Šílená vyrážka 38tt, poraďte

alenape
5. pro 2015

Ahoj holky, prosim poraďte. .. Já už mám pocit , že opravdu zešílím. .. strašně to svědí, mám vyrážku (komplet od bricha dolů, nejdříve se začala dělat ve striích na bříšku a bocích a ted už mám komplet nohy, zadek, a trošku i předloktí. .) Na krevních testech jsem byla minulý čtvrtek a játra jsou vpořádku ... od te doby jsem mela stále jen to břicho a včera se mi to rozjelo takto... celou noc jsem nespala.... nejde to... v noci jsem myslela že už proskočím zeď. .. neštovice? To nebylo proti tomuto nic... nepomáhá vůbec nic.... studene obklady, antiseptický krem, oleje, nic.... alespoň podle bříška a dnešní noci... :( Předem moc děkuji za zkušenosti!

no_title
5. pro 2015

Může to být projev alergie, v těhotenství se alergie mohou zhoršit nebo poprvé objevit. Zkusila bych Zyrtec. Nejspíš by pomohl i nějaký kortikoidový krém, ke konci těhotenství už kortikoid neškodí 🙂

alenape
autor
5. pro 2015

@no_title Aha a Zyrtec se v těhotenství může jo? Já myslela, že nesmím zadne léky na alergii... tak moc děkuji. .. vyzkouším 🙂

alenape
autor
5. pro 2015

Tak jsem doufala, že mi to pomůže alespoň na chvilku ... ze se mi třeba zmírní svedeni a nic.... ba naopak se mi to rozneslo po rukách nahoru :( řekla bych, že to mám čim dal horší :( :'(

qz
5. pro 2015

Tak toto vypada jako kvasinka (juk zde na Kvasinkova infekce u deti), mozna i nejaka superinfekce (mozna zlaty stafylokok), mokva to? Je to dane i imunitou v tehu, uplne vypustit mleko a cukr a jist hooodne cesneku, pokud ti nevadi. Je to peklo... Na nemokvave zinkovou mast, na mokvave a hodne svedive repikovy odvar/cerny caj/koupel v hypermanganu a pote genciana. Ke zmirneni svedeni zyrtec muzes, toto ma vetsi prinos...nebo dithiaden. Kdyz to nebude dobry do porodu, domluv se v nemocnici a nech si to vysetrit. Pokud daji kortikoidy, pouzivej jen nezbytne dlouhou dobu...

korin
5. pro 2015

Ahoj, měla jsem něco vzhledově podobného. Rozdrbala jsem se do krve... Byl velký problém objednat se na kožní, všude mi nabízeli termín nejdřív za měsíc, což nešlo dohromady se svěděním ani s termínem porodu 😉 Naštěstí mě vzali v nemocnici - a razantně mi zatrhli lék (jméno si nepamatuju) od mé gyndr. s tím, že tlumí dechové centrum mimča... Každopádně jsem to do porodu doklepala s tekutým pudrem. Měla jsem i kortikoidní mléko, ale vzhledem k tomu, že jsem vyrážku měla snad všude kromě obličeje, se mi zdálo, že by děťátko dostalo moc velkou dávku. Diagnóza byla něco jako předporodní vyrážka, kožařka si to našla v dermatologickém atlasu, asi se s tím extra často nesetkávají. Večer před porodem přestala svědit a po porodu zmizla přímo zázračně rychle 🙂 Zkus vydržet, máš to "za pár" 🙂

korin
5. pro 2015

Ještě dodatek - při druhém těhotenství už jsem vyrážku neměla 🙂

pavlak5
5. pro 2015

Tak ja bych sla k doktorovi mit to jak ty a ke vsemu vsude,ikdybych nebyla tehotna ,normalne jed v nedelj na pohotovost.

alenape
autor
5. pro 2015

Děkuji holky! 🙂

alenape
autor
6. pro 2015

Už jsem to našla a dokonce tady na koníku 🙂

alenape
autor
6. pro 2015

https://www.modrykonik.cz/pokozka-v-tehotenstvi/ je to na konci a presne mi to odpovída. .. jen to mizí až dva týdny po porodu. ... jmenuje se to polymorfni vyrážka. ... :-P 🙂 :(

pblanche007
8. pro 2015

Ahoj, máme skoro stejný termín a asi podobné obtíže 😉 já se začala osypávat min. pondělí (30.11.), akorát mě to začalo pod prsama, nejdřív jsem si myslela, že jsem se jenom zapařila, ale začalo se to postupně šířit na celá prsa, pak se přidaly ruce, říkala jsem to doktorovi na kontrole a ten mi ve čtvrtek předepsal Dithiaden a tekutý pudr a at se zamyslím, co jsem jedla z čeho by mohla být alergie nebo jestli jsem nezměnila třeba prášek, že by to byl průkaz alergie. Mě jen vrtalo hlavou, že jsem v životě na nic alergická nebyla a ted na jednou tohle. Dithiadenem jsem se cpát nechtěla, tak aspon ten pudr, po něm jsem zas byla moc vysušená, ale pomáhá když to začne svědit. Vyrážka se vesele šíří dál, jeden den se objevila na břiše, pak na nohách a dnes na celých rukou, jediný co ještě chybí jsou záda a hlava, tak čekám, kdy se to přesune tam. Od včera si dělám heřmánek a místa si obkládám, je to lepší. Já doufám každý den, že to postupně začne mizet, protože jinak to do termínu nevydržim psychicky. Moc to právě nemizí, ale aspon už to tolik nesvědí. Jsem zvědavá co mi řekne doktor ve čtvrtek na kontrole.
Zajímalo by mě, co doporučil doktor tobě? Protože já už jsem z toho nešťastná a jestli to zmizí až po porodu tak se zbláznim 🙂
Jo ještě jsem preventivně vynechala citrusové plody a med, tak nevím jestli to mělo na to vliv.

oliik
8. pro 2015

Já bych řekla kopřivka. Trápila mě půl roku (ne v těhotenství). Byla jsem z toho šílená a začínala chápat lidi, co kvůli nemoci uvažují o sebevraždě. To svědění bylo nesnesitelné + navíc mi občas oteklo oko nebo ret. Diagnóza byla chronická kopřivka - nelze v podstatě léčit. Těžko se zjišťuje, co je příčinou, pokud člověk hned první den nenavštíví alergologa a nepřemýšlí, co udělal jinak než normálně. Kdo by ale hned letěl se třema flíčkama na ruce k doktorovi. Žádné prášky nezabírali, pouze v akutních případech úplně šílený koktejl prednisonu, nějakého driáku na alergii a ještě něčeho. Kompletní testy na alergie (fakt megadůsledný) negativní. Přeléčení antibiotiky (z krve zjištěn zánět někde v těle) bez výsledku. Odčervení bez výsledku. Přeléčení na chlamydie bez výsledku. Po půl roce to přešlo samo. Můj názor - stres ze svatby, který jsem si ale vůbec neuvědomovala. Po svatbě už se mi žádné fleky nikdy neobjevily....Nemůže to být třeba kvůli strachu z porodu?

alenape
autor
8. pro 2015

@pblanche007 Ahoj 🙂 ja tu psala v sobotu a v neděli ráno jsem se nestačila divit. ...vyrazka se mi rozlezla a například nohy mam už cele zarudle jako kdybych mela punčochy ... samozřejmě svedeni neuvěřitelný, takže jsme jeli na pohotovost. Jela jsem do porodnice a tam mi zkontrolovali miminko a zavolali na kožní... takže se jelo na kožní. .. byla jsem ve VFN na Karlove náměstí a pan doktor si mne jen prohlédl a řekl rovnou, že je to vyrážka, ktera se objevuje v tehotenstvi a nejčastěji ke konci. Každý prý ten "virus" nosi v sobe, jen málo komu se to rozjede. A v těhotenství se to objevuje vlivem změn a hormonů ... vyrazka prý sama uplne vymizí až do 14 dnu po porodu. Bohužel se dá jen zmírňovat svedeni a to též nezabírá každému. Také jsem dostala Dithiaden a pro nejvážnější případy mast s kortikoidama (je jich tam prý méně a prý se nemusím bát, že prý je mimi už hotove a navíc, že se i miminkům v nemocnici dávají kortikoidy na dovyvinuti) Každopádně kortikoidy nemazu, ale Dithiaden beru. (S tim, ze kdyz pry nebude zabirat Dithiaden, tak mam zkusit v lekarne Zyrtec, vic pry se delat nemuze) Napsal mi dvě až tři tablety denne, takže zapijím tri, jelikoz to mam fakt už všude krom prsou a obličeje a uplne krvave. ...piju též heřmánkový čaj a zapijím ještě vitamín B, dneska je to už o malinko lepší i když svedi to furt, ale dá se... dal mi presne doktor řekl, že jsem si to mohla vyvolat citrusama, řekl ať je uplne vynechám, že se v těhotenství tolik nemají jist protoze je v dnešní době vitamín C skoro ve všem. .. a mazat řekl minimalne, jen při velmi suche pokožce a jen modrou indulonou (oleje vysusuji a to i ty prirodni). .. a sprchovat jen čistou vodou, maximálně neparfemovanym mýdlem. ..

pblanche007
8. pro 2015

Tak to budeš mít taky pěkný zbytek těhotenství... 😒 já se ještě optám toho svého doktora (ve čtvrtek) co na to má on za názor a uvidí se...ale děkuji za info o těch olejích

alenape
autor
8. pro 2015

Tak ať už nám to rychle uteče a nezblázníme se z toho, kdybys mela nejake nové info, co by mohlo zabrat, tak klidne pisni. .. 🙂

pblanche007
8. pro 2015

@alenape No budem muset to nějak vydržet 🙂 Ve čtvrtek dám vědět 😉

pavly
8. pro 2015

holky,vím,že nějaký druh takovéto vyrážky je pro maminku nebo mimi špatné a že kvůli tomu 2ma kamarádkám ihned vyvolávali porod. Nebylo by lepší jít k doktorovi hned? Normálně na gynekologii? Jen se raději poradit?

pblanche007
8. pro 2015

@pavly Já jsem byla minulý týden, hned jak se to začalo rozjíždět a doktor to viděl a ted jdu po týdnu znovu, neboj je to pod lékařskou kontrolou 😉

alenape
autor
8. pro 2015

@pavly ja tu též píšu, že jsem byla u lékaře (konkrétne už dvakrát na gynekologii v porodnici a v nemocnici na kožním) . .. porod se vyvolává v případe, že se Ti při objevení vyrážky zvysi jaterní testy, to je pak pro miminko škodlivé a i na těch testech jsem byla.... naopak mi bylo řečeno, že tahle škodlivý není a mimi, že he v pořádku....

qz
8. pro 2015

@alenape mela by ses aspon potirat ci koupat ve slabe ruzovem roztoku hypermanganu (i trochu vysusuje), at do toho neco nechytnes navic...taky to muze byt ta kvasinka.

pavly
8. pro 2015

@alenape @pblanche007
holky,super, že jste s miminkama Ok, nestíhám číst vše ☹, jen jsem to zahlédla a tak jsem napsala,co vím-a že toho o tomto problému teda moc není.... Díky za vysvětlení, už budu chytřejší.
Přeju,ať máte brzy " Ježíšky" u sebe a to trápení vám zmizí!

alenape
autor
8. pro 2015

@pavly to je v pohodě, myslím, že jsme rádi za každou radu 🙂 Každopádně moc diky! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru