Táhnutí břicha a píchání v kříži. Je to běžná příprava na porod?

sanny553
20. dub 2020

Zdravím.
Potřebovala bych poradit. Jsem 38tt +3
Od rána mě trápí píchání v kříži. Odpoledne jsem měla poslíčky. Jednou mě to až dohnalo malém k slzám a ohnula jsem se až k zemi. Celý den mám pocit, že mě břicho táhne strašně k zemi, že se pomalu nemohu pořádně narovnat. Byla jsem 2x na velké a 2x jsem měla pocit jako zácpou. Ráno jsem byla na poradně a malý má už 3,40 kg a hlavičku už má prý hodně napasovanou dolů.

Myslíte, že se už opravdu hodně rychle blíží porod, nebo je to jen běžná příprava těla na porod?

Děkuji za odpověď na nejspíš hloupou otázku, ale jsem prvorodička, tak mám trochu ze všeho strach.

ylleanna
20. dub 2020

Příprava na porod je to určitě ale bohužel nikdo přesně neřekne, jestli to bude trvat pár dní nebo je to otázka hodin. Také může jen malý nepříjemně tlačit, když se hýbe.

sanny553
autor
20. dub 2020

@ylleanna právě jsem měla poslíčky a bolest i přes to, že se zrovna v danou chvíli nehýbal.

ylleanna
21. dub 2020

@sanny553 Doufám, že Vám to dobře dopadlo. Při jednom z porodů jsem měla něco podobného a do druhého dne se malá narodila, při dalším jsem běhala na wc a měla bolesti v kříži s přestávkami skoro dva týdny, malý měl také hlavičku hodně dole. Když se mi konečně udělalo líp, tak se malý narodil příští ráno překotným porodem. Bylo to páté dítě a narodilo se 42+1.

Určitě pokud si nejste jistá, aspoň bych zavolala do nemocnice.

Snad jsem trochu pomohla, držím, palce.

sanny553
autor
21. dub 2020

@ylleanna už mě jen táhne břicho hrozně k zemi, jak má hlavičku moc dole a ráno jsem měla 2x poslicky a jinak je vše nějak v normálu.

ejmate
21. dub 2020

@sanny553 Mě tuhlo břicho dost, už několik týdnů před porodem. Jinak den před porodem mi začala odcházet hlenová zátka, takže podle toho jsem počítala s tím, že se porod blíží. V kříži mě nebolelo, břicho mě netáhlo, ale dost mi spadlo dolů posledních pár dnů, jinak nic. Ale já i při porodu jsem neměla moc velké bolesti. Celé to trvalo 2 hod 40 min 🤦 a taky jsem byla prvorodička.
Držím palce, ať vše zvládnete v pohodě a jste oba zdraví❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru