Screeneng ve 3. trimestru

lucievaneska
13. dub 2019

Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti ohledně screenengu ve 3. trimestru. Jsem teď v 32tt. Zatím vše zvládám jen beru magnesium na tvrdnuti bříška.. Byla jsem v 1. i 2. v centru prenatalni diagnostiky v Brně na Veveří první výsledky o.k. až na lehce snížený jeden hormon avšak s negativním výsledkem, druhý screeneng také vše v pořádku a na 3. mě gynekoložka řekla že není potřeba že už vše zvládneme u ní. No v podstatě miminko přeměřila a řekla přibližnou váhu a vzali mi krev. Myslíte že se tam mám i přesto objednat? Jen tak pro jistotu přece jen mají t lepší ultrazvuk a vše lépe přeměří... Jak jste na tom byli vy?

queenmk
13. dub 2019

@lucievaneska U nas se to tez tak dela. Na prvni dva se posila do Prenatalu, 3. u lekare. Beru to jako dostacujici. Prvni dva jsou nejdulezitejsi pro zachyt vyvojovych vad. U tretiho se uz jen kontroluje, jestli mimi dobre prospiva. Pokud je vse v poradku, neni duvod chodit nekam jinam.

leniczka23
13. dub 2019

@lucievaneska Stejne jako ty..prvni dva v gennetu a posledni u sveho gyn..je to talhle o.k.😊

urtica
13. dub 2019

Oba 3. screeningy jsem absolvovala u svého gynekologa...v podstatě bych ani nevěděla, že jde o screening, kdyby mi to neřekl, byl to jen trochu podrobnější ultrazvuk...

leymea
13. dub 2019

Tez, prvni dva na genetice a posledni mi delala moje gynekolozka 🙂

garfulka78
13. dub 2019

@lucievaneska Ja jsem mela prvni dva na genetice a na treti jsem sla do porodnice, kde jsem rodila. Myslim, ze jsem mela vysetreni vic nez se dela, ale to bylo asi kvuli veku nad 35 let moje doktorka pro jistotu honi kazdeho po vysetrenich, aby mela klid.

lucievaneska
autor
14. dub 2019

Dobře moc děkuju 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru