeste nekdy kolem 36tt v poloze pricne - zadama dolu. Pak se otocil. Jeste mas cas! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru