Špatné výsledky cytologie v těhotenství. Máte zkušenost?

123veronika
31. bře 2020

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, zda nemáte některá podobnou zkušenost. Na začátku těhotenství byla cytologie v pořádku. Po častém špinění v průběhu 2 minulých měsíců mi v 33 tt byla znovu udělaná cytologie a výsledek je LSIL včetně HPV. Je to vůbec možné, když předtím bylo všechno v pořádku? 😒 Cokoliv sem si přečetla, tak se výsledky díky těhotenství zlepšily a ne zhoršily 😏Další cytologii mi udělají až po šestinedělí.

kukysenemyl
31. bře 2020

@123veronika Ahoj, během těhotenství se mi cytologie taky skokově zhoršila. Ještě v těhotenství mě gynekolog předal do Centra onkologické prevence (COP) s tím, že hned po šestinedělí bude konizace děložního čípku. V COPu mi řekli, že v těhotenství často situace vypadá horší, než ve skutečnosti je a že by mi mohl pomoci přirozený porod. Nakonec byl císař, ale i tak v COPu na konizaci nespěchali, docházela jsem tam každý měsíc ( poté každé tři) s tím, že mi kdyžtak kdykoliv zákrok provedou. Nasadila jsem si po porodu hlívu ústřičnou na posílení imunity. Situace se postupně zlepšovala, po třech letech mě z COPu vyřadili jako zdravou pacientku. Nevěš hlavu, jsi už na konci těhotenství, pokud bys na konizaci musela, není to asi žádná hrůza a navíc to ještě může dopadnout úplně jinak. Přeji ti zdravé miminko a hodně štěstí!

gbp
1. dub 2020

@123veronika me doktorka udelala cytologii schvalne hned na zacatku, ze to pry v tehotenstvi vypada vselijak a byvaji tam ruzne nalezy, ktere se pak spravi samy, tak proto ze se v tehotenstvi nedela 🤷

besi114
1. dub 2020

@123veronika taky mi dr dělala cytologii na začátku a pak až po šestinedělí. Jinak kamarádka měla podobný problém jako ty a musela jít po šestinedělí na ošetření děložního čípku (nevím jak se ten zákrok přesně nazývá), ještě ten den po zákroku jdeš odpoledne domů. Já jsem toto absolvovala 3x ale v dřívějším věku.

petranaty
1. dub 2020

@123veronika ahojky , já sice už měla malinký nález těsně před těhotenstvím ,ale preventivně mě poslal do nemocnice do copu. Tam mi kousek ustipli a poslali na rozbor . Zase nic moc ,tak jsem celé tehu chodila na kontroly ,zda se to nehorší , kdyby ano museli by zasáhnout . Zítra mám termín porodu a poslední návštěva byla stejná ,nic se nezhorsilo , takže až po šestinedělí jdu na další . Prý se porodem může vše změnit "uzdravit "

klea81
1. dub 2020

Nikdy mi doktorka nechtěla dělat cytologii v těhotenství. 😇

popelka1984
1. dub 2020

Do těhotenství bylo všechno bez problémů, na začátku těhotenství jsem neměla cytologii dobrou tak mě gyn. poslal do nemocnice na podrobnější vyšetření a to bylo v pořádku a doteď zatím taky. Musím to ale kvůli tomu hlídat a taky kvůli tomu že moje mamina s tím měla problémy a po 40 ji vzali dělohu.

123veronika
autor
2. dub 2020

Holky děkuji moc za odpovědi. Včera mi nakonec volal můj doktor, že se mu to rozleželo v hlavě a radši mě posílá do nemocnice do COpu, aby něco nezanedbal prý. Tak jsem tam dnes byla, kousek uštípli a histologie bude do 14 dní. Tak sem na to zvědavá.... 🤦‍♀️

kamila4492
6. led 2021

Ahoj holky, zkusím oživit diskuzi a poptat se na vaše zkušenosti. V červenci 2020 mi bylo zjištěno LSIL včetně hpv, dohodli jsme se na kontrolním stěru po 6ti měsících, v září jsem ale otěhotněla a stěr, který měl proběhnout tento týden (20.tt) už doktorce nešel udělat, že prý se k čípku nemůže dostat. Zajímalo by mě, jestli jste si některá podobným nálezem v těhotenství prošla, bojím se, aby po šestinedělí už nebylo pozdě. Nejsem schopná se ani těšit na miminko, pořád mám před očima, že se malá narodí a já umřu na rakovinu.

camiis
10. led 2021

@kamila4492 Zdravím, toho bych se určitě nebála. HPV viry mam od cervence a to ten nejagresivnejsi 16. Od rijna mi vychazi cytologie LSIL. Ted sem byla po pul roce na testech jestli jsou viry porad aktivni a cekam na vysledky.. Ale muze to zpusobovat i zanet. Navic v rakovinu se to rozjede az po x letech. Nejdrive jsou lehke zmeny LSIL pak HSIL a pak az po hodne dlouhe dobe cca 5-10 let karcinom in situ... Takze hlavu vzhuru😊

viwaaa
16. bře 2021

Ahoj, mám stejný nález, jen s tím rozdílem, že těhotenství teprve plánuji. Zajímalo by mě odstupem času jak u tebe těhotenství probíhalo? Díky moc za odpověď

viwaaa
16. bře 2021

@kamila4492 ahoj, mám stejný nález s tím rozdílem, že nejsem těhotná, jak tedy v tvém případě doktor prosím postupuje?

apolena30
8. lis 2022

@viwaaa Ahoj, jak to u tebe dopadlo ?

chcisezeotat
29. lis 2022

@123veronika zdravím jsem ve 32 TT a volala mi doktorka jelikož mi dělala před 14 dny citologii a nedopadla dobře tak nevím co čekat zítra musím jít k ní a ona mi řekne víc ale bojím se poradi mi někdo jak to vůbec probíhá předem děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru